Polsatsport.pl
Февраль
2019

Новости за 26.02.2019

62 minuty i po zawodach! Klęska wicemistrzyń Polski w LM siatkarek

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały na wyjeździe z mistrzem Włoch Imoco Volley Conegliano 0:3 w meczu szóstej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. Spotkanie trwało zaledwie 62 minuty, a w żadnym z setów gospodynie nie pozwoliły łodziankom przebrnąć granicy piętnastu zdobytych punktów! Wicemistrzynie Polski fazę grupową rozgrywek zakończyły na ostatnim miejscu w tabeli. Wygrały jeden mecz i poniosły pięć porażek.

Walka Wilder - Fury II nie odbędzie się w maju

Organizacja WBC poinformowała, że rewanżowe starcie Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) nie odbędzie się w najbliższym czasie. Według informacji przekazanych za pośrednictwem Twittera Brytyjczyk stoczy co najmniej jedną walkę przed starciem z Bronze Bomberem.

Johaug siódma w klasyfikacji wszech czasów mistrzostw świata

Therese Johaug zdobyła swój dziewiąty złoty medal narciarskich mistrzostw świata, triumfując w Seefeld w biegu na 10 km techniką klasyczną. Norweżka awansowała na siódme miejsce w klasyfikacji wszech czasów, z dorobkiem 13 medali. Prowadzi jej rodaczka Marit Bjoergen, która zakończyła już karierę - 26 medali, w tym 18 złotych.

HME Glasgow 2019: Program i terminarz. Starty Polaków

Na początku marca w Glasgow odbędą się halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. O medale walczyć będzie aż 31 reprezentantów Polski. Kiedy startują Polacy? Sprawdźcie program i terminarz HME Glasgow 2019!

Promocyjna cena za niemiecki talent?

Julian Brandt występuje w Bayerze Leverkusen od 2014 roku. Czy w najbliższym okienku transferowym zmieni barwy? Niemieckie media spekulują, że jego klauzula odejścia z pewnością nie przestraszy potentatów europejskiego futbolu.

Bramkarz Miedzi Legnica ugodzony nożem. Policja zatrzymała nastolatka

Dziewiętnastoletni bramkarz Miedzi Legnica Patryk Pawela przeszedł ciężka operację po tym, jak został ugodzony nożem przez młodszego o trzy lata sprawcę. Stan zdrowia zawodnika jest stabilny, natomiast sprawca został ujęty przez policję i usłyszał zarzuty.

Rodgers wraca do Premier League

Brendan Rodgers ma w ciągu najbliższych dni zostać pierwszym szkoleniowcem Leicester City. Urodzony w Irlandii Północnej trener wróci do Premier League po ponad trzech latach. Ostatnio pracował w Celtiku, z którym zdobył m.in. dwa mistrzostwa Szkocji.

MŚ Seefeld 2019: Johaug wygrała bieg na 10 km

Norweżka Therese Johaug zdobyła w biegu na 10 km techniką klasyczną złoty medal narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Drugą Szwedkę Fridę Karlsson wyprzedziła o 12,2 s. Trzecia była Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, a najlepsza z Polek Izabela Marcisz zajęła 35. miejsce.

Kolarze grupy CCC będą wspierać fundusz UNICEF

Kolarze debiutującej w tym sezonie w światowej elicie polskiej grupy zawodowej CCC będą startować w koszulkach ze znakiem Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). To pierwsza kolarska drużyna, która będzie wspierać tę powstałą w 1946 roku organizację.

Powraca Puchar Polski! "Lechia po podwójną koronę, Raków zaskoczy Legię"

W środę 27 lutego zostanie rozegrany pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie lidera Ekstraklasy Lechię Gdańsk. Bardzo ciekawie zapowiada się również zaplanowana na 13 marca rywalizacja Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa. Które zespoły awansują do półfinałów? Zapraszamy do zapoznania się z opiniami ekspertów Polsatu Sport.

