Май
2024

Новости за 25.05.2024

Gwiazda Realu Madryt kończy karierę, kibice poruszeni. Pożegnanie na Bernabeu

Real Madryt zakończył sezon ligowy 2023/24 meczem z Betisem. Gospodarze prawdopodobnie potraktowali ten mecz w kategorii sparingu, a raczej benefisu Toniego Kroosa, który pożegnał się z graniem na Estadio Santiago Bernabeu i w LaLiga. W białej koszulce pozostał mu już tylko finał Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund 1 czerwca.

Wielki sukces Polaka w Szkocji. Obrońca świętuje podwójną koronę

Celtic Glasgow zakończył właśnie kolejny znakomity sezon. Klub ze stolicy Szkocji w sobotę 25 maja sięgnął po krajowy Puchar, który dołożył do wywalczonego już mistrzostwa kraju. W przeszłości sukcesy w barwach "The Bhoys" świętowali Artur Boruc i Maciej Żurawski, a teraz udało się to kolejnemu Polakowi. Dwa tytułu na swoim koncie zapisał bowiem Maik Nawrocki, który jest zawodnikiem Celticu od lata ubiegłego roku.

Kosmiczny rekord świata, pierwsza złamała barierę. Ależ wieści z Eugene

Tego, że rekord świata kobiet w biegu na 10000 metrów w końcu padnie, można się było spodziewać. I że w końcu któraś z pań "złamie" barierę 29 minut - również. Ale że dokona tego Kenijka Beatrice Chebet - to już jest sporą niespodzianką. 24-letni biegaczka specjalizuje się w dystansach krótszych, jest w ścisłej czołówce na 5000 metrów, wygrywała Diamentową Ligę na 3000 m, ma złoto mistrzostw świata w przełajach. Ostatni raz biegła jednak 10000 m cztery lata temu. A w Eugene uzyskała czas 28:54.14.

Polak nie zatrzymał czempionów w wielkim finale. Zdecydował jeden cios

Bayer Leverkusen wrócił na zwycięską ścieżkę i sięgnął na krajowym podwórku po dublet. W finale Pucharu Niemiec na berlińskim Olympiastadion - na którym rozegrany zostanie również mecz o końcowy triumf w Euro 2024 - mistrzowie Niemiec pokonali 1-0 1. FC Kaiserslautern. Jedyną bramkę zdobył przed przerwą Granit Xhaka. W ekipie pokonanych 90 minut zaliczył Tymoteusz Puchacz.

ORLEN Superliga: Górnik Zabrze - Chrobry Głogów. 33:27. SKRÓT. WIDEO

W drugim meczu o brązowy medal Orlen Superligi Górnik Zabrze rozbił Chrobrego Głogów 33:27, dzięki czemu już w drugim spotkaniu rozstrzygnął sprawę walki o najniższy stopień podium. Podopieczni Tomasza Strząbały zaczęły to spotkanie piorunująco i właściwie już na jego początku rozstrzygnęli losy meczu.

Demolka w pierwszej połowie, pewny triumf Górnika w meczu o brąz

Sensacyjny finał mistrzostw świata. Mało kto na niego stawiał

Kanada grała w siedmiu z ośmiu ostatnich finałów mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie. W Pradze obrońcy tytułu sensacyjnie przegrali w półfinale po dramatycznym meczu i nie zdobędą 29. złota w historii. Ich pogromcą okazała się Szwajcaria. Dla Helwetów to będzie dopiero trzeci finał MŚ. Mało kto przed MŚ stawiał na taki skład finału.

Stało się. Polacy nie są już liderami Ligi Narodów. Wielkie zwycięstwo giganta

Reprezentacja Włoch w trzecim meczu siatkarskiej Ligi Narodów zmierzyła się z Japonią. Oba zespoły przed tym spotkaniem były niepokonane, tak że od początku było wiadome, że jedna z nich straci ten status. Na dodatek siatkarze z Półwyspu Apenińskiego mieli szansę na to, by wyprzedzić Polaków w tabeli rozgrywek. Tak też się stało. Włosi bardzo pewnie pokonali siatkarzy z Azji i wskoczyli na fotel lidera.

Osasuna – Villarreal 1-1. SKRÓT. WIDEO (Eleven Sports)

Gole: 30. Budimir (R. Peña) – 57. Morales (Baena) Kartki: 34. I. Muñoz (OSS), 82. R. Peña (OSS), 88. Arnáiz (OSS), 89. U. García (OSS) – 10. Baena (VLR), 40. B. Traoré (VLR), 88. Y. Mosquera (VLR) Posiadanie piłki: 41 % : 59 %. Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:4. Foule: 13:6.

Już wszystko jasne. Przewrót w tabeli PKO Ekstraklasy, sensacja w Poznaniu

Jagiellonia Białystok, po pewnej wygranej z Wartą Poznań, sięgnęła po pierwszy, historyczny triumf w rozgrywkach Ekstraklasy. I dodała mistrzostwo Polski do swojego piłkarskiego CV. Na podium znalazły się jeszcze Śląsk Wrocław i Legia Warszawa, natomiast prawdziwy przewrót nastąpił za to na dole tabeli, gdzie do ostatnich minut rozgrywała się walka o to, kto opuści szeregi PKO Ekstraklasy.

