26
27 28 29 30 31

Новости за 15.12.2023

Historyczny rok „artystek”! Kwalifikacja ważniejsza od… matury!

To był historyczny rok dla polskiej gimnastyki artystycznej. Po dwa złote medale mistrzostw świata juniorek sięgnęła Liliana Lewińska; po triumf w Pucharze świata oraz finały mistrzostw globu i Europy - reprezentacja Polski w układach zbiorowych, która w Warszawie pod okiem Ingi Buczyńskiej przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich.

Czterej lekkoatleci zdyskwalifikowani za doping. Surowe kary

Czwórka lekkoatletów, m.in. Ahmed Abdelwahed, otrzymała kilkuletnie dyskwalifikacje za stosowanie niedozwolonych substancji - poinformowała Athletics Integrity Unit. Włoch dodatkowo został pozbawiony srebrnego medalu mistrzostw Europy 2022 na 3000 m z przeszkodami.

Poznaliśmy pierwsze finalistki mistrzostw świata w piłce ręcznej

Broniąca tytułu Norwegia pokonała w Herning Danię 29:28 po dogrywce (23:23, 9:14) w pierwszym półfinale mistrzostw świata piłkarek ręcznych, których współgospodarzami są Dania, Norwegia i Szwecja. O godz. 21 w drugim meczu tej fazy Szwecja zagra z Francją.

Zwycięstwo Lampartera w Ramsau

Broniący Kryształowej Kuli reprezentant gospodarzy Johannes Lamparter wygrał w austriackim Ramsau zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Norweg Jarl Magnus Riiber, a trzeci Niemiec Manuel Faisst. Polacy nie startowali.

Polki w półfinale sztafety w Seulu

Polki awansowały do półfinału sztafety na 3000 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Seulu. Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęły drugie miejsce w pierwszej serii i uzyskały czwarty czas eliminacji - 4.18,447.