Sport w INTERIA.PL
2023

Новости за 12.08.2023

Show jednego aktora, Bayern kompletnie rozbity. Kane z pewnością wymarzył sobie inny debiut

W kontekście Superpucharu Niemiec bardziej niż o samym meczu o trofeum mówiło się o potencjalnym debiucie sprowadzonego za ponad 100 milionów euro Harry`ego Kane`a. Anglik rzeczywiście pojawił się na boisku, ale z pewnością liczył na inne okoliczności premierowego występu. Na murawie bowiem Dani Olmo robił z jego kolegami co chciał. Hiszpan skompletował hat-tricka, a RB Lipsk rozbił Bayern Monachium 3:0.

Miał przed sobą pustą bramkę, trudno uwierzyć, co zrobił. Nagranie obiegło całą Polskę

Czwarta kolejka na zapleczu Ekstraklasy stała pod znakiem spotkania pomiędzy GKS-em Tychy, a Wisłą Kraków. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy skutecznie zneutralizowali wszystkie ofensywne atuty "Białej Gwiazdy" i wygrali 1:0. Wynik mógł być wyższy, jednak w doliczonym czasie gry Wiktor Niewiarowski nie wykorzystał świetnej sytuacji i nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

Derby Łodzi przerywane fajerwerkami. Zdecydowała jedna bramka

69. derby Łodzi w obecności prawie 18 tysięcy kibiców dla Widzewa. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, ale to gospodarze okazali się minimalnie lepsi i przez najbliższe pół roku to oni rządzą miastem. Była też ciemna strona spotkania – kibice dwukrotnie odpalili środki pirotechniczne i sędzia musiał przerwać mecz w sumie na około dziesięć minut.

Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę w Montrealu. Kwota zwala z nóg

Nie tak to miało wyglądać. Iga Świątek po ciężkim boju przegrała z Amerykanką Jessicą Pegulą w turnieju WTA 1000 w Montrealu. Spotkanie trwało aż 2 godziny i 32 minuty. Mimo porażki polska tenisistka wraca z tej imprezy bogatsza o nowe doświadczenia i całkiem pokaźną kwotę, którą zarobiła w czasie zmagań. Pula nagród w kanadyjskich turnieju jest naprawdę spora, a Polce przypadł duży kawałek tego "tortu".

Iga Świątek w nowej roli. Organizatorzy turnieju postanowili zaszaleć

Meczu z Jessicą Pegulą Iga Świątek długo nie zapomni. To spotkanie było prawdziwym rollercoasterem emocji w wykonaniu obu zawodniczek, a genialne wręcz zagrania mieszały się z błędami i seryjnie przegrywanymi gemami serwisowymi. Polka wyraźnie nie mogła ustabilizować swojej gry, stąd sporo niewymuszonych błędów, ale też niesamowitych, kątowych zagrań. Nic dziwnego, że organizatorzy turnieju w Montrealu ochrzcili ją mianem "nauczycielki geometrii".

Oszalała reakcja fanów po porażce Igi Świątek. Padły słowa o Polakach

Jessica Pegula zagrodziła Idze Świątek drogę do finału turnieju WTA 1000 w Montrealu. W sobotnim meczu liderka światowego rankingu poległa w starciu z reprezentantką Stanów Zjednoczonych w trzech setach 2:6, 7:6 (7-4), 4:6. Po spotkaniu pogromczyni 22-latki doprowadziła do oszalałej reakcji kibiców zgromadzonych na trybunach, odpowiadając na jedno z pytań na korcie. Przy okazji wspomniała także o polskich fanach.

Fantastyczny występ Ronaldo, jego gole dały trofeum. Nie obyło się jednak bez przykrych scen

W ten weekend swoje rozgrywki zainaugurowała Saudi Pro League. W tym sezonie może ona przyciągnąć do siebie widzów z Europy, oczywiście ze względu na ogromną liczbę piłkarzy z czołowych lig Starego Kontynentu, którzy zdecydowali się kontynuować kariery na Bliskim Wschodzie. Małe show w meczu Al Ahli zrobił Roberto Firmino, a Cristiano Ronaldo nawiązał do swoich najlepszych lat, prowadząc Al Nassr do zwycięstwa w Arabskim Pucharze Mistrzów Klubowych.

Pudło sezonu? Piłkarz GKS Tychy nie trafił do pustej bramki. WIDEO

Niewiarygodne pudło w końcówce meczu GKS Tychy - Wisła Kraków. Fortuna Puchar Polski oglądaj w Polsat Sport oraz na <A href="https://polsatboxgo.pl/pakiety/sport?ktw=eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.WzIzLDIwMSw5MF0.r0UzjB6Zih06mtWG56l6ZDB2OtHWsDdZFM2rrYd4XQg&category=polecane" target="_blank"> Polsat BOX Go </a> Oglądaj wygodnie gdziekolwiek chcesz: na komputerze, na tablecie, na smartfonie, na Smart TV. W tekście zawarto link serwisu partnerskiego.

