Июль
2017

Новости за 02.07.2017

Szymon Woźniak mistrzem Polski na żużlu

Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) zdobył w Gorzowie Wlkp. złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski w jeździe na żużlu. To jego pierwszy tytuł mistrzowski w gronie seniorów.

Puchar Konfederacji FIFA. Chile - Niemcy 0-1 w finale

Niemcy najlepsi w Pucharze Konfederacji FIFA. W wielkim finale rozegranym w Sankt Petersburgu podopieczni Joachima Loewa wygrali z Chile 1-0 (1-0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Lars Stindl.

MŚ w biegu 24-godzinnym. Patrycja Bereznowska ze złotem i rekordem globu

Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice) zdobyła w Belfaście złoty medal 12. mistrzostw świata i 22. Europy w biegu 24-godzinnym. Wynikiem 258 km 339 m poprawiła o ponad 2 km należący do niej od kwietnia rekord globu. Plonem startu Polaków jest aż pięć medali.

Kolejni sportowcy uhonorowani w Alei Gwiazd we Władysławowie

Piłkarz Artur Boruc, kolarz Tadeusz Mytnik, tenisistka stołowa Natalia Partyka, szermierz Jerzy Pawłowski, supermaratończyk Franciszek Sojka oraz prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner mają od niedzieli swoje gwiazdy w alei we Władysławowie.

MŚ U-21 siatkarzy: Polska - Kuba 3:0 w finale

Polscy siatkarze mistrzami świata U-21! W wielkim finale w czeskim Brnie "Biało-czerwoni" rozgromili Kubańczyków 3:0. To trzeci triumf Polaków w MŚ. Poprzednio zwyciężyli w 1997 i 2003 roku.

Legia Warszawa. Vadis Odjidja-Ofoe przyleciał do Warszawy

Vadis Odjicja-Ofoe zapewnił, że zjawi się dziś w Warszawie, na co naciskał już trener Legii Jacek Magiera. Wieczorem piłkarz rzeczywiście przyleciał do stolicy. Wciąż nie wiadomo, czy największa gwiazda ligi pozostanie w drużynie mistrza Polski.

Maja Włoszczowska szósta w PŚ w Vallnord

Ukrainka Jana Biełomojna była najlepsza w zawodach Pucharu Świata w kolarskie górskim w Vallnord (Andora) i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Szósta była Maja Włoszczowska.

Tour de France. Marcel Kittel wygrał drugi etap

Niemiec Marcel Kittel wygrał 2. etap Tour de France z Duesseldorfu do belgijskiego Liege o długości 203,5 km. Michał Kwiatkowski z grupy Sky brał udział w kraksie, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Filip Kurto piłkarzem Rody Kerkrade

Bramkarz Filip Kurto został zawodnikiem holenderskiej Rody Kerkrade - poinformował klub. Do Rody trafił też Niemiec Mario Engels, który grał ostatnio w Śląsku Wrocław.

Eurasianet: Азербайджан публично и цинично уничтожает армянское культурное и историческое наследие в Нагорном Карабахе

Wimbledon. Jerzy Janowicz jako jedyny z Polaków zagra w poniedziałek

Z polskich singlistów startujących w tegorocznej edycji Wimbledonu kibice tenisowi pierwszego dnia turnieju zobaczą na korcie tylko Jerzego Janowicza. Łodzianin na otwarcie zmierzy się w poniedziałek w Londynie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

Tour de France. Grupa Sky oskarżana o oszustwo w "czasówce"

Brytyjska grupa Sky, której kolarzem jest Michał Kwiatkowski, została oskarżona przez francuską ekipę FDJ oraz amerykańską BMC o wykorzystanie "dodatku aerodynamicznego" w kombinezonach czterech kolarzy podczas sobotniej jazdy indywidualnej na czas w Duesseldorfie, otwierającej wyścig Tour de France.