2021

Новости за 07.04.2021

SESTŘIHY LM: PSG uspělo v přestřelce na Bayernu. Porto - Chelsea 0:2

iSport.cz

Fotbalisté Paris Saint Germain zvítězili v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov 3:2 a částečně mu oplatili porážku 0:1 z loňského finále. O dvě branky se postaral útočník Kylian Mbappé. Bavorský celek nezužitkoval převahu, protože soupeře přestřílel jasně 31:6. Za postupem vykročila i Chelsea, která uspěla na neutrálním hřišti v Seville proti Portu 2:0. Odvety jsou na programu 13. dubna.

Šťastný: První třetina nás stála zápas. Pak to bylo, jak ježdění do zdi…

iSport.cz

Poprvé v semifinálové sérii se prosadil. Elitní boleslavský střelec David Šťastný ale zůstal sám. Žádný další puk Bruslaři za záda Ondřeje Kacetla nedostali. I když ve středu vyslali na branku Třince dvakrát tolik střel než soupeř, což samozřejmě bylo zapříčiněno i brzkým vedením Ocelářů. „Zápas zlomila první třetina. Dostali jsme dva góly a pak už se hraje těžko,“ smutnil 28letý útočník. Pak musela Mladá Boleslav dobývat tvrz. A nedobyla. Padla 1:3.

Kamara poprvé sám promluvil o případu s Kúdelou: slzy i hněv

iSport.cz

Osobně zůstával dosud v ústraní, prohlášení vydával jen přes svého právního zástupce. Finský fotbalista Rangers Glen Kamara, kterého měl dle jeho slov rasisticky urazit Ondřej Kúdela ze Slavie, nyní ale poprvé sám promluvil. Rozhovor s ním pořídil novinář Peter Smith z ITV News Scotland. Kamara vlastními slovy vykresluje moment, který značně přehlušil ostatní dění souboje osmifinále Evropské ligy.

Sparta nad propastí. Hořava: Lekli jsme se, že bychom mohli vyhrát

iSport.cz

Favorit extraligy s nejnabitějším kádrem může mít už ve čtvrtek po sezoně. Sparta ani napotřetí nedovedla v semifinále Generali Česká play off porazit Liberec. Vedla 2:0, byla blízko dramatu. Zápletku ale nenapsala. Tygři večer fantasticky otočili a vyhráli 3:2 v prodloužení. „Jako bychom se lekli, že můžeme konečně vyhrát,“ hlesl po utkání trenér Pražanů Miloslav Hořava. „Nic ale nebalíme,“ dodal.

Jágr: výchovný hit i asistence, hrál jen tři minuty. Asi mě trápí stáří, řekl

iSport.cz

Pohotová dorážka Tomáše Plekance v prodloužení poslala Kladno do finále Chance ligy. Rytíři vyhráli v Ostravě nad RT Torax Poruba 4:3 a sérii zvládli bleskově 4:0 na zápasy. Poslední krok udělali i bez Jaromíra Jágra, který se po první třetině stáhnul z ledu. Co ho trápí? „Co já vím, asi stáří,“ pokrčil s úsměvem rameny při odchodu do kabin. Před finálovou bitvou s Jihlavou bude mít společně s parťáky deset dní na doléčení šrámů.

Jihlava a extraliga? Postup nám nezakážou, směje se Čachotský

iSport.cz

Krátký proces. Jihlava svalila Vsetín i ve čtvrtém zápase a bude mít moře času nachystat se na velké finále Chance ligy s Jágrovým Kladnem. Z Lapače si veze po triumfu 4:1 postup, v největších emocích ho slavil devětatřicetiletý veterán Tomáš Čachotský. „On takový je. Dává emoce hodně najevo na ledě i v kabině,“ reagoval trenér Viktor Ujčík. „Je dobře, že si to užívá. O tom to je. Doma má čtyři ženské, asi se o něj dobře starají. Je v pohodě,“ dodal s úsměvem.

SESTŘIHY: Spartě po pádu v Liberci hrozí vyřazení! Boleslav - Třinec 1:3

iSport.cz

Liberečtí hokejisté jsou blízko k senzačnímu postupu! Bílí Tygři i ve třetím utkání semifinále Generali Česká play off porazili Spartu (3:2 v prodloužení) a za stavu 3:0 na zápasy je jediná výhra dělí od finále. Pražanům, kteří pod Ještědem promarnili dvoubrankové vedení, naopak hrozí brzký konec sezony. Vedení 2:1 v semifinálové sérii vybojoval Třinec po výhře 3:1 v Mladé Boleslavi. O vítězný gól se postaral kanonýr Ocelářů Martin Růžička.

