Gazeta Poznanska
Май
2018

Новости за 20.05.2018

To dlatego sędzia skończył mecz. Chwile grozy na boisku - race na murawie, przestraszone dzieci, uciekający piłkarze [FILM]

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa skończył się przed czasem - decyzję o przerwaniu spotkania podjął sędzia. W drugiej połowie meczu, przy stanie 2:0 dla Legii z "Kotła" na murawę poleciały race. Mecz skończył się w atmosferze skandalu - kilkadziesiąt minut po spotkaniu komisja ligi podjęła decyzję o walkowerze na korzyść Legii. Zobaczcie, jak wyglądało boisko przy Bułgarskiej sekundy przed zakończeniem spotkania.

Premier gratuluje Legii, dziękuje za oprawy i oczekuje zdecydowanych działań służb

- Gratuluję Legii Warszawa zdobycia tytułu Mistrza Polski! I życzę powodzenia w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a Jagiellonii, Lechowi i Górnikowi w kwalifikacjach do Ligi Europy! Oczekuję zarazem od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów. Wszystkim prawdziwym kibicom piłkarskim dziękuję natomiast za setki pięknych i pomysłowych patriotycznych opraw meczowych w sezonie 2017/18! - napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa. Mecz przerwany przy prowadzeniu Legii 2:0. Walkower i co dalej?

Legia zapewniła sobie w Poznaniu tytuł mistrzowski. Sezon w Poznaniu zakończył się skandalem. Kibice z "Kotła" nie pozwolili dokończyć meczu. Rzucali race na murawę. Została wyłamana dziura w płocie. Interweniowała policja. Sędzia w 76 minucie postanowił przerwać spotkanie. Lechowi grozi walkower i drakońskie kary z wykluczeniem z europejskich pucharów włącznie.

Głos Wielkopolski Plus: O czym piszemy w poniedziałkowym wydaniu? [21 MAJA 2018]

W poniedziałek w "Głosie Wielkopolskim Plus" przeczytacie między innymi o sposobach, jakich się imają właściciele niektórych sklepów, by ominąć zakaz handlu w niedzielę. Poza tym - o wniosku o nieudzielenie absolutorium prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi z wykonania ubiegłorocznego budżetu i o kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, która już trwa, choć nie powinna. O czym jeszcze przeczytacie w poniedziałkowym wydaniu magazynu Plus? Przekonajcie się sami!

Dni Lwowa i Kresów: Piknik lwowski na Na Starym Rynku

Stragany z jadłem kresowym, przemarsz orkiestry dętej, nauka lwowskich piosenek, a nawet tramwaj lwowski - Dni Lwowa i Kresów rozpoczęły się na dobre w Poznaniu po raz 21. Na Starym Rynku trwa piknik lwowski.

Gmina Dopiewo: Mieszkańcy mają problem z wywozem śmieci. Są odbierane po terminie, a na wykonawcę trudno jest wpłynąć

Od kilku miesięcy mieszkańcy gminy Dopiewo mają problem z nieterminowym odbiorem śmieci. Normą jest dla nich dwudniowe opóźnienie, ale w czasie majówki sięgało ono tygodnia. Gmina tłumaczy, że nie jest w stanie wpłynąć na wykonawcę, bo stroną jest międzygminny związek Selekt. - Jestem zażenowany postawą związku - mówi wójt Dopiewa. A związek jest niezadowolony z wykonawcy.

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Jeszcze kilka tygodni temu kibice Lecha zupełnie inaczej wyobrażali sobie ostatni mecz sezonu. Miało być to spotkanie, które rozstrzygnie, czy poznaniacy wrócą na tron po trzech latach posuchy. Słaba postawa zawodników w grupie mistrzowskiej spowodowała, że pewna swego może czuć się tylko Legia. Aktualnym mistrzom Polski wystarczy zdobyć w Poznaniu tylko punkt, by obronić tytuł. Nasze oczy będą zwrócone również na Białystok, ponieważ Lech nie zamierza składać broni... Читать дальше...

«ЯРКО» провела развлекательную программу на фестивале «Крутая песочница»

Gdzie w Poznaniu najczęściej atakują kleszcze? Czym mogą cię zarazić?

Liczba zachorowań na boreliozę w Wielkopolsce wzrosła ze 190 przypadków w roku 2003 do 655 zachorowań w 2017 roku. Wszystkiemu winne kleszcze, których w naszych lasach, parkach i ogrodach jest coraz więcej. Tegoroczny wysyp tych owadów jest już zauważalny w przychodniach lekarskich oraz laboratoriach specjalizujących się w badaniach kleszczy.