Polsatsport.pl
2019

Новости за 01.03.2019

Cieślak przegrał ringową wojnę! "Nie widział ciosów"

Krzysztof Cieślak (23-6, 7 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Artemem Ayvazidim (12-13-1, 5 KO) na gali Friday Boxing Night w Legionowie. Walka, która trwała cztery rund, mogła podobać się kibicom.

Kubica: Straciliśmy kolejny dzień

- Straciliśmy kolejny dzień - tak Robert Kubica ocenił piątkowy, ostatni dzień testów teamu Williams na torze Formuły 1 pod Barceloną. Polak przejechał 90 okrążeń toru, ale miał najsłabszy czas. Żaden z trzynastu kierowców nie uzyskał lepszego rezultatu od Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari.

EBL: Dwaj Amerykanie w Stelmet Enea BC Zielona Góra

Dwaj 23-letni Amerykanie, środkowy Michael Humphrey i występujący na pozycji rzucającego Kodi Justice, zostali nowymi koszykarzami Stelmetu Enea BC - poinformował klub. Do tej pory grali w rosyjskiej Parmie Perm. To trzecie wzmocnienie zielonogórzan w tym roku.

Stoch: Takie są uroki skoków, w tym tkwi ich piękno

Po zdominowanym przez zmienne warunki atmosferyczne konkursie narciarskich mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld Dawid Kubacki zdobył złoty, a Kamil Stoch srebrny medal. - Takie są uroki skoków, w tym tkwi ich piękno - powiedział ten drugi.

HME Glasgow 2019: Kardasz w finale pchnięcia kulą

Klaudia Kardasz pchając kulę na 18,63 m w ostatniej serii kwalifikacji ustanowiła rekord życiowy i zapewniła sobie występ w niedzielnym finale halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow. Pod nieobecność kontuzjowanej Pauliny Guby, Kardasz jest jedyną Polką w konkursie.

MŚ Seefeld 2019: Polska wybrała skoczków do konkursu mieszanego

W sobotnim konkursie drużyn mieszanych podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld razem z Kamilą Karpiel i Kingą Rajdą wystartują Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W piątek poinformował o tym dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz.

HME Glasgow 2019: Ennaoui awansowała do finału biegu na 1500 m

Sofia Ennaoui awansowała do niedzielnego finału biegu na 1500 m w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Glasgow. Polka czasem 4.16,78 w swojej serii eliminacyjnej zajęła drugie miejsce. O 0,27 szybsza była Serbka Amela Terzic.

Kubacki: Trudno było być optymistą. Była złość

Dawid Kubacki zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld, choć po pierwszej serii zajmował dopiero 27. miejsce. Srebro wywalczył Kamil Stoch, po pierwszym skoku dopiero osiemnasty. - Trudno w takim momencie być przesadnym optymistą - przyznał mistrz.

Szybki gol i zwycięstwo Piasta Gliwice nad Śląskiem Wrocław

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) w piątkowym meczu inaugurującym 24. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. To trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Waldemara Fornalika, którzy przynajmniej do sobotniego wieczoru będą na trzecim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Doskonały mecz polskich piłkarek. Hiszpania na łopatkach

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała 3:0 (2:0) z 12. w rankingu FIFA Hiszpanią. Tym sensacyjnym zwycięstwem drużyna Miłosza Stępińskiego rozpoczęła udział w towarzyskim turnieju Algavre Cup. Pierwszego w tym roku gola dla polskiej kadry strzeliła Paulina Dudek.

ATP w Dubaju: Federer z Tsitsipasem w finale

Rozstawiony z numerem drugim Szwajcar Roger Federer oraz Grek Stefanos Tsitsipas (nr 5.) wygrali swoje półfinałowe pojedynki w turnieju tenisowym ATP w Dubaju (pula nagród 2,74 mln dol.). Drugi z nich wyeliminował wcześniej - w ćwierćfinale - Huberta Hurkacza.