Inter zvládl duel se Sassuolem a vede ligu o 11 bodů. Juventus zdolal Neapol

iSport.cz

Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 28. kola italské ligy 2:1 Sassuolo a po desáté výhře za sebou vedou tabulku už o 11 bodů před městským rivalem AC. Devět zápasů před koncem tak svěřenci trenéra Antonia Conteho směřují za mistrovským titulem, který naposledy získali v roce 2010. V dohrávce 3. kola úřadující mistr Juventus zdolal také 2:1 Neapol.

Hladký postup do finále. Kladno s Jihlavou se porvou o extraligu!

iSport.cz

O nejkratší možný postup do finále play off první ligy se postarali hokejisté Kladna i Jihlavy. Oba celky se tak v přímé bitvě poperou o návrat do Tipsport extraligy. Rytíři Jaromíra Jágra porazili i ve čtvrtém utkání Porubu 3:4 v prodloužení. Nestárnoucí matador se na výhře podílel asistencí, vítězný gól vstřelil zkušený parťák Tomáš Plekanec. Dukla v rozhodujícím utkání vyloupila Vsetín rozdílem 4:1. Finálová série mezi dvěma velkými rivaly začíná v sobotu 17. dubna.

Plzni pomohl do semifinále poháru kiks i žolík. Ze hřiště odvezli Buchu

iSport.cz

Rozpačitá sezona může pro Plzeň stále skončit ziskem trofeje a účastí v kvalifikaci Evropské ligy, od obou počinů ji dělí už jen dva zápasy. Viktoria totiž stejně jako před rokem postoupila do semifinále MOL Cupu, když doma přetlačila Liberec 1:0. O těsné výhře rozhodl tři minuty před koncem střídající Ondřej Mihálik po hrubce gólmana hostí Filipa Nguyena.

Provod: Na Koláře střílíme normálně. Souček? V srdci pořád kapitán Slavie

iSport.cz

Když před více než třinácti lety odjížděla Slavia z Anglie vypráskaná sedmi góly od Arsenalu, bylo Lukáši Provodovi jedenáct let. „Bavili jsme se o tom, ale já si ten zápas vůbec nepamatuju,“ přiznává záložník červenobílých. Minulost ho nestraší, nejbližší budoucnost ho moc motivuje. Oplývá báječnou formou a věří, že silná parta z Edenu může nyní ve čtvrtfinále Evropské ligy slavný Arsenal vyřadit.

iSport podcast: Nastoupí Kolář proti Arsenalu? Slavia bude dělat vše

iSport.cz

Slavii ve třech letech čeká druhé čtvrtfinále Evropské ligy a do duelu proti Arsenalu míří v hodně složitém rozpoložení. Zdravotní situace v obraně je kritická – do utkání na stoperu nemůže nastoupit kvůli covidu Simon Deli a zranění stále trápí Ondřeje Kúdelu. Nejistota panuje i kolem brankářské situace. Ondřej Kolář cestuje do Londýna, jeho start je ale ve hvězdách, a tak je otázka, kdo bude hájit bránu z trojice Jan Stejskal, Matyáš Vágner a Přemysl Kovář.

Vrba: Až dá Hložek půlku šancí, neudržíme ho. Krejčí tlačí na repre

iSport.cz

Nebýt špatné koncovky Adama Hložka, o poločase by měl hotovo. Jenže sparťanský útočník šance proti Jablonci zahazoval a trenér Pavel Vrba jen nevěřícně přihlížel. Sparta musela nakonec boj o postup do semifinále MOL Cupu otočit z nepříznivého skóre 0:1. Nakonec vyhrála 4:1. „Zase jsme pak hráli svoji hru – jsem rád, že dominujeme, máme spoustu střel a tím pádem i branek. Když se na naše čísla podívám, jsou to nadprůměrné statistiky. To mě těší,“ chválil další sebevědomý výkon kouč Letenských.

Arteta smekl před Slavií: Hraje speciálně, o její jména může být zájem

iSport.cz

Benfica Lisabon: postup. Olympiakos Pireus: postup. Teď má Arsenal před sebou třetí jarní překážku v Evropské lize. „Slavia? Silná, statečná a nikdy se nevzdává,“ poklonil se trenér Mikel Arteta. Jeho tým je v Premier League až desátý, ale proti českému mistrovi může vylepšit dojem: právě z Evropské ligy by pro Arsenal mohla vést cesta do vysněné Ligy mistrů.

Krejčí II: Dospělé EURO? To neřeším. Do ofenzivy nás tlačí trenér

iSport.cz

V sobotu tři branky do sítě Teplic, ve středu dvě proti Jablonci. Týmy ze severu Čech smetl Ladislav Krejčí II jako orkán. Byl to znovu jednadvacetiletý defenzivní záložník, kdo se paradoxně postaral o další výhru Sparty (4:1), která se zelenobílými znamenala postup do semifinále MOL Cupu. „Musím říct, že se cítíme především týmově skvěle a tohle je odměna pro všechny. Já to jen takhle slíznu,“ odmítl si připisovat zásluhy.