ATP w Dubaju: Hurkacz zagra z Nishikorim

Hubert Hurkacz wygrał na otwarcie z francuskim kwalifikantem Corentinem Moutetem 6:3, 7:5 w 1. rundzie turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,89 mln dol.). W 1/8 finału zmierzy się z najwyżej rozstawionym japońskim tenisistą Kei Nishikorim.

Fekete powrócił do ringu! Dał z siebie wszystko, ale... (WIDEO)

Ulubieniec polskich kibiców pięściarstwa powrócił do ringu. Laszlo Fekete (4-2, 4 KO), znany przede wszystkim z walki z Sergiejem Werwejko, stoczył kolejny zawodowy pojedynek. Węgier musiał pogodzić się z drugą porażką przed czasem z rzędu, choć momentami starał się nawet odpowiadać na ataki przeciwinika i zaskakiwał aktywną pracą na nogach.

ПРОЕКТ ТРАМВАЙНОЙ ЛИНИИ «СЛАВЯНКА» ПРЕДСТАВЛЕН НА КОНКУРСЕ «ПРОСТРАНСТВО БУДУЩЕГО» НА ВДНХ

Trefl rywalizuje z Zenitem o rozstawienie

Siatkarze Trefla Gdańsk awansowali w poprzedniej kolejce do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale w środę w ostatnim meczu grupy D w Belgii z Greenyard Maaseik zagrają o zwycięstwo. Walczymy z Zenitem Sankt Petersburg o rozstawienie – powiedział trener Andrea Anastasi.

UFC 235: Jones vs Smith. Karta walk

Już na początku 2019 roku gala UFC 235 została ochrzczona mianem najlepszego wydarzenia MMA najbliższych miesięcy. W karcie walk znalazło się miejsce dla dwóch walk mistrzowskich. W kategorii półciężkiej pasa mistrzowskiego będzie bronił Jon Jones w konfrontacji z Anthonym Smithem, a w kategorii półśrendiej Tyron Woodley zmierzy się z Kamaru Usmanem.

Piątek nie do ruszenia? Cutrone może opuścić AC Milan!

Nie da się ukryć, że transfer Krzysztofa Piątka mocno zachwiał pozycją Patricka Cutrone w Mediolanie. Niezwykle utalentowany Włoch nadal traktowany jest jako inwestycja w przyszłość, jednak na ten moment Gennaro Gattuso nie potrafi znaleźć w jedenastce miejsca dla dwóch napastników. Agent 21-latka stwierdził, że jego podopieczny chce regularnych występów...

KSW 47: De Fries i Narkun w laboratorium (WIDEO)

Masa mistrza kategorii ciężkiej Phila de Friesa (16-6-1NC, 2 KO, 12 SUB) czy szybkość czempiona dywizji półciężkiej Tomasza Narkuna (16-2, 3 KO, 12 SUB)? O tym, co zwycięży, dowiemy się 23 marca na KSW 47: The X-Warriors w łódzkiej Atlas Arenie, ale już teraz możecie sprawdzić, co na temat tego starcia mówi nauka w laboratorium KSW!

NBA: Koniec serii Jamesa Hardena, rekord LeBrona Jamesa

Na trzydziestu dwóch zakończyła się seria meczów ligi NBA, w których James Harden zdobył co najmniej 30 punktów. W poniedziałek słynny brodacz z Houston Rockets uzyskał ich 28 w zwycięskim spotkaniu we własnej hali z Atlanta Hawks 119:111.

Pindera: Wach kontra Bakole, czyli taniec olbrzymów

Razem mają ponad cztery metry wzrostu i prawie ćwierć tony wagi. Nie są niepokonani, ale chcą wygrywać. Walka Mariusza Wacha (33-4, 17 KO) z Martinem Bakole (11-1, 8 KO) w katowickim Spodku to jest dobry pomysł.