2021

Новости за 02.10.2021

Plzeň vede ligu, ale Bílek varoval: Také Beauguel se musí zlepšit!

iSport.cz

Výhry 2:1 si v Plzni mohou patentovat. Fotbalistům Viktorie se těsný výsledek povedlo uhrát počtvrté v lize a celkově poosmé v rozjeté sezoně. S třemi body byl trenér Michal Bílek po utkání se Zlínem pochopitelně spokojený, horší už to bylo s předvedeným výkonem. Jasný favorit utkání se dlouho trápil a výhru trefil až v samotném závěru nejlepší střelec Jean-David Beauguel. „Stejně jako u ostatních, i u něj byly rezervy,“ hodnotil zkušený kouč, jehož tým po deseti odehraných kolech vede průběžnou tabulku FORTUNA:LIGY.

Plzeň vede ligu, ale Bílek varoval: Také Beaguel se musí zlepšit!

iSport.cz

Hořká prohra. Někde by se taková penalta nepískala, mrzelo Vraštila

iSport.cz

Náskok domácích Lukáš Vraštil (27) povedenou hlavičkou rychle smazal – a pak cítil, že favorit nemá svůj den. „Dobře jsme je dostupovali a bránili, nepouštěli jsme je do hry. Každý tým pak znervózní, když byli pod tlakem a museli vyhrát. A nakonec vidíte, jeden centr – a je to,“ líčil zlínský bek po těsné porážce 1:2 v Plzni.

Dotáhli jsme to bojovností, ví Janošek. Je ještě brzy myslet na titul

iSport.cz

Přesným centrem našel při závěrečném náporu ve vápně volného Jeana-Davida Beauguela, který trkl do balonu a rozhodl o plzeňských bodech. Dominik Janošek (23) ve druhém poločase hru favorita oživil a pomohl přetlačit bojovný Zlín, kde strávil půl sezony na hostování. „Ukázali jsme srdce a dotáhli to bojovností,“ hlásil spokojený záložník.

Fazóna Třebíče pokračuje. Benátky slaví první výhru, raduje se i Vrchlabí

iSport.cz

Hokejisté vedoucí Třebíče vyhráli v 7. kole první ligy doma nad poslední Kadaní 5:1, zůstávají bez ztráty a vedou tabulku stále o tři body před nově druhými Litoměřicemi, které na vlastním ledě zdolaly Vsetín 3:2. Dosud druhá pražská Slavia prohrála ve slavnostním utkání při oslavách 120. výročí založení doma s Jihlavou 3:7 a klesla na třetí pozici.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 2:1. Beauguel rozhodl v závěru svou druhou brankou

iSport.cz

Povinnost splněna, i když na poslední chvíli. Rozpačitá Plzeň díky gólu Jeana-Davida Beauguela z 85. minuty porazila Zlín 2:1 a u televize si může v klidu užít derby Sparty se Slavií, v němž minimálně jeden z konkurentů v boji o titul ztratí. Ano, s Viktorií se musí vážně počítat, bilance devíti výher a jediné porážky mluví jasnou řečí. „Je vynikající,“ uznává i trenér Michal Bílek. „Vážíme si toho a chceme v první trojce zůstat co nejdéle. Pokud zlepšíme naši hru, ta šance je reálná.“

iSport.cz

Fotbalisté Plzně v 10. kole první ligy zdolali Zlín 2:1 a upevnili si vedoucí pozici. Viktoria vyhrála deváté utkání v sezoně nejvyšší soutěže. Oba domácí góly vstřelil Jean-David Beauguel. Na jeho proměněnou penaltu z šesté minuty rychle odpověděl Lukáš Vraštil, ale francouzský útočník rozhodl v 84. minutě. Západočeši doma zvítězili v sedmém ligovém zápase po sobě. „Ševci" nebodovali počtvrté v řadě a v neúplné tabulce jsou jedenáctí.

SESTŘIHY: Plzeň vyhrála a vede ligu, Rezek pálil za Teplice

iSport.cz

Plzeň v 10. kole díky dvěma brankám Jeana-Davida Beauguela porazila Zlín 2:1 a je dál v čele tabulky. Teplice povolaly do utkání proti Slovácku veterána Jana Rezka. Zkušený 39letý útočník se při nečekaném návratu do ligy prosadil už po čtvrt hodině hry, Skláři ale soupeři podlehli 2:3. Tři body brali Bohemians za výhru nad Sigmou (2:0) a České Budějovice, které porazily Pardubice (3:1).

