2024

Новости за 19.05.2024

Cádiz remizoval s Las Palmas a sestoupí ze španělské ligy

Sport.cz

Fotbalisté Cádizu se po remíze 0:0 s Las Palmas stali třetím sestupujícím celkem z La Ligy. Do druhé španělské ligy doprovodí Granadu a Almeríu. Útočník Alexander Sörloth nasázel Realu Madrid čtyři branky a jeho Villarreal s mistry remizoval 4:4.

Asi si spolu otevřeme kavárnu U hokejistek, říkají české reprezentantky o ženských platech v zámoří

Sport.cz

Inspirací, co se týče atmosféry, je letošní hokejový šampionát mužů pro české hokejistky. Podobnou fanouškovskou euforii chtějí vyvolat i ony příští rok v Českých Budějovicích, které uspořádají historicky první mistrovství světa elitní divize žen v Česku. „Doufáme, že atmosféra bude alespoň z poloviny taková jako teď tady,“ říkají ve speciálním rozhovoru z hotelu Stages kapitánka Aneta Tejralová a obránkyně Daniela Pejšová. Nejen o právě probíhajícím šampionátu mužů s nimi mluvil redaktor Sport.cz Robert Sára.

Zlínský trenér Červenka o neuznaném gólu: Nepochopitelné, vůbec nevím, co u videa viděli

Sport.cz

V tabulce poslední fotbalisté Zlína si znovu notně zkomplikovali pozici v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Po čtvrteční remíze s Českými Budějovicemi nezvládli ani další domácí duel s Bohemians 1905. Klokanům podlehli 1:2 a k tomu, aby se vyhnuli přímému sestupu do druhé ligy, musí v posledním utkání nutně zvítězit v Jablonci.

Kováč (ne)potvrdil odchod. Prásknul ho ale vlastní hráč

Sport.cz

I když to oficiálně není potvrzené, je hotovou věcí, že trenér Radoslav Kováč se po sezoně stěhuje z Pardubic do Liberce. Sám stále na dotazy ohledně své budoucnosti odpovídá lehce vyhýbavě, po nedělní výhře 4:0 nad Karvinou a definitivní záchraně v lize ale odchod potvrdil hrdina utkání Ladislav Krobot.

Táborsko remizovalo s postupující Duklou, Příbrami hrozí pád i z druhé ligy

Sport.cz

Fotbalisté pražské Dukly, kteří již mají jistotu postupu do nejvyšší soutěže, v 29. kole druhé ligy remizovali bez branek na půdě čtvrtého Táborska. Po vítězství 3:1 v Chrudimi si naději na celkové prvenství v soutěži uchovala Olomouc B, která postoupit nemůže. Spolu s Táborskem si baráž zahraje také dosud třetí Vyškov, který se bez branek rozešel s Líšní. Varnsdorf porazil 1:0 Příbram a Středočeši se tak kolo před koncem propadli na sestupovou předposlední příčku.

Kolaps před půlí a spálená superšance, Budějovicím stále hrozí přímý sestup. Zklamání, hlesl kouč

Sport.cz

Rychle nabyli, rychle pozbyli. Fotbalisté Českých Budějovic v předposledním ligovém kole po dvou gólech v rozmezí pár minut vedli nad Jabloncem 2:0, o náskok ale ještě do poločasu podobným způsobem přišli. Ve druhé půli zahodili i megašanci a nakonec remizovali 2:2. Vzhledem k ostatním výsledkům by jim výhra přitom dala jistotu, že do druhé ligy nesestoupí přímo. „Cítíme se zklamaní,“ přiznal kouč Dynama Jiří Lerch.

Speciální chvíle pro Grmana. První gól na mistrovství světa vstřelil na ledě Vítkovic, kde dva roky hrál

Sport.cz

Krátce před hokejovým šampionátem v Česku se Mário Grman dozvěděl dvě zprávy. Jednu dobrou, a jak už to bývá, i jednu špatnou. Tou zaručeně lepší byla pozvánka na kemp před mistrovstvím světa a následná nominace do týmu kanadského trenéra Slovenska Craiga Ramsayho. Tou zaručeně horší pak bylo oznámení Vítkovic, kde odehrál poslední dvě sezony, že už s ním nepočítají.

Zlín padl s Bohemians a zkomplikoval si boj o záchranu

Sport.cz

Fotbalisté Zlína v předposledním, 4. kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu prohráli s Bohemians 1905 1:2 a výrazně si zkomplikovali boj o udržení. Obě branky Pražanů dal Erik Prekop, který nejprve ve 13. minutě otevřel skóre z penalty a v 74. minutě rozhodl. Za domácí se rovněž z pokutového kopu prosadil v 17. minutě Jakub Černín.

Fotbalisté City slaví rekordní čtvrtý titul v řadě!

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru City jsou podesáté mistry anglické ligy. Domácím vítězstvím 3:1 nad West Hamem stvrdili v posledním kole zisk čtvrtého titulu v řadě, což se svěřencům Pepa Guardioly podařilo v historii Premier League jako prvním. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli za poražené celé utkání. Tým City udržel dvoubodový náskok před Arsenalem, který porazil Everton 2:1.

Budějovice v bitvě s Jabloncem přišly o dvoubrankový náskok

Sport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic v předposledním, 4. kole nadstavby první ligy ve skupině o záchranu remizovali s Jabloncem 2:2. Všechny branky padly už v úvodním dějství. Dynamo vedlo 2:0 po gólech Zdeňka Ondráška a Jakoba Tranzisky, hosté ale dokázali ještě do přestávky srovnat po trefách Matěje Náprstka a Miloše Kratochvíla.

