2024

Новости за 04.02.2024

Marek Kania drugi w Quebec! Kończy sezon PŚ na 7. miejscu

Legioniści

Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania stanął dziś na podium w Pucharze Świata w kanadyjskim Quebec, w wyścigu na 500 metrów! Legionista z czasem 34,69 sekundy zajął drugie miejsce i awansował w klasyfikacji generalnej na 7. miejsce. Na miejscu siódmym Marek zakończył ten sezon PŚ na 500 metrów, awansując znacznie w klasyfikacji generalnej (wczoraj 43 pkt., dziś 54 pkt.) dzięki świetnym występom w dwóch ostatnich wyścigach.

Wojciech Kamiński zwolniony z Legii!

Legioniści

Jak poinformowała oficjalna strona koszykarskiej Legii - Wojciech Kamiński, prowadzący zespół koszykarzy Legii Warszawa od lutego 2020 roku, po niedzielnej porażce ze Stalą Ostrów Wielkopolski, został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. W najbliższych meczach zespół poprowadzi tymczasowo jego asystent, Marek Popiołek.

Legia Warszawa 88-96 Stal Ostrów Wielkopolski

Legioniści

W meczu 20. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane - do szatni goście schodzili prowadząc pięcioma punktami. Niestety w trzeciej odsłonie odskoczyli na kolejne 6 punktów i w czwartej kwarcie kontrolowali przebieg meczu. Prawie połowę oczek dla Zielonych Kanonierów zdobył Christian Vital - aż 43!

PP: LZS Bojano 1-8 Legia Warszawa. Pewny awans

Legioniści

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Legia Warszawa wygrała z zespołem LZS Dragon Bojano 8-1. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0. Kolejne spotkanie rozegrają 11 lutego na wyjeździe, z Dremanem Opole Komprachcice.

Karbownik i Gutkowski mistrzami Polski seniorów!

Legioniści

Trzy medale mistrzostw Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym, zdobyli zawodnicy Legii Warszawa. Zawody dziś zakończyły się w Zielonej Górze. Wspaniały występ w dzisiejszym pływaniu (czas 2:14.75 min.) oraz laser-run (11:33.41 min.) pozwolił Małgorzacie Karbownik odrobić niewielkie straty po dwóch pierwszych konkurencjach i zdobyć złoty medal mistrzostw Polski. Złoty medal wywalczył także Łukasz Gutkowski, a brąz zdobył Daniel Ławrynowicz.

Juniorzy Legii bez awansu do półfinałów MP U-19

Legioniści

Juniorzy koszykarskiej Legii Warszawa niestety nie zdołali wywalczyć awansu do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski. Podopieczni Tomasza Wakulskiego po wyraźnej wygranej w sobotnim spotkaniu z Lublinianką, w dzisiejszym meczu decydującym o awansie, przegrali 81:88 z gospodarzem turnieju, UKS-em 27 Katowice.

Dzieci na Żylecie na meczu z Molde

Legioniści

Legia Warszawa uzyskała zgodę od UEFA na to, aby na meczu z Molde na Żylecie mogły zasiąść zorganizowane grupy dzieci do 14. roku życia. W pierwszej kolejności z tej opcji będą mogły skorzystać grupy dzieci z Legia Soccer Schools, sekcje Legii i kluby partnerskie.

Kazubska i Dobosz na podium PP U-17

Legioniści

W Zielonej Górze odbyły się dziś zawody Pucharu Polski U-17 w pięcioboju nowoczesnym z udziałem zawodniczek z zagranicy. Drugie miejsce wśród pań, a pierwsze wśród Polek zajęła legionistka, Aleksandra Kazubska, która uzyskała 1312 punktów. Lepsza była tylko Egipcjanka, Alia Enayet (1369 pkt.). Kazubska miała drugi wynik w szermierce (29 wygranych pojedynków), trzeci w pływaniu (2:22.29 min.) oraz czwarty rezultat w biegu ze strzelaniem (10:03.05 min.).

Marek Kania czwarty w PŚ w Quebecu

Legioniści

Marek Kania w dzisiejszym starcie w Pucharze Świata w kanadyjskim Quebec osiągnął wynik doskonały wynik w wyścigu na 500 metrów dywizji A - 34,72 sekundy, co dało mu 4. miejsce, ze stratą 0,21 sekundy do zwycięzcy, Amerykanina - Jordana Stolza. Wynik ten przełożył się także na awans legionisty w klasyfikacji generalnej PŚ na 500m na miejsce ósme. To świetny prognostyk przed Mistrzostwami Świata, które w Kanadzie odbędą się za 2 tygodnie. Jutro ostatnie starty legionisty w PŚ - znów na 500m (Marek... Читать дальше...

Надежда Петрова высказалась о перспективах Арины Соболенко снова возглавить рейтинг WTA