2024

Новости за 16.04.2024

ONLINE: Pardubice - Třinec. Finále startuje, vítr způsobil problém

iSport.cz

Ve vyprodané hale v Pardubicích dnes startuje finálová série hokejové extraligy mezi Dynamem a Třincem. Domácí tým ovládl základní část a ve vyřazovací zatím zaváhal jen jednou. Oceláři budou útočit na pátý titul v řadě, ale mají za sebou mnohem náročnější play off - ze čtvrtfinále i semifinále postoupili po maximálním počtu sedmi zápasů a v sobotu proti Spartě uspěli až ve čtvrtém prodloužení. ONLINE přenos z utkání sledujte na webu iSport.cz. Hraje se od 18:00.

Další boj o titul UFC? Procházku chce odsunout Rus, poslední šance veterána

iSport.cz

Kdo bude dominovat titánům UFC? Vody polotěžké váhy se po turnaji UFC 300 divoce rozproudily. Alex Pereira v neděli obhájil prestižní pás, když senzačně knokautoval Jamahalla Hilla. Někdejší šampion proto může v nejbližší době na titulový souboj zapomenout. V Las Vegas se blýsknul i nejlepší český bijec Jiří Procházka, který po triumfálním comebacku vyzval právě brazilského krále divize. Na šanci duelu o titul se však těší i elitní zápasník z Ruska Magomed Ankalaev. Kdo všechno přichází v úvahu?

Varaďa o Spartě: Taky bych se cítil na prd. Nechápe disciplinárku

iSport.cz

Mohli jste ho zahlídnout na tribuně během třineckého čtvrtfinále s Českými Budějovicemi, jinak Václav Varaďa zůstává spíš v zákrytu a mimo centrum hokejového dění. To však neznamená, že by oblíbenou hrou přestal žít. To vůbec ne. Extraligové play off sleduje pozorně. Bývalý kouč Třince a Pardubic, s nimiž stále nevyřešil odstupné za rychlý konec pětileté smlouvy, popsal svoje dojmy z dosavadních duelů.

Boj Sparty a Slavie o titul, tajemné vzkazy o počasí. Plzeň si rýpla

iSport.cz

Tahanice o mistrovský titul mezi Spartou a Slavií nekončí na trávníku. Po dvojitém střídání v čele ligové tabulky se rivalita mezi „S“ přesunula na sociální sítě. Jde o taktickou bitvu, správci oficiálních účtů obou klubů si mezi sebou vyměňují tajemné vzkazy o počasí. O víkendu se do diskuze pustila i Plzeň. Spor je zřejmý – kde bude na konci května nejtepleji?

Bývalý rival vyzval Procházku: Dejme lidem zápas, který chtějí už roky

iSport.cz

V neděli padl v titulové bitvě, nyní už hledá cestu zpět na vrchol. Ta podle bývalého šampiona Jamahala Hilla vede přes českého bojovníka Jiřího Procházku, s nímž se měl utkat o titul minulý rok. Tehdy zápas zhatilo Američanovo zranění. „Jiří, dejme lidem zápas, který chtějí už roky,“ hlásí dvaatřicetiletý bijec. Samuraj se zatím nevyjádřil.

ONLINE: Pardubice - Třinec. Finále startuje, útok na pátý titul v řadě

iSport.cz

Hvězdy Chelsea v hádce o penaltu. Pochettino: Tohle bylo naposledy

iSport.cz

Jediný pondělní zápas Premier League a dohrávka 33. kola mezi Chelsea a Evertonem nebudila celosvětový humbuk. Proč taky? Everton se motá kolem sestupu. Už zase. A Chelsea přešlapuje na místě. O to více překvapila jasná demolice 6:0, kterou řídil Cole Palmer. Jenže více než o jasné výhře Blues, se mluví o podrážděných reakcích jejich hráčů, kteří se nemohli dohodnout, kdo zahraje penaltu za stavu 4:0.