MOL Cup: Plzeň postupuje po chybě Liberce, v semifinále i Teplice

iSport.cz

Fotbalisté Plzně postoupili do semifinále domácího poháru MOL Cup. Viktoria ve čtvrtfinále udolala loňského finalistu Liberec 1:0 díky gólu střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty, pod který se podepsal velkou chybou brankář Filip Nguyen. V dalším duelu zdolaly Teplice 2:1 Mladou Boleslav.

MOL Cup: Sparta - Jablonec 4:1. Obrat řídil dvougólový Krejčí mladší

iSport.cz

Fotbalisté pražské Sparty postoupili do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Obhájce trofeje ve čtvrtfinále doma porazil po obratu Jablonec 4:1. Hosté po bezbrankové první půli vedli od 47. minuty zásluhou Ivana Schranze, ale Ladislav Krejčí mladší dvěma góly otočil skóre. Konečný výsledek stanovili střídající Ladislav Krejčí starší a David Moberg Karlsson.

Яндекс, А.С. Пушкин, Святой Ленин ведут следствие. Настоящая сенсация! 225 лет А.С. Пушкину.

Motor Arsenalu a hrozba. Ödegaard může zůstat, rozhodne i Slavia

iSport.cz

Když Arsenal odemyká obrany soupeřů, on drží klíč. I když je na Emirates Stadium jen na skok, na půlroční zkušené, stal se Martin Ödegaard nepostradatelným článkem ofenzivy Artetova týmu. Velký pozor si na něj bude muset dávat i Slavia.

Olympijské obojživelnice: Fenomén Ledecká, běžkařky i Sáblíková na kole

iSport.cz

Vítězství Ester Ledecké na lyžích i na snowboardu na ZOH v Pchjongčchangu z roku 2018 je památným momentem českého sportu. Ledecká ale není jedinou obojživelnicí. Některé další dokonce střídaly letní a zimní sporty. Vybavíte si o koho šlo? Pokud ne, nevadí. Podívejte se na video, kde vám ČTYŘI nejúspěšnější české obojživelnice připomeneme.

Za výkon v derby prasečí hlava. Snad to teď dopadne lépe, věří sudí Hrubeš

iSport.cz

Rozhodčí Karel Hrubeš si sednul do své oblíbené restaurace. A za chvíli na něj místo jídla koukala od stolu prasečí hlava. Majitelé hospůdky – slávisti – mu tak v jednoznačné nadsázce připomněli, že ve víkendovém derby „S“ měl jejich tým kopat dvě penalty. Jednu upřel Slavii sám, druhou videorozhodčí Pavel Franěk. Stejná dvojice, jen v opačném gardu, dostala na starost největší český zápas i tuto neděli.

ONLINE + VIDEO: Liberec - Sparta. Hosté musí zabrat. Machovský do akce

iSport.cz

Semifinále Generali Česká play off pokračuje třetími zápasy dvou sérií. Liberečtí hokejisté se po skvělých dvou vítězství na hřišti Sparty přesunuli pod Ještěd, kde chtějí přidat další vítězství a přiblížit se postupu do finále. Pražané s pozměněnou sestavou chtějí naopak nastartovat boj za vyrovnáním. Mladá Boleslav za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy pokračuje v bitvě s třineckými Oceláři již na svém ledě. ONLINE přenosy a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.

MOL Cup ONLINE: Plzeň bojuje s Libercem, Teplice - Boleslav 1:0

iSport.cz

Čtvrtfinále domácího poháru je tady. Fotbalisté Plzně v něm hostí od 15:30 Liberec, kterému letos ve F:L už dvakrát podlehli se skóre 1:6. Povede se Západočechům odveta v MOL Cupu, který se může stát snažší cestou do pohárové Evropy? V dalším duelu hrají Teplice Mladou Boleslav už od 15 hodin. Oba soupeři se v lize trápí a mají záchranářské starosti. Kdo z nich si vylepší formu postupem? Sledujte oba zápasy ONLINE na iSport.cz.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Alibistický Orel. A jak řešit bizarní (ne)gól v Liberci?

iSport.cz

25. kolo FORTUNA:LIGY přineslo hned několik verdiktů sudích, se kterými nebyli aktéři na hřišti příliš spokojení. Hodně se řešil výkon Pavla Orla v utkání Brno - Slavia, rozhodčí byl v klíčové chvíli alibistický. Středobodem kuriózního momentu se v zápase Liberec - Baník stal Miroslav Zelinka. Hodnocení všech sudích si pusťte v pravidelném pořadu Zlatá píšťalka!