Kuriozalny mecz Igi Świątek, ogromne problemy Polki. Wojna nerwów na koniec

Niestety, finał turnieju WTA 1000 w Montrealu nie dla Igi Świątek! Liderka światowego rankingu poległa w sobotę w półfinale kanadyjskiej imprezy 2:6, 7:6 (7-4), 4:6 w starciu z reprezentantką Stanów Zjednoczonych - Jessicą Pegulą. Polka miała ogromne i wręcz kuriozalne problemy z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. Na przestrzeni dwóch pierwszych setów tylko dwa razy nie dała przełamać się rywalce. Mecz trwał 2 godziny i 32 minuty. Jessica Pegula zagra o tytuł z Jeleną Rybakiną lub Ludmiłą Samsonową. Читать дальше...

Szokująca scena w meczu Igi Świątek. Akcja przerwana, buczenie na trybunach

Tie-break w drugim secie półfinału turnieju WTA 1000 w Montrealu, w którym Iga Świątek zmierzyła się z Jessicą Pegulą, został zaznaczony przez szokującą sytuacją, która... w teorii nie miała prawa się wydarzyć. Podczas wymiany z głośników nagle... rozległa się muzyka, a akcja została przerwana. Gdy sytuacja po chwili znów się powtórzyła, oburzeni kibice zaczęli buczeć. Na szczęście całe zamieszanie ostatecznie nie rozproszyło Polki, która zdołała doprowadzić do trzeciego seta.

Neymar jest zdeterminowany, chodzi o Barcelonę. Media nie mają wątpliwości

Potencjalny powrót Neymara do Barcelony wywołuje spore emocje w środowisku piłkarskim. Światowe media informują, że sam zawodnik bardzo chętnie opuściłby Paryż i ponownie zagrał na Camp Nou. Według katalońskich mediów, Brazylijczyk nie znajduje się na szczycie transferowej listy życzeń Xaviego, który od kilkunastu miesięcy buduje zespół zgodnie ze swoją wizją. Szkoleniowiec jasno zaznaczył, że do końca okienka transferowego jeszcze daleko i niczego nie można wykluczyć.

Żenująca decyzja PZPN. Kolejny raz znaleźli winnego własnej wpadki. Nie mieli skrupułów

Obecny sezon Pucharu Polski jest wyjątkowy, bo będzie to jubileuszowa, 70. edycja rozgrywek. Z tego powodu PZPN postanowił odpowiednio ją uhonorować, a jednym z pomysłów był materiał filmowy przedstawiający historyczne finały rozgrywek. W jednym z nich na pierwszym planie został jednak ujęty skazany za korupcję sędzia Antoni Fijarczyk, co wywołało sporą burzę. Tomasz Włodarczyk z portalu "Meczyki" informuje, że Cezary Kulesza i jego świta znaleźli już kozła ofiarnego.

Mistrzostwa Polski w skoku przez przeszkody w Łącku. Ogromne emocje w pierwszym finale

Za nami kolejny dzień zmagań w Łącku w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Młodych Koni. W rywalizacji biorą udział czołowi polscy hodowcy, którzy chcą zaprezentować swoje zwierzęta. Zmagania toczą się głównie w skokach przez przeszkody. W sobotę odbył się finał dla koni 4-letnich. Nie brakowało emocji i nerwów. Na niedzielę, 13 sierpnia, zaplanowano trzy ostatnie finały oraz zamknięcie imprezy.

Doścignął swojego idola. Zmarzlik w końcu to ma

Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Łotwy w Rydze i zrównał się w ilości turniejowych zwycięstw ze swoim wielkim idolem, Tomaszem Gollobem. Obaj mają po 22 wygrane. - Na razie jestem od jazdy. Oceną statystyk zajmę się po karierze - uciął Zmarzlik zapytany o to, czy ma to dla niego znaczenie.

Zmarzlik i długo nic. Wielki sukces ich nie odmienił

Bartoszowi Zmarzlikowi tylko kataklizm może odebrać czwarty w karierze tytuł indywidualnego mistrza świata. O ile żużlowcowi Platinum Motoru Lublin wiedzie się wybornie, o tyle cudu na utrzymanie się w elicie potrzebują Maciej Janowski oraz Patryk Dudek. Obu nie odblokował nawet spektakularny sukces naszej kadry w finale Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu.

Kacper Duda: Wypada przeprosić naszych kibiców. Wisła nie może tak grać. WIDEO

Wisła Kraków przegrała na wyjeździe 0-1 z GKS-em Tychy w hicie 4. kolejki Fortuna 1 Ligi. Fortuna Puchar Polski oglądaj w Polsat Sport oraz na <A href="https://polsatboxgo.pl/pakiety/sport?ktw=eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.WzIzLDIwMSw5MF0.r0UzjB6Zih06mtWG56l6ZDB2OtHWsDdZFM2rrYd4XQg&category=polecane" target="_blank"> Polsat BOX Go </a> Oglądaj wygodnie gdziekolwiek chcesz: na komputerze, na tablecie, na smartfonie, na Smart TV. W tekście zawarto link serwisu partnerskiego.

