21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31

Новости за 07.08.2021

Faworyt nie zawiódł! Beniaminek pokonany

Jagiellonia poszła za ciosem i dopisała kolejne zwycięstwo na swoje konto. Gracze z Białegostoku pokonali Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1-0. Gospodarze zdołali jeszcze trafić do siatki, jednak gol nie został uznany.

Polacy deklarują po finale: Będziemy tworzyć historię

Polska sztafeta panów 4x400 metrów w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński zajęła piąte miejsce w sobotnim finale. Po swoim biegu nasi reprezentanci zadeklarowani, że to nie koniec, a dopiero początek.

Interia w Tokio. Sztafeta kobiet zaczyna świętowanie. "Tej nocy nie pójdziemy spać"

- Trener przed startem powiedział nam, że jeśli mięśnie będą odmawiały posłuszeństwa, to musimy biec sercem i urywać każdy centymetr, bo to może mieć przełożenie na mecie - radowały się nasze gwiazdy kobiecej sztafety 4x400 m. Polki zostały w Tokio wicemistrzyniami olimpijskimi na swoim koronnym dystansie, przy okazji bijąc rekord Polski, który od teraz wynosi 3:20.53.

Tokio 2020. Sztafeta 4x400 kobiet zdobyła srebrny medal! WIDEO

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zajęły 2. miejsce na dystansie 4x400 m. Pierwsze były Amerykanki a trzecie Jamajki. Polki finiszowały z czasem 33:20.53. Tym wynikiem pobiły rekord Polski.

Tokio 2020. Francja znów na tronie w piłce ręcznej!

Niesamowicie pasjonujący był finał turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych – Duńczycy do ostatnich sekund walczyli o dogrywkę w starciu z Francją, ale jednak polegli 23-25. Brąz dla Hiszpanii, która uniemożliwiła pierwsze w historii wejście na podium reprezentanta Afryki.

Tokio 2020. Kolejny medal polskich lekkoatletów

Lekkoatletyka pozostaje dyscypliną, która przynosi Polsce najwięcej medali podczas letnich igrzysk olimpijskich. W sobotę srebro wywalczyły kobiety: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic w sztafecie 4x400 m.

Tokio 2020: Brązowy medal polskiej czwórki!

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K-4 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio! To pierwszy w historii medal polskich czwórek. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Węgierki.