2024

Новости за 30.03.2024

26. kolejka Ekstraklasy: Jagiellonia ucieka

Legioniści

Trwa 26. kolejka Ekstraklasy. Raków niespodziewanie zremisował z przedostatnim w tabeli Ruchem, tracąc bramkę w samej końcówce spotkania. Prawdziwym pogromem zakończył się mecz pomiędzy Jagiellonią i ŁKS-em, w którym gospodarze wygrali 6-0. Całkowicie bezradny zespół z Łodzi od 32. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce, a potem jeszcze sprokurował rzut karny. Jego spadek wydaje się już przesądzony. Śląsk tylko zremisował w Gliwicach i traci do prowadzącej Jagiellonii już 4 punkty. Pogoń Szczecin pokonała Cracovię. Читать дальше...

Legia Warszawa 4-1 BSF Bochnia

Legioniści

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z BSF Bochnia 4-1. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0. Kolejne spotkanie rozegrają 3 kwietnia, na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

III liga: Legia II Warszawa 2-1 Mławianka Mława

Legioniści

W meczu 23. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z Mławianką Mława 2-1 po bramce w ostatnich minutach. Do przerwy padł remis 1-1. Do dyspozycji trenera Piotra Jacka było czterech zawodników z pierwszej drużyny - Qendrim Zyba, Wojciech Urbański, Filip Rejczyk i Jan Ziółkowski. Spotkanie z trybun LTC obserwowali m.in. Dariusz Mioduski, Jacek Zieliński, Kosta Runjaić czy Bartosz Kapustka. Kolejne spotkanie rozegrają 7 kwietnia, na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

NSŚ: Djurgarden - Mora

Legioniści

Hokej jest niezwykle popularny w Szwecji, a tamtejsze ekipy piłkarskie regularnie wystawiają młyny na meczach swoich hokejowych drużyn. Krzysiek miał okazję zobaczyć na żywo spotkanie pomiędzy Djurgarden i Morą IK, które było niezwykle emocjonujące sportowo, a i na trybunach pokazało spory, często niedoceniany w Polsce potencjał ekipy ze Sztokholmu. Zapraszamy do lektury kibicowskiej relacji z wypadu do szwedzkiej stolicy. Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Krzysztofa

Wielkanocne mecze Legii

Legioniści

W XXI wieku Legia 19 razy rozgrywała mecze podczas Świąt Wielkanocnych. Najczęściej "Wojskowi" rywalizowali w Wielką Sobotę - 15 razy, ale w ostatnich latach zdarzyły się 3 spotkania w Poniedziałek Wielkanocny i żadne z nich nie zakończyło się zwycięstwem ekipy ze stolicy. Szczególnie bolesny był ubiegłoroczny remis w Legnicy, którym drużyna Kosty Runjaicia pogrzebała ostatnią szansę na nawiązanie walki o mistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa.

26. kolejka Ekstraklasy

Legioniści

W sobotę rozegrane zostaną cztery mecze 26. kolejki Ekstraklasy. Na początek Raków podejmie Ruch, a Jagiellonia zmierzy się z ŁKS-em. Śląsk pojedzie do Gliwic, natomiast Cracovia zagra w Szczecinie. Najciekawiej zapowiada się poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa. Kolejkę zakończy mecz Warty z Zagłębiem.