Duńczyk stracił przytomność. Menadżer zawodnika zabrał głos

Pechowo zakończył się dla Andersa Thomsena start w Grand Prix Łotwy w Rydze. W pierwszym starcie Duńczyk uderzył z impetem w bandę i przeleciał przez nią, lądując na trawie. – To był mocny gong. Anders utracił przytomność, miał mocny wstrząs mózgu. Jego występ w niedzielnym meczu ligowym Stali Gorzów z Włókniarzem jest wykluczony – mówi nam Krzysztof Sudak, menadżer zawodnika, a to nie koniec problemów gwiazdy naszej Ekstraligi.

Более 40 тысяч семей в Москве и области получают ежемесячные выплаты из средств материнского капитала

GKS Tychy - Wisła Kraków 1-0. SKRÓT. WIDEO

Skrót meczu GKS Tychy - Wisła Kraków. GKS Tychy: Kikolski – Połap (67. Skibicki (83. Bieroński)), Budnicki, Nedić, Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Mystkowski (83. Szpakowski), Śpiączka (71. Rumin), Mikita Rezerwowi: Kostrzewski, Buchta, Dijaković, Niewiarowski, Szpakowski, Rumin, Skibicki, Machowski, Bieroński Wisła Kraków: Raton – Junca, Satrustegui, Łasicki (46. Colley), Jaroch (46. Szot), Duda, Basha (46. Sapała), Alfaro, Goku, Villar (81. Baena), Sobczak (61. Rodado) Rezerwowi: Broda... Читать дальше...

Magdalena Fręch dzielnie walczyła, jednak to nie wystarczyło. Bolesna porażka w Cincinnati

Magdalena Fręch w sobotę 12 sierpnia rozpoczęła rywalizację w Stanach Zjednoczonych w ramach WTA 1000 w Cincinnati. W półfinale kwalifikacji do turnieju głównego zmierzyła się z reprezentującą Czechy, Lindą Noskovą. Niestety, ale ambitna walka, a także wygranie pierwszego seta nie wystarczyły, by 25-letnia Polka zameldowała się w dalszej fazie turnieju. Ostatecznie przegrała ona 1:2 (6:4, 3:6, 4:6).

Polaka już nikt nie zatrzyma! Zmarzlik zrobił kolejny krok do złota

Grand Prix Łotwy w Rydze padło łupem Bartosza Zmarzlika! Trzykrotny mistrz świata zwyciężył po raz czwarty w tym sezonie i jest już coraz bliżej czwartego tytułu. Polak w finale pokonał swojego największego rywala Fredrika Lindgrena. Szwed finiszował na drugiej pozycji, a trzeci był Martin Vaculik. Maciej Janowski i Patryk Dudek ponownie znaleźli się poza półfinałami.

W PZPN ma trwać wojna o władze. Były kadrowicz nie ma wątpliwości. "Szukają na niego haków"

Od dobrych kilku tygodni trwa wizerunkowy kryzys Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na wierzch wychodzą kolejne pozaboiskowe afery, a na Cezarego Kuleszę spada sporo krytyki. Nie wszyscy są jednak zdania, że to sam prezes jest winny zaistniałej sytuacji. Jedną z takich osób jest były reprezentant Polski, Sławomir Majak. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stwierdził, że wiele osób ma "szukać haków" na Kuleszę, a sprawa z Mirosławem Stasiakiem została zbyt mocno nagłośniona.

Górnik lepszy w sennym widowisku. Zabójczy cios w 91. minucie, kibice załamani

Ekipa Korony Kielce na własnym stadionie mierzyła się z Górnikiem Zabrze w ramach 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zarówno gospodarze, jak i goście nie zaczęli bieżącej kampanii ligowej zbyt przekonująco, nie zapisując na swoich kontach ligowego zwycięstwa. Sobotnie starcie poprawiło sytuację Górnika Zabrze, który wygrał po golu w 91. minucie spotkania.

Kolejna wpadka Wisły Kraków. Sytuacja robi się nieciekawa

Wisła Kraków zagrała fatalną pierwszą połowę, trochę lepszą drugą i sprawiedliwie przegrała z GKS-em Tychy 0-1. Zwycięską bramkę zdobył Marcel Błachewicz, a VAR anulował dwa kolejne trafienia dla gospodarzy. Porażka 13-krotnych mistrzów Polski sprawia, że ich sytuacja już na starcie Fortuna I Ligi jest nieciekawa, bo po czterech kolejkach do lidera z Tychów tracą siedem punktów.