Masakr! Vsetín dvakrát vyprodá halu Komety. Fanoušci vytřeli klubu zrak…

iSport.cz

Vstupenky na sezení byly bleskově fuč, na nedělní utkání za devět minut! Klub operativně přidává ke speciálnímu vlaku další a další vagony. Hokejové šílenství se na konci týdne přelije ze Vsetína do Brna, kde nalezne tým z Valašska azyl pro domácí zápasy baráže o extraligu s Kladnem. Víkendový třetí duel (od 17 hodin) už je dávno vyprodaný a téměř jistě bude i ten pondělní. „Zbývají jednotky lístků na stání,“ informoval pro iSport.cz. Filip Bazala, výkonný manažer klubu. Série startuje ve středu a ve čtvrtek na ledě Rytířů.

Základní část NHL ovládli Rangers! Edmonton přejel San Jose, Boston padl

iSport.cz

Hokejisté New York Rangers porazili v pondělním utkání NHL doma Ottawu 4:0 a získali Presidents’ Trophy pro nejlepší tým základní části. Další newyorský celek Islanders zvítězil na ledě New Jersey 4:1 a zajistil si jako sedmý tým z Východní konference postup do play off. Celkově už je jistých patnáct účastníků bojů o Stanleyův pohár, o poslední místo ještě bojují Washington, Detroit, Pittsburgh a Philadelphia. Právě Capitals porazili 2:0 Boston, návštěvu utkání měl při své zahraniční cestě do USA v programu i český premiér Petr Fiala.

Pardubice vs. Třinec: rozebrali jsme, v čem má kdo navrch. Remíza, ale...

iSport.cz

Pardubice skládají tým, aby jednou dokázaly Třinec porazit. Před rokem je Oceláři vystřihli ze semifinále, teď se velká série opakuje, jen o kolo dál. Kdo vyhraje čtyřikrát, bere zlato. Nabízíme vám pohled, jak oba týmy vystupují v play off, jak se prezentují, kde mají silné stránky a kde slabší místa. Dynamo je obr pasoucí po titulu. Oceláři zase zkušená banda válečníků, která si prošla dvěma sériemi na sedm zápasů. Výsledek je vyrovnaný, ale každý má jiné možnosti. A jak vypadá tip deníku Sport?

Soukalová uzavírá turné. Byla jsem napnutá jak struna, říká o přijetí filmu

iSport.cz

Bude to její poslední výstřel. Pět týdnů po premiéře filmu Pravda se vyplatí, kde vypověděla svůj příběh, biatlonová legenda Gabriela Soukalová naposledy absolvuje setkání s diváky při své tour po republice. Ve čtvrtek ho skončí tam, kde začala - v ikonických prostorách pražského kina Lucerna. Ze zákulisí nakukovala a zkoumala výrazy na tvářích prvních diváků. Pro Gabrielu Soukalovou to začátkem března v kině Lucerna bylo poprvé, co viděla reakce lidí na svůj příběh na plátně. „Byla jsem napnutá jak struna. Читать дальше...

Krejčíková zpět po zranění: v závěru vedla 3:0 a pak... Boj přes tři hodiny

iSport.cz

Po dvouměsíčních zdravotních problémech se Barbora Krejčíková vrátila na antuce ve Stuttgartu na kurty porážkou 7:5, 4:6 a 4:6 s Veronikou Kuděrmětovovou. S Ruskou bojovala tři hodiny a osm minut, v rozhodujícím setu přitom česká tenistka vedla už 3:0. Zato Karolína Plíšková v Rouenu postoupila do druhého kola.

Chelsea řádila, zničila Everton 6:0. Palmer už dohnal Haalanda

iSport.cz

To byla jízda! Fotbalisté Chelsea deklasovali v dohrávce 33. kola Premier League Everton 6:0. Domácí vedli ve 29. minutě už 3:0 poté, co Cole Palmer zkompletoval v rozmezí 16 minut hattrick. Ve druhém poločase pak jednadvacetiletý záložník skóroval ještě z pokutového kopu, kterému předcházela potyčka se spoluhráči. S dvaceti brankami se v tabulce kanonýrů dotáhl na vedoucího Erlinga Haalanda.