Sport w INTERIA.PL
Май
2017

Новости за 24.05.2017

Manchester United zwycięzcą Ligi Europejskiej! W finale pokonał Ajax Amsterdam 2-0

Manchester United pokonał Ajax Amsterdam 2-0 w rozegranym w Sztokholmie finale Ligi Europejskiej i został piątą drużyną, która zwyciężyła w trzech najważniejszych europejskich rozgrywkach (Pucharze Europy/Lidze Mistrzów, Pucharze UEFA/Lidze Europejskiej i nieistniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów). Dzięki zwycięstwu piłkarze Man Utd wystąpią w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Ajax Amsterdam - Manchester United 0-2 w finale LE. Galeria

Manchester United pokonał Ajax Amsterdam 2-0 w finale Ligi Europejskiej, który odbył się na Friends Arena w Solnie pod Sztokholmem. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Paul Pogba w 18. minucie i Henrich Mchitarjan w 48.

Manchester United skompletował europejskie puchary

Manchester United został piątym zespołem, który wywalczył wszystkie najważniejsze trofea w europejskich pucharach. "Czerwone Diabły" skompletowały ten wyczyn, wygrywając w środę na Friends Arena w Solnie pod Sztokholmem z Ajaksem Amsterdam 2-0 w finale Ligi Europejskiej.

Serbka Dajana Butulija w w drużynie lubelskich akademiczek

Pierwszą zagraniczną koszykarką pozyskaną na najbliższy sezon przez Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest Serbka Dajana Butulija, mistrzyni Europy z 2015 roku i brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.

El. MŚ siatkarek: Polska - Islandia 3:0

Polskie siatkarki pokonały Islandię 3:0 w meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Do Japonii pojedzie tylko najlepszy zespół.

Youri Tielemans podpisał kontrakt z AS Monaco

Bardzo utalentowany pomocnik Anderlechtu Bruksela Youri Tielemans podpisał kontrakt z AS Monaco. Mistrzowie Belgii zarobią na tym transferze około 25 milionów euro.

Drużyna Arkadiusza Piecha zdobyła Puchar Cypru

Apollon Limassol, zespół Arkadiusza Piecha, wywalczył piłkarski Puchar Cypru. W środowym finale pokonał mistrza kraju APOEL Nikozja 1-0 (0-0). Były reprezentant Polski siedział tego dnia na ławce rezerwowych.

Andrzej Wrona nie zagra w Lidze Światowej

Środkowy siatkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Wrona poinformował, że nie zagra w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Naszego zawodnika wykluczyła kontuzja.

Finał Ligi Europejskiej na Friends Arena. Galeria

Kibice wypełnili szczelnie stadion Friends Arena w Solnej pod Sztokholmem, gdzie w finale Ligi Europejskiej spotkały się Ajax Amsterdam i Manchester United. Pojawił się także Zlatan Ibrahimović, urodzony w Molmoe napastnik, który do międzynarodowej kariery startował w Ajaksie, a teraz jest piłkarzem MU. Szwed leczy kontuzję.

Bayern rozpoczyna przygotowania 1 lipca, potem wylot do Azji

Piłkarski mistrz Niemiec Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski, 1 lipca rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Bawarczyków czekają m.in. towarzyskie mecze w Chinach i Singapurze ze znanymi europejskimi drużynami.

WTA Strasburg: Magda Linette odpadła w drugiej rundzie

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie (1/8 finału) tenisowego turnieju WTA Tour na ziemnych kortach w Strasburgu (pula nagród 250 tys. euro). Polka przegrała z rozstawioną z numerem piątym Francuzką Caroline Garcią 3:6, 3:6.

Антисанитария в службах доставки: токсиколог Кутушов рассказал, почему опасно заказывать еду

Jagiellonia - Lech. Bilety na mecz zostały sprzedane

W niecałe dwie doby rozeszły się wszystkie dostępne wejściówki na mecz Jagiellonii z Lechem Poznań w ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Sprzedano blisko 19 tys. biletów - poinformował w środę klub z Białegostoku.

Obrońca Hull City Alex Bruce zwolniony przez… Twittera

Kolega z zespołu Kamila Grosickiego – Alex Bruce, dowiedział się, że klub nie planuje przedłużyć z nim umowy przez Twittera. Obrońca od razu skomentował sytuację w mediach społecznościowych.