21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 24.07.2021

LOH ONLINE: Rekordy ve vodním pólu, v Tokiu se rozdaly první medaile

iSport.cz

Je to tady! Po ročním odkladu se rozjely Letní olympijské hry v Tokiu. V pátek proběhlo slavnostní zahájení, do soutěží už se zapojili i první Češi, čtyři sportovce ale také vyřadil pozitivní test na COVID-19. Jak dopadnou Lukáš Krpálek, čeští basketbalisté nebo tenistky? Sledujte s námi olympijské dění „minutu po minutě“ v naší ONLINE reportáži: nejnovější zprávy, výsledky, rozhovory, videa či postřehy přímo z Tokia!

Jílek o penaltě: Nebylo to ve vápně. Jak verdikt zdůvodnil sudí Orel?

iSport.cz

Osud si s ním trochu pohrál. Trenér Václav Jílek se v létě vrátil do Sigmy. A hned k prvnímu soutěžnímu duelu vyrazil na Spartu, ze které byl loni v únoru odvolán. Návrat to byl hořký, jeho svěřenci totiž favoritovi podlehli 2:3 a kouči ležela v žaludku mimo jiné i vyrovnávací branka z penalty. „Z mého pohledu jasný faul, ale co mám informace, nebylo to ve vápně,“ prohlásil.

Vrba: Věděl jsem, že máme na obrat spoustu času. Co řekl k obraně?

iSport.cz

První ligové kolo a hned přestřelky. Jinak to snad v případě Sparty ani dopadnout nemohlo. Navzdory opakovaným nedorazům v defenzivě Letenští první krok zvládli a výhrou 3:2 nad Sigmou se naladili na blížící se šichtu proti Rapidu ve druhém předkole Ligy mistrů. „Potřebujeme se hlavně ponaučit z naší defenzivy, kde jsme udělali několik chyb. Aby se to neopakovalo,“ zdůraznil kouč Pavel Vrba.

LOH ONLINE: Česko - Írán. Basketbalisté vstupují do turnaje v Tokiu

iSport.cz

Je to tady! V noci ze soboty na neděli jde v Tokiu poprvé do akce český basketbalový tým. V prvním duelu ve skupině čeká Tomáše Satoranského a spol. bitva proti Íránu. Češi jsou jasnými favority, k případnému postupu ze skupiny by se nicméně hodila co možná nejvyšší výhra. Zvládne výběr Ronena Ginzburga vstup do olympijského turnaje? ONLINE přenos utkání můžete sledovat od 3:00 na iSport.cz.

SESTŘIHY: První gól sezony vstřelila Karviná, Jablonec i Sparta za tři body

iSport.cz

Fotbalová FORTUNA:LIGA odstartovala! Jako první se zkraje nového ročníku prosadila Karviná, která vedla v duelu s Pardubicemi už 2:0, nakonec však Východočeši ztrátu dohnali a souboj skončil remízou. Vítěze nenašlo ani střetnutí nováčka z Hradce Králové s Bohemians, naopak Jablonec překlopil duel s Baníkem na svou stranu v 88. minutě díky brance Václava Pilaře. Úspěšná byla také pražská Sparta, která zvládla přestřelku s Olomoucí 3:2.

Pešek se vrátil na Spartu: Vzpomněl jsem si, jak jsem tady podával míče

iSport.cz

V týdnu na Rapidu ještě začal jako náhradník, v sobotu proti Sigmě už šel do základní sestavy. Sparťanský záložník Jakub Pešek (28) měl sice prsty v úvodní inkasované brance, aktivním výkonem v dalším průběhu duelu se ovšem vykoupil. „Osobně jsem se to snažil hodit za hlavu a hrát co nejlépe. Člověk se s tím musí rychle srovnat, jinak by ho to semlelo. Myslím, že se mi to docela povedlo,“ prohlásil.

Rada vybouchl v Jablonci: Jsme jako cvičené opice! Nenechám se urážet

iSport.cz

Už v minulé sezoně se jablonecký trenér Petr Rada několikrát rozohnil, že musí absolvovat tiskové konference bez novinářů, kteří by s ním seděli v jedné místnosti a normálně se s ním bavili. Stejná věc ho nadzvedla i po úspěšném vstupu Jablonce do sezony, Severočeši porazili Baník Ostrava 1:0. Rada se zlobil. „Jsme jako cvičené opice v zoologické zahradě. I na ty opice se mohou jít lidé podívat,“ láteřil zkušený kouč.

