13
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Новости за 29.02.2024

Vedoucí Slavie odmítl po derby potvrdit zápis. Tvrdík: Chybí nám vysvětlení karet

Vedoucí mužstva slávistických fotbalistů Stanislav Vlček odmítl po středečním pohárovém derby potvrdit zápis o utkání. Přitom jde o jeho povinnost. Proč ji nesplnil? Co takové gesto mělo znamenat? Neunesl porážku 2:3 po prodloužení? „Nedostali jsme racionální vysvětlení udělení žlutých karet v zápase,“ uvedl téměř o čtyřiadvacet hodin později šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

V premiérovém Utkání hvězd v Opavě mají největší zastoupení loňští finalisté

Loňští finalisté basketbalové ligy Opava a Děčín mají se třemi hráči největší zastoupení v sestavách pro Utkání hvězd NBL. Za mistrovskou Opavu, jejíž hala bude tradiční exhibici 23. března poprvé v historii hostit, jsou ve výběru Šimon Puršl, který je kapitánem sestavy Východu, a Jakubové Šiřina a Mokráň.

Nejrychlejší čas v úvodních trénincích na Velkou cenu Bahrajnu F1 zajel Hamilton

V úvodních trénincích před zahajovací Velkou cenou Bahrajnu formule 1 byli nejrychlejší piloti Mercedesu. Zvítězil sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton, který předčil v odpolední části týmového kolegu a krajana George Russella o 206 tisícin sekundy. Úřadující světový šampion Max Verstappen z Red Bullu byl v obou trénincích šestý.

Oslo zahalila mlha. Vytrvalostní závod biatlonistek se pojede až v pátek

Biatlonistky se po mistrovství světa měly vrátit už dnes do koloběhu Světového poháru. O další body do celkového hodnocení však zabojují až v pátek, jelikož jim start znemožnilo špatné počasí. V zítřejším závodě, který odstartuje ve 12:30, se představí i český kvartet Markéta Davidová, Tereza Voborníková, Jessica Jislová a Lucie Charvátová.

Pardubice si výhrou nad Ústím upevnily šesté místo, Nymburk smetl Brno

Pardubičtí basketbalisté zvítězili v 5. kole nadstavby nad Ústím nad Labem 92:74 a v tabulce skupiny A1 si upevnili šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. Sedmý USK Praha naopak počtvrté za sebou ztratil, v Děčíně prohrál 60:69.

Liverpool po triumfu v Ligovém poháru postoupil do čtvrtfinále FA Cupu

Fotbalisté Liverpoolu si tři dny po zisku trofeje v anglickém Ligovém poháru zajistili postup do čtvrtfinále i v Anglickém poháru FA Cup. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy porazil díky brankám mladíků Southampton 3:0 a jeho dalším soupeřem bude největší rival Manchester United.

Trpišovský po derby kroutil hlavou: Zase penalta proti nám... Musíme se oklepat

Žralo ho, že jeho tým v pohárovém čtvrtfinále se Spartou před vlastními fanoušky prošustroval dvougólový náskok a v následném prodloužení padl 2:3. Byl skleslý, naštvaný. A pak to slávistický kouč Jindřich Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci nevydržel a rozpovídal se i o sporných výrocích: „Podali jsme dobrý výkon, ale musíme být mnohem stabilnější, protože derby poslední dobou vždycky rozhodne penalta v náš neprospěch.“

V Itálii klopýtnutí. USK čeká rozhodující bitva o Final Four v Praze

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály druhé čtvrtfinále Euroligy na hřišti Schia 61:73 a nevyužily první možnost postoupit potřetí za sebou a posedmé celkově do Final Four. Italský celek srovnal stav na zápasy na 1:1. Rozhodující duel v sérii hrané na dvě vítězná utkání se uskuteční příští středu v Praze.

Házenkářky těsně prohrály s Nizozemskem. V kvalifikaci o Euro poprvé ztratily

České házenkářky ve třetím z šesti utkání kvalifikace o Euro v Praze prohrály v přímém souboji o průběžné první místo doma s favorizovaným Nizozemskem těsně 29:30 a ve čtyřčlenné skupině poprvé ztratily body. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se světovými šampionkami z roku 2019 dlouho držely krok, ještě ve 49. minutě dokonce vedly 25:24, ale závěr lépe zvládly soupeřky.

Zlín - Liberec 2:1 po prodl., domácí jsou v semifinále poháru. Rozhodl Janetzký

Zlínští fotbalisté, kteří v lize bojují o záchranu, přešli přes Liberec do semifinále domácího poháru. Přestože hráli celý druhý poločas v přesile, v závěru přišli o vedení a utkání šlo do prodloužení, v němž brzy rozhodl Janetzký. Červenou kartu poté viděl také domácí Simerský.

Vítězná mentalita, jsme hodně silní, řekl Karabec, jenž rozhodl pohárové derby

Když v prodloužení pohárového derby vystřídal Ladislava Krejčího, sparťanský útočník Adam Karabec jistě netušil, že kapitána bude muset nahradit i v konkrétní herní situaci. Ve 114. minutě si vzal míč a postavil si ho necelých jedenáct metrů od brány. Penaltu s přehledem proměnil a na Slavii rozhodl o postupu do semifinále (3:2). „Příště mu penaltu zase nechám,“ říkal Karabec s úsměvem.