Skijumping.pl
2024

Новости за 13.03.2024

Roman Koudelka zakończył sezon

Roman Koudelka pomimo wysokiej dyspozycji konsekwentnie unika w tym sezonie skoczni mamucich. Nie było go na Kulm ani na skoczni imienia Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Z racji, że do zakończenia rywalizacji o Puchar Świata pozostały już tylko starty na skoczniach do lotów narciarskich, najlepszy czeski skoczek zdecydował się zakończyć sezon.

FC w Zakopanem: 78 skoczków na starcie czwartkowych zawodów

Przed nami długi weekend z finałowymi zawodami sezonu FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Na początek dwa ostatnie konkursy tej zimy rozegrają uczestnicy "III ligi". Na starcie hybrydowych zmagań ujrzymy dziesięciu reprezentantów Polski.

Raw Air Pań w Trondheim: Nika Prevc najlepsza na dużej skoczni

Nika Prevc została zwyciężczynią środowego konkursu indywidualnego Raw Air pań na skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Liderka Pucharu Świata triumfowała po skokach na odległość 127 m i 128 m. Drugie miejsce zajęła Eirin Maria Kvandal, a trzecia była Eva Pinkelnig.

Raw Air w Trondheim: Austriacka dominacja na Granasen, 42. triumf Krafta

Stefan Kraft odniósł 42. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Austrak triumfował w środowych zawodach Raw Air na dużej skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Kolejne miejsca zajęli jego koledzy z kadry - drugi był Daniel Tschofenig, trzeci Jan Hoerl, a czwarty Daniel Huber. Polacy w komplecie awansowali do finału....

Hybrydowe skakanie w Zakopanem – Polacy odsłonili karty

Od czwartku do niedzieli na Wielkiej Krokwi w Zakopanem będzie toczyła się rywalizacja na zapleczu Pucharu Świata. W zawodach rangi FIS Cup (14-15 marca) każdego dnia pokaże się dziesięciu Polaków, z kolei o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego powalczy trzynastu reprezentantów naszego kraju.

Raw Air w Trondheim: R. Kobayashi i Zniszczoł najlepsi na treningu

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszą serię treningową przed środowym konkursem indywidualnym Raw Air na dużej skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Reprezentant Japonii poszybował na 134 metr. Dziewiąte miejsce zajął Kamil Stoch (135,5 m). W drugim treningu najdalej poszybował Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 143 metrze.

Raw Air Pań w Trondheim: Kvandal wygrywa prolog, koniec sezonu dla Polek

Eirin Maria Kvandal zwyciężyła w prologu do środowego konkursu indywidualnego Raw Air na dużej skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Reprezentantka Norwegii i liderka cyklu wygrała dzięki próbie na odległość 129,5 metra. Polki nie awansowały do zawodów, kończąc tym samym swój udział w obecnym sezonie Pucharu Świata.

Raw Air Pań w Trondheim: Pinkelnig górą na treningu

Eva Pinkelnig okazała się najlepsza w serii treningowej poprzedzającej prolog do środowego konkursu indywidualnego Raw Air pań na skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Reprezentantka Austrii wylądowała na 124 metrze.

Trzech Polaków w trzeciej dziesiątce. Wypowiedzi po wtorkowym konkursie w Trondheim

We wtorkowym konkursie Raw Air na normalnej skoczni Granasen (HS105) w Trondheim punktowało trzech Biało-Czerwonych. Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który sklasyfikowany został na dwudziestej drugiej lokacie. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, i samego Raw Air, zgromadzili także 24. Dawid Kubacki i 26. Maciej Kot.

Варвара Грачёва

Осталась в одиночестве: Андреева победила Грачёву и вышла в четвертьфинал «Ролан Гаррос», Медведева остановил де Минор