Köstlův první gól: Přenesli jsme kecy na hřiště. Zápisné? (Ne)těším se

iSport.cz

Dočkal se. Stoper Bohemians Daniel Köstl (23) se poprvé v kariéře zapsal mezi ligové střelce. Symbolicky ve 23. minutě zápasu s Olomoucí muž s číslem 23 rozhodl o výhře 2:0. „Klokani“ i díky němu odčinili poslední dva výprasky, navíc udrželi čisté konto a mohou mít trochu klidnější reprezentační přestávku.

Rezek je zpátky! S gólem a porážkou: Nabušme do kluků buldočí povahu

iSport.cz

Do dneška poslední ligový gól dal Jan Rezek (39) loni v srpnu za Příbram v 1. kole proti Teplicím. Poslední zápas odehrál letos na konci května…proti Teplicím. První trefu této sezony zapsal při premiéře na Slovácku... za Teplice. Veterán je zpátky, v nouzové situaci povýšil z béčka. K bodům však nepomohl.

König dojel v sobotním závodě v Portugalsku dvanáctý. Problémy mu dělal vítr

iSport.cz

Motocyklový závodník Oliver König skončil v sobotním závodě v Portugalsku na dvanáctém místě. V kategorii Supersport 300 vyšel českému jezdci skvěle start a v průběhu prvního kola se pohyboval dokonce na druhém místě. Kvůli větrným poryvům se však nakonec lehce propadl. „S výsledkem spokojený nejsem. Chtěl jsem bojovat o stupně vítězů. To se mi ze začátku dařilo a byl jsem chvíli i druhý. Pak ale začalo silně foukat a na cílové rovince jsem se v jednu chvíli strašně propadl,“ uvedl závodník týmu Movisio by Mie... Читать дальше...

United ztratili body s Evertonem, Chelsea porazila Southampton

iSport.cz

Fotbalisté Manchesteru United remizovali v 7. kole anglické ligy s Evertonem 1:1 a nevyužili možnost dostat se do čela neúplné tabulky. Na branku Anthonyho Martiala ze 43. minuty odpověděl po hodině hry Andros Townsend. United nevyhráli v lize podruhé za sebou a jsou se 14 body o skóre třetí za Chelsea a Liverpoolem. Blues se po výhře 3:1 nad Southampton posunuli na první místo o dva body před nejbližší pronásledovatele. Everton má čtvrtém místě stejně bodů jako United a Liverpool.

Ofenzivy „S“ v číslech: Sparta hrozí v závěru, Slavia Schranzem. Kudy útočí?

iSport.cz

Pojďme se trochu zasnít. Na Letné se hraje třísté derby v historii, stadion je na slavnostní chvíli vyšňořený plnými tribunami. K pořádné slávě patří vrcholný zážitek. Drama, krásné akce, ale také hromada branek. Proč by tomu tak v neděli nemohlo být? Vždyť Sparta se Slavií mají nabito, se čtyřiadvaceti brankami jsou nejproduktivnějšími celky FORTUNA:LIGY. Trenéři milují ofenzivní způsob hry. Proto Deník Sport ve své analýze přináší detailní pohled na útočnou fázi obou celků.

Dortmund slaví výhru nad Augsburgem. Nkunku dál válí za Lipsko

iSport.cz

Fotbalisté Dortmundu porazili v 7. kole německé ligy Augsburg 2:1 a jsou v neúplné tabulce s 15 body druzí o bod za Bayernem Mnichov. Ten má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru. Český brankář Tomáš Koubek do utkání za poražený celek nenastoupil. Na třetí příčce je o skóre Freiburg, který zvítězil na hřišti Herthy Berlín 2:1. Vladimír Darida zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 3:2. Přestřelka pro domácí, za hosty pálil Rezek

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka porazili v 10. kole první ligy Teplice 3:2. Svěřenci kouče Martina Svědíka zvítězily v lize ve čtvrtém z posledních pěti duelů a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Trenérskou premiéru v nejvyšší soutěži si na hostující lavičce odbyl Jiří Jarošík, který v úterý nahradil odvolaného Radima Kučeru. Navzdory tomu Severočeši nevyhráli šestý ligový zápas po sobě a zůstali na předposlední 15. pozici.