Hříčka přírody. „Měsíčňanka“ Bilesová může v Tokiu vyrovnat Čáslavskou

iSport.cz

Je hříčka přírody. Tak jako Usain Bolt se svým dlouhým krokem. Jako Michael Phelps s tělem delfína. Americká gymnastka Simone Bilesová využívá 142 centimetrů, ohebnosti, dynamiky a síly, aby tvořila příběh zřejmě nejlepší sportovní gymnastky historie. V Tokiu ji svými cirkusovými kousky vyzve. Chce podruhé vyhrát olympijský víceboj. Naposledy to dokázala Věra Čáslavská v Mexiku 1968.

Smetana po prohře v Jablonci: Musíme vyskočit výš. Co Sor a Lischka?

iSport.cz

Baník vstoupil do nového ligového ročníku porážkou 0:1 v Jablonci. Určitě ale nemusel. Ve druhém poločase pohrdl několika zajímavými příležitostmi, branku inkasoval dvě minuty před koncem hlavičkujícího Václava Pilaře. „Mohli jsme odjet s bodem, který by byl cenný,“ smutnil ostravský trenér Ondřej Smetana.

SESTŘIH: Sparta - Olomouc 3:2. Přestřelka na úvod, rozhodl vlastňák

iSport.cz

Fotbalisté Sparty v úvodním ligovém kole po obratu porazili doma Olomouc 3:2. Sigmu poslal do vedení ve třetí minutě Kryštof Daněk, ve 12. minutě srovnal z penalty David Moberg Karlsson. Obrat dokonal v 64. minutě Ladislav Krejčí mladší, poté si vlastní gól vstřelil hostující kapitán Roman Hubník. Konečné skóre stanovil v nastavení střídající Pablo González.

Přestřelka v Opavě i tři body Příbrami. Sparta „B" začala ve druhé lize výhrou

iSport.cz

Fotbalisté Příbrami v 1. kole nové sezony druhé ligy zvítězili v Prostějově 3:1. Naopak Opava, další ze sestupujících týmů z nejvyšší soutěže, doma pouze remizovala v přestřelce s Vlašimí 3:3. Nováček druhé ligy Sparta Praha B přestála penaltu i krátké oslabení a v Chrudimi zvítězila 1:0. Další z nováčků Vyškov prohrál 1:2 na Dukle, jiný pražský celek Žižkov ztratil dvoubrankový náskok v Líšni, kde podlehl 2:3.

Vašulín po premiéře: Na ligu máme! Remíza bolí, odvedli jsme dobrou práci

iSport.cz

Do prvního ligového zápasu v životě vletěl Daniel Vašulín jako urvaný ze řetězu. Po patnácti minutých si našel centr Jana Mejdra a hlavou našel cíl. „Dal jsem gól, který znamenal bod. Věřím, že to takhle bude pokračovat dál,“ zubil se po remízovém utkání s Bohemians (1:1).

Koubek po návratu do ligy: Adrenalin mi dělá dobře. Vašulín je poklad

iSport.cz

Po čtyřech letech se vrátil do ligy nejen Hradec Králové, ale také jeho trenér Miroslav Koubek. Na úvod sezony FORTUNA:LIGY musel s nováčkem ročníku přijmout remízu 1:1 s Bohemians. „Dělat ligového trenéra není o velkém užívání. Dokážu si v životě užívat lepších situací. Samozřejmě, dostavil se stres, vyplavený adrenalin, ale mně to dělá dobře. Snad to vydržím. Pocit je takový jako dřív. Jsem rád, že jsem zpátky,“ usmíval se. Z aktivního výkonu svého mužstva musel mít radost. Méně z výsledné plichty. Читать дальше...

Výsledky LOH 2021: vítězové a medailisté Her v Tokiu

iSport.cz

První olympijskou šampionkou na LOH 2021 v Tokiu se stala čínská sportovní střelkyně Jang Čchien, která ovládla střelbu ze vzduchové pušky na 10 metrů. Česká výprava obhajuje z Ria 2016 deset medailí. V článku přinášíme přehled olympijských medailistů den po dni.

SESTŘIH: Hradec - Bohemians 1:1. První bod vystřelil nováčkovi Vašulín

iSport.cz

Fotbalisté prvoligového nováčka Hradce Králové zahájili novou sezonu remízou 1:1 s Bohemians 1905. Východočechy v domácím azylu v Mladé Boleslavi poslal do vedení ve 14. minutě Daniel Vašulín, krátce po změně stran odpověděl David Puškáč. Trenér Miroslav Koubek tak nezažil vítězný soutěžní debut na lavičce "Votroků", kteří se do nejvyšší soutěže vrátili po čtyřech letech.

