29
30

Новости за 08.11.2021

Ufa musela kvůli chřipce do karantény, KHL klub potrestala kontumací a pokutou

Hokejisté Ufy si připsali v Kontinentální lize kontumační porážku za neodehraný nedělní zápas s Čeljabinskem. Vedoucí tým Černyševovy divize nemohl k utkání nastoupit, protože kvůli rozšířené nákaze chřipkou musel na sedm dní do karantény. Klub navíc od vedení KHL dostal pokutu pět milionů rublů (1,5 milionu korun).

Hokejisté se sešli před Karjalou, zatím chybí obránce Jeřábek

Hokejová reprezentace se sešla v Praze před turnajem Karjala, úvodním podnikem série Euro Hockey Tour, který v Linköpingu a Helsinkách otevře novou reprezentační sezonu. Vedle zdravotně indisponovaných a již dříve omluvených Milana Gulaše a Lukáše Kloka dočasně chyběl obránce Jakub Jeřábek. K výběru kouče Filipa Pešána by se měl připojit před úterním odletem na sever Evropy.

Děravou brněnskou bránu se pokusí „zazdít“ zkušený gólman Sedláček

Další brankářskou tragédii má za sebou Kometa po domácím zápase se Spartou. Momentální jednička Lukáš Klimeš odjel smutně z ledu se čtyřmi inkasovanými góly, aby ze střídačky marně sledoval pátý do prázdné klece. Brňané tak v posledním utkání před reprezentační přestávkou v neděli podlehli nenáviděnému rivalovi 2:5. A tak se klub porozhlédl po posile do brankoviště, kterou se stal zkušený Jakub Sedláček.

Hokejisté Třebíče ztratili i doma, s Havířovem brali jen bod

„Panice nepropadáme,“ hodnotil sobotní domácí porážku 1:2 v nájezdech duelu s Havířovem trenér třebíčských hokejistů Jaroslav Barvíř. Není důvod, chtělo by se dodat. Třebíčští hokejisté sice premiérově v aktuálním ročníku Chance ligy nezvládli dva po sobě jdoucí zápasy – když ve středu prohráli 3:4 v Ústí nad Labem – a vůbec poprvé přenechali na vlastním ledě bod(y) soupeři, přesto mohou během prvoligové přestávky zůstat poměrně v klidu. Na čele tabulky mají před druhými Litoměřicemi pět bodů k dobru.

Z týmu pro Karjalu vypadli kvůli zdravotním problémům Gulaš a Klok, přibyl Pýcha

Kouč hokejové reprezentace Filip Pešán nemůže pro nadcházející turnaj Karjala počítat s nemocným útočníkem Milanem Gulašem z extraligových Českých Budějovic a zraněným obráncem Lukášem Klokem. Hráče ruského Nižněkamsku nahradí mladoboleslavský Pavel Pýcha. Kouč tak vezme do Linköpingu a Helsinek tři brankáře, osm obránců a 13 útočníků.

Sparta zlomila černou sérii. Hradec otočil derby z 1:3 na 4:3, vyhrál i Třinec

Hokejoví fanoušci se mohli v 23. extraligovém kole těšit hned na tři třaskavá střetnutí. Lídr z Třince v moravskoslezském derby porazil Vítkovice těsně 2:1. Pražská Sparta po osmi porážkách v řadě zvítězila na ledě svého rivala v Brně 5:2. Čtyři body nasbíral Švéd Erik Thorell. Nedělní program pak uzavřel souboj o východní Čechy. Pardubice ztratily dvoubrankové vedení a s Hradcem prohrály 3:4 po prodloužení. Hattrick nasázel finský útočník Mountfieldu Ahti Oksanen.