SESTŘIH: Budějovice - Pardubice 3:1. Otočka Dynama, blýskl se Bassey

iSport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 10. kole první ligy Pardubice 3:1. Hosté sice po zásahu Martina Šejvla vedli, Jihočeši však otočili skóre, když se trefili Mick van Buren, Jakub Hora a Fortune Bassey. Dynamo vyhrálo druhé kolo po sobě a Východočechy zdolalo v nejvyšší soutěži i potřetí. Domácí poskočili v neúplné tabulce na sedmé místo. Pardubice nezvítězily v pátém ligovém duelu po sobě a zůstaly čtrnácté.

SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 2:0. Klokani vyhráli po dvou rychlých trefách

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v 10. kole první ligy nad Olomoucí 2:0. Pražané rozhodli už v úvodním dějství, kdy se mezi 23. a 25. minutou trefili Daniel Köstl a Jan Chramosta. "Klokani" zvítězili po dvou ligových porážkách, naopak Hanáci nebodovali poprvé po sedmi kolech. Bohemians ztrácí na Sigmu v neúplné tabulce už jen bod, Olomoučtí ale mají k dobru odložené utkání.

РОСГВАРДЕЙЦЫ ЗАДЕРЖАЛИ МУЖЧИНУ С ПОДДЕЛЬНЫМИ ДОКУМЕНТАМИ В МОСКВЕ

Ronalda zastínil Townsend: Oslava jako ukázka respektu, co se nepovedla

iSport.cz

Silně rozčilený zamířil Cristiano Ronaldo po závěrečném hvizdu ihned do šaten. Druhou domácí ztrátu v řadě nesl velmi těžce. Do utkání vstoupil až z lavičky na poslední půlhodinu a přímo z trávníku sledoval vyrovnávací branku Androse Townsenda, který ji navíc oslavil typickým Ronaldovým způsobem. „Chtěl jsem mu tím vyjádřit můj respekt, protože mě v kariéře silně ovlivnil, ale samotná oslava se mi moc nepovedla,“ culil se hrdina Evertonu po remíze 1:1.

ONLINE: Sparta - Slavia. Dění před 300. derby, první slaví slávistky

iSport.cz

Největší fotbalový svátek je tady! V jubilením 300. derby se Sparta pokusí na Letné porazit Slavii poprvé od března 2016. Na prestižní souboj se naladila vítězstvím 1:0 nad Rangers v Evropské lize, Slavia je však v domácí soutěži výš o dva body, navíc má zápas k dobru. Sledujte ONLINE na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: veterán Rezek v základu Teplic! Hrají se tři zápasy

iSport.cz

Sobotní program 10. kola fotbalové FORTUNA:LIGY startují tři zápasy od 16 hodin. Bohemians hrají doma proti Sigmě Olomouc, České Budějovice hostí Pardubice. Slovácko doma vyzývá severočeské Teplice. Všechny zápasy včetně VIDEA z nejzajímavějších momentů sledujte na iSport.cz ONLINE.

United ztratili body s Evertonem, střídající Ronaldo se neprosadil

iSport.cz

Fotbalisté Manchesteru United remizovali v 7. kole anglické ligy s Evertonem 1:1 a nevyužili možnost dostat se do čela neúplné tabulky. Na branku Anthonyho Martiala ze 43. minuty odpověděl po hodině hry Andros Townsend. United nevyhráli v lize podruhé za sebou a jsou se 14 body o skóre druzí za Liverpoolem, který má nedělní zápas Manchesterem City k dobru. Everton je se stejným počtem bodů třetí.

Mladí sudí do akce! Na Plzeňsku se chytl projekt akademie rozhodčích

iSport.cz

Probíhající sezona, před níž došlo ke zvolení nového vedení na všech úrovních, znamená pro český fotbal velkou výzvu. A velkou šanci. Na listinách rozhodčích, od nejvyšší prvoligové až po ty okresní pro nejnižší soutěže, dochází ke změnám. Do českého fotbalu se mohou zapojit i mladí rozhodčí, o což se snaží také komise v Plzeňském kraji. Ve druhé polovině září proběhla školení určená začínajícím sudím, kteří mohou rozšířit řady stávajících arbitrů.