MŚ Seefeld 2019: Kubacki był prawie trzy kilometry szybszy od lidera!

Dawid Kubacki i Kamil Stoch zdobyli medale mistrzostw świata na skoczni normalnej w Seefeld. Po niezwykle loteryjnym konkursie Polacy dokonali rzeczy niemożliwej, awansując na podium z kolejno trzeciej i drugiej dziesiątki pierwszej serii. Jak duże znaczenie w piątkowym konkursie miał padający śnieg? Wszystko mówią prędkości, z jaką kolejni skoczkowie pokonywali rozbieg!

LSK: Udany rewanż Energi MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz wygrała przed własną publicznością 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20) z Eneą PTPS Piła w meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie zrewanżowały się w ten sposób pilankom za porażkę 2:3 z pierwszej rundy. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Ljubica Kecman.

MŚ Seefeld 2019. "Podwójne polskie zwycięstwo w szalonym konkursie"

Szalony konkurs, najlepsi skoczkowie z pierwszej serii nie mieli szans w drugiej - napisały zagraniczne media o konkursie na normalnej skoczni podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Złoty medal wywalczył w nim Dawid Kubacki, a srebrny - Kamil Stoch.

Różalski zakończył karierę!

Piątkową informację można potraktować jako spore zaskoczenie. Marcin Różalski ogłosił bowiem zakończenie sportowej kariery.

Friday Boxing Night: Cieślak - Kalenga. Relacja i wyniki na żywo

Niepokonany w zawodowych startach Michał Cieślak (17-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z dobrze znanym polskim kibicom Yourim Kalengą (24-5, 17 KO)podczas gali Friday Boxing Night w Legionowie. Ponadto podczas wydarzenia dojdzie m.in. do pojedynku o pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze superpiórkowej. Naprzeciwko siebie staną Piotr Gudel (9-2-1, 1 KO) oraz Viktor Kotochigov (7-0, 3KO). Relacja i wyniki na żywo z gali Friday Boxing Night na Polsatsport.pl.

Rajdowe MŚ: Pieniążek przed szutrowym wyzwaniem w Meksyku

Łukasz Pieniążek i jego pilot Kamil Heller wystartują w dniach 7-10 marca w Rajdzie Meksyku, trzeciej rundzie rajdowych mistrzostw świata WRC. Dla polskiej, fabrycznej załogi ekipy M-Sport Ford WRT, będzie to pierwszy start Fordem Fiestą R5 na szutrowej nawierzchni i debiut w wymagającej, amerykańskiej imprezie.

Собянин: Уникальные сервисы в центре "Профессии будущего" упрощают поиск работы

MŚ Seefeld 2019: Bezkonkurencyjni Norwegowie wygrali sztafetę

Norwescy biegacze narciarscy - w składzie: Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Roethe i Johannes Hoesflot Klaebo - zdobyli złoty medal w sztafecie 4x10 km podczas mistrzostw świata w Seefeld. Drugie miejsce zajęli Rosjanie, a trzecie Francuzi.

Gudel: Wejdę do ringu, zrobię swoje i wyjdę z pasem na biodrach

- Jestem bardzo dobrze przygotowany. Rozpracowaliśmy rywala dobrze i mam nadzieję, że to pokażę. Zapowiada się wojna, na którą jestem gotowy. W piątek wejdę do ringu, zrobię swoje i opuszczę go z pasem na biodrach - powiedział Piotr Gudel przed walką o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze superpiórkowej z Viktorem Kotochigovem podczas gali Friday Boxing Night w Legionowie.

MŚ Seefeld 2019: Konkurs skoków na średniej skoczni. Relacja na żywo

W piątek polscy skoczkowie powalczą o pierwsze medale podczas mistrzostw świata w Seefeld. Po nieudanym początku w Innsbrucku, podopieczni Stefana Horngachera spróbują zrehabilitować się na średnim obiekcie w Seefeld. Relacja z konkursu indywidualnego na skoczni normalnej w Seefeld na portalu Polsatsport.pl.