Sport w INTERIA.PL
2021

Новости за 26.09.2021

​Adriatycka liga koszykarzy. Udany debiut Aleksandra Balcerowskiego

Środkowy reprezentacji Polski Aleksander Balcerowski udanie zadebiutował w zespole KK Mega Basket Belgrad w rozgrywkach Adriatyckiej Ligi koszykarzy. Polak był bliski uzyskania double-double w zwycięskim spotkaniu 1. kolejki z Derby Podgorica (101:68) - zdobył 10 pkt i miał dziewięć zbiórek.

Lech Poznań przegrywał na 5 minut przed końcem. I wygrał

Po niezwykłej końcówce drugoligowego meczu rezerwy Lecha Poznań pokonały na wyjeździe Olimpię Elbląg, chociaż na pięć minut przed końcem wynik brzmiał 1-0 dla rywali. Do akcji wkroczył chwalony przez trenera Macieja Skorżę wychowanek Jakub Antczak.

Żużel. Betard Sparta - Motor: Wrocław tej nocy nie zaśnie. Sparta wyszła z kłopotów i zdobyła złoto!

Takiego przebiegu rewanżowego meczu finałowego PGE Ekstraligi między Betardem Spartą Wrocław a Motorem Lublin nie spodziewał się chyba nikt. Goście świetnie weszli w mecz i długo byli w grze o złoto. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Motorowi pary wystarczyło jednak tylko na dziesięć biegów. Później wrocławianie dali swój koncert i wywalczyli drużynowe mistrzostwo Polski wygrywając 50:40, a w dwumeczu 95:85.

Ligue 1. Przemysław Frankowski z efektownym trafieniem na 0-2. Olympique Marsylia - RC Lens. Wideo (ELEVEN SPORTS)

Przemysław Frankowski został wyróżniony przez dziennik „L’Equipe” za swój występ w derbach z Lille. Pomocnik RC Lens, który w tym prestiżowym spotkaniu strzelił jedynego gola meczu, został wybrany do „11” kolejki Ligue 1. W miesiąc po transferze Polak zbiera we Francji bardzo dobre recenzje. W dzisiejszym spotkaniu jeszcze w pierwszej połowie meczu Olympique Marsylia - RC Lens fantastycznym strzałem popisał się Przemysław Frankowski. Polski skrzydłowy ściął z prawej strony, mijając zwodem obrońcę. Читать дальше...

Żużel. IMŚJ. Miśkowiak wygrał najnudniejsze zawody w roku. Świetna postawa Polaków

To, co wydarzyło się na torze w Krośnie, weszło do czołówki najgorszych zawodów żużlowych. Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów naznaczona była upadkami, przerwami i nudą na torze. Świetnie odnaleźli się w tym Polacy. Jakub Miśkowiak wygrał zawody, zostając liderem cyklu. Na podium stanął też Mateusz Cierniak, a w finale pojechał jeszcze Wiktor Lampart.