Gorzki finisz Śląska z Rakowem. Mistrzostwo przepadło jak łzy w deszczu

Spotkanie Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław na stadionie przy ul. Limanowskiego rozpoczęło się z 50-minutowym opóźnieniem - wszystko to z powodu bardzo mocnych opadów, które sprawiły, że rywalizacja dosłownie toczyła się na wodzie. Z tej potyczki zwycięsko wyszli ostatecznie goście, którzy zatriumfowali 2:1 - ekipa z Wrocławia jednak już na długo przed końcowym gwizdkiem pożegnała marzenia o tytule mistrzowskim po tym, jak Jagiellonia Białystok rozprawiła się z Wartą Poznań. Podopiecznym... Читать дальше...

Juventus – Monza 2-0. SKRÓT. WIDEO (Eleven Sports)

Gole: 26. F. Chiesa (Milik), 28. Aléx Sandro (Fagioli) Kartki: 63. Yıldız (JUV) – 38. V. Carboni (MOA), 67. Zerbin (MOA) 90. Zerbin (MOA) Posiadanie piłki: 42 % : 58 %. Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:1. Foule: 16:13.

Ależ zabawa, publiczność zachwycona. Show Zenka Martyniuka w TVP

Już w kwietniu pojawiły się spekulacje, że na trybunach w Białymstoku pojawi się znany piosenkarz disco polo w naszym kraju - Zenek Martyniuk. Celebryta w barwach klubowych rozgrzewał fanów piłki nożnej. I jak się okazuje, muzyk przyniósł szczęście "Dumie Podlasia". Klub 25 maja w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy wygrał z Wartą Poznań 3:0 i tym samym zapewnił sobie mistrzostwo Polski.

Dwa błyskawiczne ciosy "Juve" i powrót do LM. Wszystko zaczęło się od Milika

Juventus Turyn pokonał 2-0 AC Monza w finałowej kolejce Serie A. Dzięki wygranej "Stara Dama" przypieczętowała miejsce na podium i w przyszłym sezonie wraca do Ligi Mistrzów. W wyjściowej jedenastce zwycięzców zabrakło tym razem Wojciecha Szczęsnego. Nieoczekiwanie pojawił się w niej natomiast Arkadiusz Milik. Przebywał na murawie 73 minuty i popisał się asystą przy pierwszej bramce.

«Он карабкался за каждую ниточку»: подросток выпал из окна больницы в Москве и погиб

Jagiellonia Białystok mistrzem Polski po raz pierwszy. To ogromna sensacja

Po wygranej 3-0 z Wartą Poznań, Jagiellonia Białystok zapewniła sobie pierwszy w historii klubu tytuł mistrza Polski. "Jaga" ma na koncie Puchar Polski, drugie i trzecie miejsce w mistrzostwach kraju. A teraz również złoto. To ogromna sensacja, także dlatego że rok temu drużyna trenera Adriana Siemieńca do końca rozgrywek broniła się przed spadkiem z Ekstraklasy, zajmując ostatecznie dopiero 14. miejsce.

Radość w Poznaniu, smutek w Poznaniu. Znamy ostatniego spadkowicza

Korona Kielce musiała w Poznaniu pokonać Lecha, ale też liczyć na to, że swoich meczów nie wygrają inne drużyny, Warta Poznań bądź Puszcza Niepołomice. I pokonała Lecha 2:1, choć przecież po pierwszej połowie przegrywała 0:1. Wszystko zmieniło się po czerwonej kartce Filipa Marchwińskiego z Lecha, dwa razy trafił Jewgienij Szykawka. I choć Lech był bliski wyrównania, choć kpili z niego kibice, to wynik pozostał do końca ten sam. A to oznacza, że z Ekstraklasą pożegnała się Warta Poznań.

Legia pożegnała sezon bez fanfarów. Transparent na "Żylecie" mówi wszystko

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 2-1 na zamknięcie nieudanego dla siebie sezonu 2023/24. Trzecie miejsce w tabeli oznacza prawo gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji. Transparent wywieszony na "Żylecie" nie pozostawia jednak wątpliwości, że kibice z Łazienkowskiej oczekiwali innego finału rozgrywek. Bohaterem spotkania okazał się autor dwóch goli Marc Gual, który w poprzednim cyklu sięgnął po koronę króla strzelców... w barwach koronowanej właśnie na mistrza kraju Jagiellonii Białystok.

Pogrom w Białymstoku. Niesamowity finał. Jagiellonia nowym mistrzem Polski

Jagiellonia Białystok nowym mistrzem Polski. "Duma Podlasia" w decydującym spotkaniu rozgromiła Wartę Poznań 3:0, zapewniając sobie tym samym triumf w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze Adriana Siemieńca błyskawicznie zabrali się do strzelania i już po 26 minutach prowadzili 3:0. Dla klubu z Białegostoku to pierwsze mistrzostwo kraju w historii, a także pierwszy tytuł dla całego województwa podlaskiego. Natomiast dla gości taki wynik oznacza, że żegnają się z Ekstraklasą.

To już koniec, potężny cios w Rosję. Byli pewni medalu na IO, zostaną z niczym

Rosjanie nie będą świętować trzeciego tytułu mistrzyni olimpijskiej Witaliny Bacaraszkiny. Multimedalistka, która w ostatnich latach zdominowała rywalizację w strzelectwie sportowym, nie została dopuszczona do startu w tegorocznych igrzyskach. Powodem są względy proceduralne. 27-letnia zawodniczka pozostaje porucznikiem Gwardii Rosyjskiej, co oznacza, że nie spełnia "warunku neutralności".