20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 27.05.2023

Jedenastka 34. kolejki PKO Ekstraklasy według GOL24. Burzliwy koniec sezonu

PKO Ekstraklasa dobrnęła do mety z przytupem. W ostatniej kolejce Lechia Gdańsk mimo prowadzenia dostanie walkower za zachowanie swoich kibiców, Wisła Płock z hukiem spadła do 1 ligi, chociaż jeszcze we wrześniu była liderem tabeli, a Pogoń Szczecin wbiła Radomiakowi Radom cztery bramki, ale i tak przegrała walkę o brąz z Lechem Poznań.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- młodzieżowca i dziesięciu seniorów
- siedmiu Polaków, dwóch Słowaków, Rumuna i Słoweńca
- trzech piłkarzy Pogoni Szczecin... Читать дальше...

Wiślanie - Beskid Andrychów. Pożegnanie ze stadionem. Gol w 90 minucie przybliża do awansu

Wiślanie Jaśkowice - Beskid Andrychów 1:0 w meczu 29. kolejki małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 27 maja. Ekipa Wiślan po raz ostatni w tym sezonie zagrała na stadionie miejskim w Skawinie, a jako że prace modernizacyjne już się na nim rozpoczęły (obok boiska stała m.in. koparka) spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Co jednak najistotniejsze - po tym zwycięstwie drużyna trenera Łukasza Skrzyńskiego już bardzo bliska awansu do III ligi.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: Moje plany? Urlop z żoną

Dla Cracovii skończył się piłkarski sezon. „Pasy” zajęły 7. miejsce w ekstraklasie. Piłkarze udają się na urlopy, niektórzy odchodzą z krakowskiego klubu. A co z trenerem Jackiem Zielińskim, któremu 30 czerwca wygasa kontrakt z klubem z ul. Kałuży?

Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii. Kontrakt nie zostanie przedłużony

Wiadomo, że z Cracovii odchodzą Kmail Pestka, Karol Niemczycki i Michal Siplak. A jeszcze innych dziesięciu zawodników (głównie wypożyczeni i z drugiej drużyny) zostało wystawionych na listę transferową. W przyszłym sezonie w „Pasach” nie zobaczymy też Jewhena Konoplanki.

Wisła Kraków ma już wszystko w swoich rękach. Przesądził gol w doliczonym czasie derbów Śląska!

Wisła Kraków w niedzielę 28 maja o godz. 12.40 podejmie Zagłębie Sosnowiec, ale już w sobotę około godz. 19.30 spotkanie to nabrało całkiem nowego wymiaru. Wtedy to zakończyły się derby Górnego Śląska, które z Ruchem Chorzów 2:1 wygrał u siebie GKS Katowice. A to mocno zmienia sytuację „Białej Gwiazdy”. Teraz nie musi się już oglądać na nikogo. W kwestii bezpośredniego awansu do ekstraklasy wszystko ma swoich rękach!

Juniorzy Wisły Kraków pokonali Escolę i wciąż walczą o medal mistrzostw Polski. Powrót na boisko Piotra Starzyńskiego

Po niesamowitym meczu, pełnym świetnych akcji i goli krakowian, ale także wypełnionym determinacją warszawian, którzy doprowadzili do wielkiej dramaturgii w drugiej połowie, piłkarze Wisły wygrali z Escolą 4:2 (4:0) i przed ostatnią kolejką rozgrywek o mistrzostwo Polski do lat 19 są na czwartym miejscu w tabeli, mając punkt straty do Rakowa Częstochowa. Escola po sobotniej porażce w Myślenicach żegna się z Centralną Ligą Juniorów.

Kierowca Alpha Tauri Yuki Tsunoda: Nasz samochód musi być lepszy [ROZMOWA]

Yuki Tsunoda rozpoczął swój trzeci sezon w Formule 1. Japończyk jest jednym z najbardziej regularnych kierowców w stawce, gdyż w tym sezonie zajął już dwukrotnie 10. miejsce, a trzy razy 11. Co musi się zmienić by kierowca Alpha Tauri regularnie punktował, a nawet wszedł do elity? 11 maja spotkaliśmy się z nim i sami zadaliśmy mu to pytanie. - Samochód - tłumaczył nam Tsunoda.

Cracovia żegna piłkarzy. Odchodzą Niemczycki, Pestka i Siplak

Przy okazji meczu Cracovii z Wisłą Płock w piłkarskiej ekstraklasie, "Pasy" pożegnały trzech zawodników. W przerwie mecz Karol Niemczycki, Kamil Pestka i Michal Siplak zaprezentowali się kibicom po raz ostatni. Otrzymali od klubu pamiątkowe koszulki z liczbą występów w Cracovii oraz patery.

Hutnik Kraków utrzymał się w II lidze! To już pewne

Hutnik Kraków zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Choć nowohucki zespół swój mecz w 33. kolejce rozegra dopiero jutro - w niedzielę 28 maja, Hutnik może świętować realizację celu na sezon 2022/2023 już dzisiaj. Z powodu korzystnego dla niego wyniku meczu innej drużyny zagrożonej spadkiem.

Wisła Płock spadła do 1 ligi. Porażka z Cracovią zwieńczeniem koszmarnej wiosny. Otwarcie stadionu już nie w Ekstraklasie

Wisła Płock spadła z PKO Ekstraklasy. W finałowej kolejce przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:3. Tym samym o punkt przegrała walkę o ostatnie bezpieczne miejsce ze Śląskiem Wrocław, z którym i tak miała gorszy bilans meczów bezpośrednich. Drużyna Nafciarzy wraca na zaplecze po siedmiu latach spędzonych w elicie. W walce o byt nie pomogła jej zmiana trenera na finiszu rozgrywek.

Kibice Lechii Gdańsk przerwali ostatni mecz. Race na murawie w Gliwicach. Będzie walkower dla Piasta

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk został przerwany w drugiej połowie i mimo wznowienia niedokończony. Kibice biało-zielonych rzucili na murawę race. Sędzia z powodów bezpieczeństwa odesłał zawodników do szatni. Po powrocie grę na chwilę wznowił, ale race ponownie spadły na boisko, więc wszystko wskazuje na to, że Piast zwycięży walkowerem.

Яндекс, А.С. Пушкин, Святой Ленин ведут следствие. Настоящая сенсация! 225 лет А.С. Пушкину.

Tak mieszka Seweryn Nowak z programu "Rolnik szuka żony". Żonę znalazł poza programem. Niedawno został ojcem - zdjęcia [28.05.23 r.]

Seweryn Nowak z miejscowości Chwalimie w Wielkopolsce był bohaterem 6. edycji kultowego programu "Rolnik szuka żony" w TVP1. W 2022 roku ożenił się, a od niedawna jest ojcem. Z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Jak mieszka i żyje dziś Seweryn Nowak, znany z programu "Rolnik szuka żony"? Zobaczcie zdjęcia!

Nakrycia głowy na wiosnę i lato 2023. Ochronią przed słońcem i dodadzą szyku. Zobacz, co noszą gwiazdy

Nakrycia głowy mogą urozmaicić stylizację, podkreślić jej charakter lub wręcz przeciwnie, jeśli będą nieodpowiednio dobrane, dać efekt kiczu. Warto zwrócić na nie uwagę i dopasować je do reszty stroju. Wiosną i latem pełnią nie tylko funkcję ozodobną, ale także chronią głowę i włosy przed słońcem. Sprawdzamy, co noszą celebrytki, w tym Ida Nowakowska-Herndon i podpowiadamy, jak dane nakrycia głowy stylizować.