Ноябрь
2019

Новости за 24.11.2019

Wilczek najskuteczniejszym piłkarzem w historii Broendby!

Klub Kamila Wilczka nie będzie najlepiej wspominał 17. kolejki duńskiej ekstraklasy ze względu na porażkę 1:2 z Aarhus, jednak polski piłkarz ma powody do dumy. Dzięki trafieniu został najskuteczniejszym strzelcem w historii Broendby!

EBL: Festiwal "trójek" w Radomiu. HydroTruck pokonał MKS

Koszykarze HydroTrucka Radom pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26) w meczu 9. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Gracze gospodarzy popisali się aż siedemnastoma celnymi rzutami za trzy punkty, a to miało decydujące znaczenie jeżeli chodzi o końcowy wynik. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Carl Lindbom z 24 punktami. Miał też sześć zbiórek i cztery asysty. Robert Johnson rzucił aż 34 punkty dla gości.

Piłka ręczna: Reprezentacja Polski wygrała turniej w Lublinie

Polskie piłkarki ręczne zostały triumfatorkami Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. W ostatnim dniu rywalizacji w Lublinie pokonały Białoruś 34:29 (17:13). Wcześniej Biało-Czerwone wygrały z Litwą 37:19 i Ukrainą 30:17.

Polscy siatkarze zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach Europy

W finale rozegranego w łotewskim Daugavpils wschodnioeuropejskiego turnieju kwalifikacyjnego (EEVZA) Polska wygrała z Rosją 3:1 i awansowała do finałów mistrzostw Europy U–18. W imprezie rywalizowali siatkarze z rocznika 2003 i młodsi.

PŚ florecistek: Polska drużyna dziewiąta w Kairze, igrzyska uciekają

Drużyna polskich florecistek zajęła dziewiątą pozycję w zawodach Pucharu Świata w Kairze. Tuż przed nimi uplasowały się Niemki, z którymi Biało-Czerwone toczą walkę o olimpijską kwalifikację. Turniej wygrały Włoszki, które w finale pokonały drużynę Rosji 42:40.

Potężny atak Leona w kluczowej akcji meczu! Heynen długo bił brawo

W niedzielnym spotkaniu włoskiej SuperLegi siatkarze Sir Safety Perugia nie mieli większych problemów, aby pokonać Consar Ravenna. Triumf bez straty seta pozwolił gospodarzom umocnić się w czołówce tabeli. Tradycyjnie liderem miejscowych był Wilfredo Leon, który popisał się efektowną akcją w kluczowym momencie meczu.

EBL: Emocje we Włocławku. Anwil pokonał WKS Śląsk

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali WKS Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11) w meczu 9. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Spotkanie przyniosło wiele emocji, do przerwy to goście niespodziewanie prowadzili z mistrzami Polski. Druga połowa to już popis Anwilu z Rickym Ledo na czele. Amerykanin zdobył łącznie 21 punktów, zanotował sześć zbiórek i dwie asysty. Po 14 punktów dla gości rzucili Torin Dorn oraz Kamil Łączyński.

Premier League: Manchester United prawie jak za czasów Fergusona! Wielki comeback na nic

Manchester United przyzwyczaił w tym sezonie swoich kibiców do wielkich niepowodzeń, a identycznie miało być w niedzielne popołudnie na Bramall Lane. Podopieczni przygnębionego Ole Gunnara Solskjaera przegrywali 0:2 z beniaminkiem Sheffield United, potrafili odrobić straty z nawiązką w osiem minut, ale wypuścili zwycięstwo z rąk w doliczonym czasie gry...

PlusLiga: Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali w Lubinie

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Treflem Gdańsk 0:3 w meczu 6. kolejki PlusLigi. Drużyna trenera Michała Winiarskiego odniosła czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Siatkarze z Lubina ponieśli natomiast już szóstą porażkę.

Pindera: Początek z nadziejami

Polscy skoczkowie bez Stefana Horngachera też stają na podium. Jego następca, Czech Michał Doleżal nie musi mieć kompleksów.

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Odległe miejsca Czerwonki i Michalskiego

Natalia Czerwonka zajęła 16. miejsce na 1500 m, a Piotr Michalski był 18. na 500 m ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Na 1500 m z rekordem toru triumfowała wielokrotna mistrzyni i medalistka olimpijska Holenderka Ireen Wust. Karolina Bosiek wygrała wyścig na tym samym dystansie, ale w słabszej grupie B.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom. Relacja i wynik na żywo

Mecz Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom zakończy niedzielne zmagania w Pluslidze. W stolicy dojdzie do derbów Mazowsza, w których faworytem będą niepokonani siatkarze Andrei Anastasiego. Relacja i wynik na żywo z meczu Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom od 20:30 w Polsacie Sport.

PŚ szpadzistów: Polska drużyna sprawiła w Bernie spore niespodzianki

Polscy szpadziści zajęli ósme miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Bernie. W ćwierćfinale lepsi od naszych zawodników okazali się Ukraińcy, wcześniej wyższość Biało-Czerwonych musieli uznać Rosjanie, liderzy światowego rankingu. Zawody wygrali mistrzowie globu Francuzi po finałowym zwycięstwie nad Włochami 45:44.

Эксперт по семейному капиталу Светлана Петрова: «Мой путь предпринимателя был прямой, как стрела»

Puchar Davisa: Znamy pary baraży o przyszłoroczny turniej finałowy

Słowaccy tenisiści zmierzą się z Czechami w marcowym barażu o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Davisa. Będzie to pierwsze spotkanie reprezentacji tych krajów w tych rozgrywkach. Losowanie 12 par, których zwycięzcy dołączą do sześciu ekip pewnych już udziału w imprezie w Madrycie, odbyło się w niedzielę w stolicy Hiszpanii.

PŚ w skokach: Zwycięstwo w Wiśle jest dla Tande wyjątkowo ważne

Norweg Daniel Andre Tande, po wygraniu w niedzielę konkursu indywidualnego w Wiśle, powiedział, że było to bardzo osobiste zwycięstwo. Odniósł je po miesiącach chorób i kontuzji, kiedy już zaczął wątpić w powrót na skocznie. - Nagle jestem dalej w grze i nie liczy się dzisiejszy wynik, lecz fakt, że mogę skakać - powiedział.

MVP z ławki rezerwowych! Siatkarz ZAKSY bohaterem hitu kolejki PlusLigi (WIDEO)

W szlagierowym starciu 6. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów 3:0. Nagrodę dla najlepszego siatkarza (MVP) tego spotkania zgarnął Kamil Semeniuk, który pojawił się na parkiecie w połowie pierwszego seta.

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia wygrała z Arką

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Arką Gdynia 2:0 (0:0) w meczu 16. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Oba gole dla gospodarzy padły w drugiej połowie spotkania, w której piłkarze Ireneusza Mamrota osiągnęli ogromną przewagę. Zespół znad morza nie oddał w niedziele ani jednego celnego strzału. Jagiellonia ma już tylko trzy punkty straty do wicelidera, a sytuacja gdynian robi się bardzo trudna. Ostatni w tabeli ŁKS ma zaledwie dwa punkty mniej niż Arka.

Puchar Davisa: Bautista Agut wrócił do drużyny i zagra w finale

Tenisista Roberto Bautista Agut trzy dni po śmierci ojca wrócił do składu reprezentacji Hiszpanii i wystąpi w decydującym pojedynku turnieju finałowego Pucharu Davisa. Ekipa gospodarzy zmierzy się w Madrycie w niedzielę z Kanadyjczykami.