28
29 30
31

Новости за 30.08.2020

Pod hrází Lipenské přehrady se bojovalo o deset mistrovských titulů ve sjezdu na divoké vodě

Po roce opět vypukl závod pod lipenskou přehradou. Masa vody zavalila rok vyschlé kameny a z nevinného koryta se znovu stala krásná a divoká závodní trať. Program celého závodu byl opravdu hodně nabitý. Sjezdaři měli před sebou doslova mistrovský víkend. V sobotu proběhlo mistrovství České republiky ve sprintu. V neděli se rozhodovalo o tituly v rámci dlouhé sjezdu.

Český pohár mládeže bude pokračovat za dva týdny v Račicích závody na singlech

Celkem 363 jízd přinesl první náhradní závod Českého poháru mládeže rychlostních kanoistů, který proběhl od 28. do 30. srpna v Račicích. Zúčastnilo se ho na 550 závodníků v kategoriích od benjamínků po juniory, nedělní program završily závody na 2000 metrů. „Vše proběhlo dobře, přálo nám i počasí,“ řekl Zdeněk Krpata, předseda Sportovně-technické komise.

Hradilek vyhrál 6. Český pohár Skupiny ČEZ, Prskavec je poprvé bez stupňů vítězů

Kajakář Vavřinec Hradilek se na Lipně stal s perfektním časem prvním letošním porazitelem Jiřího Prskavce, který dojel pátý. Mezi kajakářkami kralovala budoucí tokijská olympionička a mistryně světa 2015 Kateřina Kudějová, na kanoi si ani dnes vítězství nenechala nikým vzít Tereza Fišerová. Mezi kanoisty byl nejrychlejším mladý Vojtěch Heger.

Ролан Гаррос

Маринов, Мартьянова, Шлейхер: кто еще из звезд Игр БРИКС мог поехать на Олимпиаду в Париж