2022

Новости за 21.08.2022

Zlatá Kanada! Mladí Finové vydřeli prodloužení, v něm stejně padli

iSport.cz

Hokejisté domácí Kanady vyhráli mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu. Ve finále zdolali přes ztrátu dvoubrankového vedení Finsko 3:2 v prodloužení. O devatenáctém titulu Kanaďanů v historii juniorských šampionátů rozhodl v čase 63:20 útočník Kent Johnson.

Dominantní otočka Sparty: bingo s Čvančarou, nadstavba i odpadlá křídla

iSport.cz

Krátce před poločasem dostala laciný gól, ani to jí ale nevykolejilo. Sparta v Mladé Boleslavi demonstrovala svou sílu, zejména ve druhém poločase už se hrálo pouze na jednu branku. Triumf 3:1 katapultoval Letenské minimálně na několik hodin na průběžnou první příčku v tabulce. Co všechno sobotní zápas ukázal?

Usyk obhájil titul! Bouře emocí, Joshua vybuchl a vyhodil z ringu pásy

iSport.cz

Pohyb kontra síla. Opět měla navrch hbitost Oleksandra Usyka nad svaly Anthonyho Joshuy. Ukrajinský bijec obhájil trůn těžké váhy na body po náročné dvanáctikolové bitvě. Vyhlášení vítěze bylo prakticky formalitou, i Joshua proto pozvedl s Usykem modrožlutou vlajku. O chvíli později ale nečekaně vybuchl. Vzal dva (WBA a The Ring magazínu) z šampionských opasků, vyhodil je mimo provazy a naštvaně odešel. Po bučení publika se však do ringu vrátil a pronesl rozrušené vysvětlení.

Poražený Joshua vybuchl a vyhodil z ringu pásy šampiona. Usyk pro ně došel

iSport.cz

Pohyb kontra síla. Opět měla navrch hbitost Oleksandra Usyka nad svaly Anthonyho Joshuy. Ukrajinský bijec obhájil trůn těžké váhy na body po náročné dvanáctikolové bitvě. Vyhlášení vítěze bylo prakticky formalitou, i Joshua proto pozvedl s Usykem modrožlutou vlajku jeho státu. O chvíli později ale nečekaně vybuchl. Vzal dva (WBA a The Ring magazínu) ze čtyř šampionských opasků, vyhodil je z ringu a naštvaně odešel. Po bučení publika se ale vrátil mezi šestnáct provazů a pronesl rozrušené vysvětlení.

Sen o medaili je pryč. Česko se rozmlátilo o švédskou zeď v bráně

iSport.cz

Žádná medaile domů nakonec nepoletí. Česko na MS do 20 let zápas o bronz se Švéskem prohrálo 1:3. Na pohled chyběl kousek, drobnost, pak se se soupeřem ještě tahat dál, třeba do prodloužení. Jenže Jiří Kulich a spol. se rozbili hlavně na švédské zdi v bráně. Jesper Wallstedt je nejlepším brankářem šampionátu. Klidem severského medvěda potvrdil proč, co na něj přes kvalitní defenzivu prošlo, většinou měl.

Real zvládl i druhý zápas v La Lize. Pálil i Benzema, Hazard nedal penaltu

iSport.cz

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli i druhý zápas v sezoně španělské ligy. Na hřišti Celty Vigo zvítězili 4:1. Podruhé uspěly také Betis Sevilla, který vyhrál na Mallorce 2:1, a Osasuna, jež doma porazila Cádiz 2:0. Ve všech třech zápasech hráči proměnili po dvou pokutových kopech.

Špotáková: Nudný medaile nedělám! A dál? Na téhle úrovni už to nepůjde

iSport.cz

PŘÍMO Z MNICHOVA | Šestým tahem dává mat! Oštěpařka Barbora Špotáková to zase všem ukázala. Ve finále ME v Mnichově byla mimo medaile a měla v ruce už poslední pokus. Ale přetavila ho v bronzový hod, jímž v jednačtyřiceti letech jako nejstarší oštěpařská medailistka překonala Danu Zátopkovou. Zlaté i stříbrné medailistce je dohromady jen 37.

MS do 20 let ONLINE: Česko - Švédsko 1:2. Boj o bronz, soupeř znovu vede

iSport.cz

Dlouhých 17 let čeká česká dvacítka na medaili z mistrovství světa. Dočká se dnes? Výběr Radima Rulíka po páteční semifinálové porážce 2:5 od Kanady čeká hned dnes bitva o bronz proti Švédsku. Mladíci Tre Kronor včera nezvládli bitvu o finále proti Finsku (0:1). Utkání o 3. místo na MS do 20 let startuje ve 22 hodin, sledujte ONLINE přenos na iSport.cz.

Inter v klidu smetl Spezii 3:0, vyhrálo i Sassuolo. Další duely bez branek

iSport.cz

Fotbalisté Interu Milán ve druhém kole italské ligy porazili Spezii 3:0 a mají další výhru. Vítězný gól padl po spolupráci Lautara Martíneze a Romela Lukaka. Sassuolo gólem Domenica Berardiho porazilo nováčka z Lecce 1:0. Turín bez zraněného Davida Zimy remizoval 0:0 s Laziem.