27
28 29 30

Новости за 14.09.2022

Mateusz Ponitka zwrócił się do hejterów: Róbcie to dalej!

- Pozostaje mi tylko podziękować wszystkim hejterom: napędzacie mnie, róbcie to dalej! - powiedział Mateusz Ponitka na antenie TVP Sport, bohater ćwierćfinałowego dreszczowca na Eurobaskecie, zakończonego pokonaniem obrońców tytułu, Słoweńców 90:87.

Horror w bitwie Polaków o półfinał ME! Nawet Gortat już tracił wiarę

Katastrofy w trzeciej kwarcie polscy koszykarze o mało nie przepłacili porażką z obrońcą tytułu, Słowenią. O wszystkim decydowała ostatnia kwarta, a nadzieję właściwie stracił już nawet Marcin Gortat. Finał jednak jest piękny, Polacy wygrali z faworytem 90:87 i są w wielkiej czwórce Eurobasketu!

Sensacja, horror, ogień na parkiecie! Polska w półfinale EuroBasketu!

Na taki mecz polscy fani koszykówki czekali ćwierć wieku - bo dokładnie 25 lat temu reprezentacja Polski po raz ostatni wystąpiła w ćwierćfinałach EuroBasketu. Los postawił przed "Biało-Czerwonymi" naprawdę niełatwego przeciwnika, bo ekipę Słowenii, wiedzioną przez gwiazdę NBA, Lukę Donczicia. Nasi koszykarze pokazali jednak, że nikt nie ma prawa ich lekceważyć - po prawdziwym dreszczowcu ograli Słowenię 90:87 i po raz pierwszy od 1971 r. znaleźli się w najlepszej czwórce EuroBasketu!

Włosi ogłaszają ws. Milika! Co za wiadomość dla Polaka

Już dziś wieczorem Juventus zmierzy się z Benficą w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Włoscy dziennikarze są niemal pewni, że w wyjściowym składzie "Starej Damy" wybiegnie napastnik reprezentacji Polski - Arkadiusz Milik.

Skandaliczne zachowanie na stadionie Liverpoolu. Apele nie poskutkowały

Śmierć królowej Elżbiety II była szokiem dla całej Wielkiej Brytanii. Cały kraj składa jej hołd, odwołano imprezy sportowe i kulturalne. W weekend nie grała Premier League, a spotkania Ligi Mistrzów na brytyjskiej ziemi zaczynały się od minuty ciszy. Nie wszyscy jednak potrafili to uszanować, a na stadionie w Liverpoolu doszło do skandalu.

Hiszpanie wprost ocenili Lewandowskiego. Te słowa mogą zaboleć!

FC Barcelona zmarnowała kilka okazji z pierwszej połowy, sędziowie przegapili też dla niej rzut karny, w efekcie przegrała z Bayernem 0-2 we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Hiszpańskie media w pomeczowych ocenach nie zostawiły złudzeń. - To była najbardziej dyskretna wersja Lewandowskiego - napisała "Marca".

Xavi nie gryzł się w język po meczu w Monachium

Xavi przyznał po meczu Bayernu Monachium z FC Barcelona, że "jest wkurzony". Jego podopieczni przegrali na Allianz Arena 0-2 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Do stolicy Bawarii wrócił Robert Lewandowski, tylko że w koszulce "Dumy Katalonii".

Gwiazda odpowiada na zarzuty ojca. Kibice zwracają uwagę na jedno

Maksym Drabik przerwał milczenie i wydał oświadczenie odpowiadające na wywiad, jakiego udzielił Interii jego ojciec Sławomir Drabik.Mówił on między innymi o trudnych relacjach z synem. Zawodnik Motoru twierdzi, że to on jest w całym konflikcie osobą poszkodowaną. Pisze o smutnych sprawach, wewnętrznych problemach rodzinnych, a czyni to w stylu… dość oryginalnym. i głównie o tym, a nie o sednie sprawy dyskutują teraz kibice.

Boniek wskazał przyczyny porażki Barcy. Wspomniał też o "Lewym"

Bayern Monachium pokonał na swoim boisku FC Barcelona 2:0 w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski, dla którego był to powrót do stolicy Bawarii, nie będzie wspominał tego spotkania zbyt dobrze, choć miał kilka okazji, by odmienić jego losy. Zbigniew Boniek na Twitterze wskazując przyczyny porażki "Dumy Katalonii", wspomniał również o kapitanie reprezentacji Polski.

Hiszpańskie media: FC Barcelona zbyt zmęczona, by pokonać Bayern

Hiszpańskie media relacjonujące wtorkowy pojedynek grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i FC Barceloną twierdzą, że podopiecznym Xaviego Hernandeza zabrakło sił, aby pokonać Bawarczyków grających na własnym terenie.

Eurobasket: Niemcy lepsi od Grecji, gwiazdy nie pomogły

Koszykarze Niemiec wygrali w ćwierćfinale w Berlinie z jednym z faworytów turnieju - niepokonaną do wtorku Grecję 107:96 i awansowali do półfinałów mistrzostw Europy. Zagrają z Hiszpanami, którzy byli lepsi od Finów (100:90).