Voráček se vrací do Columbusu! Flyers ho vyměnili za Atkinsona

iSport.cz

Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL po deseti letech opouští Philadelphii a vrací se do Columbusu, který si jej vybral v roce 2007 jako sedmičku draftu. Flyers vyměnili jednatřicetiletého kladenského odchovance za forvarda Cama Atkinsona. Voráček má ještě na další tři sezony platný osmiletý kontrakt na 66 milionů dolarů.

SESTŘIH: Pardubice - Karviná 2:2. Domácí srovnali po přestávce

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic v úvodním utkání ligové sezony proti Karviné smazali dvoubrankové manko a remizovali 2:2. Bod východočeskému celku, který opět nastoupil v azylu v pražském Ďolíčku, zajistil dvěma góly Emil Tischler. Hosty před tím poslali do vedení z penalty Kristi Qose a Michal Papadopulos.

Таня Василькова расскажет (и покажет) «Как прожить в браке без брака»

Od dojení krav ke zlatu z LOH. Doma se teď všichni zblázní, culil se Carapaz

iSport.cz

PŘÍMO Z TOKIA | Když vyhrál před dvěma lety italské Giro, byl ve své zemi hrdinou, obcházel různé společenské akce, všude ho slavnostně vítali. Co asi nastane v jihoamerické zemi teď, když silniční cyklista Richard Carapaz získal olympijské zlato? Navíc teprve druhé v historii Ekvádoru. Nadšení, extáze, euforie. To jsou slova, která nejlépe charakterizují současnou náladu v sedmnáctimilionové zemi. A také v případě samotného vítěze. „Je to nejlepší věc, která se mi v životě mohla stát,“ radoval se.

SESTŘIH: Jablonec - Ostrava 1:0. Severočeši doma válí! Rozhodl Pilař

iSport.cz

Fotbalisté Jablonce na úvod nové ligové sezony udolali doma Ostravu 1:0. Vyrovnaný zápas prvního kola rozhodl v 88. minutě hlavou střídající Václav Pilař, předtím oba týmy jednou zachránila branková konstrukce. Severočeši doma v lize neprohráli s Baníkem už 17 utkání.

SOUHRN, 1. den LOH: České tenistky postoupily, štafeta plavkyň neuspěla

iSport.cz

Japonská tenisová hvězda Naomi Ósakaová na závěr slavnostního zahájení zažehla olympijský oheň a tokijské Hry definitivně započaly. Úvodní den přinesl už několik medailových radostí. Cyklistický závod s hromadným startem ovládl Ekvádorec Richard Carapaz. Postup do 2. kola ženské dvouhry v tenise slaví Barbora Krejčíková i Markéta Vondroušová. V akci byli i další čeští reprezentanti. Projděte si kompletní výsledky 1. dne olympiády.

Medaile a sushi! Zpovědi českých hvězd v Tokiu: co na sebe práskly?

iSport.cz

Po ročním odkladu se konečně dočkali. Letní olympijské hry v Tokiu odstartovaly a čeští sportovci si i přes přísná opatření chtějí Japonsko co nejvíc užít. V olympijském speciálu Sport Magazínu deset vybraných českých es odpovídalo na patnáct otázek na vnímání Her, vlastní přípravu či japonskou kulturu. Jaký mají nejsilnější zážitek spojený s olympiádou, nebo co chtějí na olympiádě dokázat? Jejich odpovědi si přečtěte v článku iSport.cz.

Basketbalisty čeká Írán. Jestli chtějí postup, musí uspět! Pomůže i skóre

iSport.cz

Už jen pár hodin a dlouhé čekání bude u konce. Mužský basketbalový tým se poprvé po 41 letech postaví k zápasu na olympijských hrách. V překrásné a prázdné Super Areně ve městě Saitama ho čeká Írán (03.00, PP ČT sport, ONLINE na iSport.cz). A pokud vše půjde podle plánu, také výzva vstoupit do turnaje výhrou se sympatickým skóre. V boji o postup pomůže každý koš!

Z karantény k první výhře! Jančaříka pustili do haly, šatnu měl na záchodě

iSport.cz

PŘÍMO Z TOKIA | Měl smůlu, že byl v kontaktu s Pavlem Širučkem, který měl pozitivní test na covid. Stolní tenista Lubomír Jančařík má štěstí, že k zápasům ho pustí, ale jeho pohyb je velmi omezený. Z karanténního hotelu na sportoviště, převléci se na záchodě, tam i počkat na zápas a po něm alou zpět do hotelu. I přes všechna příkoří se mu podařilo první zápas na OH vyhrát, Aliho Alkhadrawiho ze Saúdské Arábie porazil 4:0 na sety