Pardubice díky hattricku Krobota porazili Karvinou a vyhnuli se baráži

Sport.cz

Fotbalisté Pardubic v předposledním, 4. kole nadstavbové skupiny o záchranu rozdrtili doma ligového nováčka Karvinou 4:0 a získali definitivu udržení v nejvyšší soutěži. Výhru Východočechů režíroval útočník Ladislav Krobot, který v rozmezí 33. až 54. minuty zaznamenal hattrick. Jednu branku přidal Kryštof Daněk

Pogačar vyhrál na Giru královskou etapu a míří za triumfem, Hirt je desátý

Sport.cz

Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhrál v sólovém úniku královskou, 15. etapu s cílem v alpském Livignu a podle všeho definitivně rozhodl souboj o vítězství na Giru d'Italia. Lídr závodu zvýšil před závěrečným týdnem svůj už tak velký náskok v průběžném pořadí na 6:41 minuty. Jan Hirt dokončil extrémně náročnou a zároveň nejdelší etapu 107. ročníku Gira na desátém místě a na stejnou pozici se posunul celkově.

Hradec i v deseti dokázal zvítězit v Teplicích a přiblížil se pohárové Evropě

Sport.cz

Fotbalisté Teplic v úvodním utkání finále ligové nadstavbové skupiny o Evropu podlehli doma Hradci Králové 0:1. „Votroci“ porazili soupeře i potřetí v sezoně nejtěsnějším rozdílem, ačkoliv hráli od 74. minuty v oslabení po vyloučení Štěpána Harazima. V 87. minutě rozhodl střídající útočník Matěj Koubek, jenž zaznamenal desátý gól v ligové kariéře.

Už je to oficiální! Pastrňák a Zacha posílí reprezentaci na MS

Sport.cz

Už je to definitivní. Hokejovou reprezentaci na mistrovství světa doplní nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. Společně s ním v pondělí přiletí i jeho parťák z útoku Bostonu Pavel Zacha. Potvrdil to generální manažer národního týmu Petr Nedvěd. Představit by se tak mohli už v úterním zápase proti Kanadě.

Fury mě zklamal, říká legendární český boxer. Britovi chyběla šťáva

Sport.cz

Jeden tábor slavil, ten druhý pro změnu smutnil. Na stranu poraženého se po sobotním boxerském trháku zařadil i britský titán Tyson Fury, který ve sjednocující bitvě o všechny mistrovské tituly v těžké váze nakonec nestačil na pozdějšího absolutního šampiona, Ukrajince Oleksandara Usyka. „Bohužel mám pocit, že to bylo předem domluveno na odvetu,“ přemítá pro Sport.cz bývalý mistr světa ve veltrové váze Lukáš Konečný, který před zápasem výrazně favorizoval právě urostlého Brita.

Werder se po sedmi letech rozloučil s Pavlenkou

Sport.cz

Werder Brémy se v posledním kole německé fotbalové ligy rozloučil s brankářem Jiřím Pavlenkou, který v klubu strávil sedm let. Kde bude gólman s 21 starty za českou reprezentaci působit, zatím není známo.

На борту самолета, летевшего из Москвы в Турцию, из-за жары погибла кошка якутского пилота

Švýcarsko a Kanadu čeká bitva o čelo české skupiny

Sport.cz

Bitva o čelo české skupiny. Hokejisté Švýcarska a Kanady v neděli večer změří síly v zápase skupiny A na mistrovství světa. Oba týmy již mají jisté místo ve čtvrtfinále, hraje se tak nyní o konečné umístění v základní skupině. Utkání začíná v 20:20, podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.

Slováci proti Lotyšům zabojují o jistotu čtvrtfinále

Sport.cz

Případná výhra zajistí postup mezi osmičku nejlepších. Hokejisté Slovenska v neděli zabojují o svou místenku do čtvrtfinále světového šampionátu. V cestě jim bude stát v zápase skupiny B aktuálně páté Lotyšsko, jež na třetí Slováky ztrácí čtyři body. Utkání v Ostravě začíná ve 20:20, podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.

Fotbalisté Cagliari udělali důležitý krok k záchraně

Sport.cz

Fotbalisté Cagliari zvítězili v italské lize na hřišti předposledního Sassuola 2:0 a udělali důležitý krok k záchraně. O vítězství týmu českého záložníka Jakuba Jankta, který chyběl kvůli poraněnému kotníku, rozhodli svými góly v 71. minutě Prati a v 91. minutě Lapadula, jenž se prosadil z pokutového kopu.

Gabriela Satková je vicemistryní Evropy na kánoi, do Paříže pojede i Rohan

Sport.cz

Vodní slalomářka Gabriela Satková se stala v Tacenu vicemistryní Evropy na kánoi, na níž se představí na olympijských hrách. Dvaadvacetiletá brněnská rodačka ve finále nestačila jen na Němku Andreu Herzogovou a získala druhou individuální evropskou medaili po triumfu v Praze v roce 2020. V mužské kategorii Jiří Prskavec ani Václav Chaloupka ve finále na medaili nedosáhli, skončili na šestém a sedmém místě. Na olympijské hry tak navzdory vyřazení v kvalifikaci pojede Lukáš Rohan.

STUDIO MS HOKEJ: Trenéry čeká těžká písemka, říká o případném příjezdu Pastrňáka se Zachou člen Triple Gold Clubu

Sport.cz

Český tým má za sebou na světovém šampionátu povinnou výhru nad Velkou Británií, před sebou dva volné dny a na kontě 15 bodů. V tabulce skupiny A mu patří první místo, protože jeho největší soupeři Švýcarsko a Kanada mají o zápas míň. Do speciálního Studia MS HOKEJ na Sportu.cz dnes zavítá člen Triple Gold Clubu Jiří Šlégr. Spolu s ním bude hodnotit šéfredaktor Martin Kézr. Moderuje Honza Homolka. Začínáme v 15.00.