2017

Новости за 20.03.2017

Nasupený Kýhos: Nic nebudu hodnotit, nedoplatil bych se. Díky a nashle

Sport.cz

Po porážce 1:2, o které rozhodl až gól chomutovského obránce Juraje Valacha necelou minutu před koncem prodloužení, dorazil na tiskovou konferenci, jenže moc dlouho se na ní nezdržel. Kouč třineckých hokejistů Vladimír Kýhos nemohl rozdýchat verdikty hlavních rozhodčích čtvrtého čtvrtfinále play off Šíra s Mrkvou.

Krejčího těší česká spolupráce: Pasta se potuluje po ledě jako Lavi

iSport.cz

To jsem já, už se poznávám! David Krejčí s nástupem gradace zámořské sezony šperkuje výkony své, svých parťáků a jako jeden z lídrů týmu vzorně tahá Boston do play off. Pod novým koučem Brucem Cassidym rostou i bodové příspěvky nejlepšího českého centra v NHL. „Hraje se mi pod ním výborně,“ chválí útočník trenéra, který kdysi začínal u Jágrova Washingtonu a se slavným Čechem si vůbec nesedl. V Bostonu je to jiné.

Novák: V baráži nebude jasný favorit

Sport.cz

Po dvou letech si hokejisté Českých Budějovic zahrají baráž o postup do extraligy. V ní podle kapitána Motoru Filipa Nováka není jasný favorit. Dodal, že České Budějovice musí opět spoléhat na bojovnost a soudržnost, což je dovedlo až k vítězství v první lize.

Zvláštní zápas, uznal Will. Do play off vtrhl nulou ve svém rodném městě

Sport.cz

Po matném nedělním výkonu se Bílí Tygři opět předvedli jako hokejové šelmy lačné po kořisti. Průchodnou obranu a šest gólů v síti Jána Lašáka ze třetího čtvrtfinále vystřídala pečlivá defenzíva s Romanem Willem v brance a třetí skalp plzeňských Indiánů. Ke vstupence do semifinále chybí Liberci po výhře 4:0 jedno vítězství.

Fanoušci City vypískali Milnera. Ten dal gól a má nový rekord

iSport.cz

Pět let věrné služby? Zapomenuto. Fanoušci Manchesteru City při nedělním klání proti Liverpoolu (1:1) nevěnovali Jamesi Milnerovi potlesk, ale pískot. Jednatřicetiletý fotbalista jim v průběhu zápasu dal několik důvodů k zášti navíc. Z penalty zařídil jediný gól hostů, sám pak karetnímu trestu za penaltový faul unikl.

Chomutov rozhodl v poslední minutě prodloužení a dělí ho jediná výhra od semifinále

Sport.cz

Stejně jako o den předtím, i v pondělí se čtvrtfinálový duel série play off Chomutova s Třincem rozhodl až v prodloužení. Tentokrát už v něm ale Piráti uspěli a po výhře 2:1, kterou zařídil v 80. minutě při přesilovce 5 na 3 Juraj Valach, vedou 3:1 na zápasy. Jediné vítězství je tak dělí od historického postupu do semifinále. Páté střetnutí se odehraje ve středu na ledě Ocelářů.

Chomutov - Třinec 2:1. Piráti jdou do trháku, výhru vystřelil Valach

iSport.cz

Hokejisté Chomutova porazili ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Třinec 2:1 v prodloužení a jedna výhra je dělí od postupu do semifinále. Zápas rozhodl v čase 79:13 v přesilové hře obránce Juraj Valach. Série pokračuje ve středu v Třinci.

Budějovice přešly přes Slavii, Kladno si v Jihlavě vynutilo šestý zápas

iSport.cz

Hokejisté Českých Budějovic se stali třetím účastníkem baráže o extraligu. V pátém duelu semifinálové série první ligy zdolali Slavii 4:1 a stejným poměrem zvítězili i celkově. Ve druhém semifinále vyhrálo Kladno v Jihlavě 2:1 a snížilo stav série na 2:3. O čtvrtém účastníkovi baráže se tak rozhodne nejdříve ve středu a nejpozději v pátek.

Třetím účastníkem baráže o extraligu jsou České Budějovice

Sport.cz

Hokejisté Českých Budějovic se stali třetím účastníkem baráže o extraligu. V pátém duelu semifinálové série první ligy zdolali Slavii 4:1 a stejným poměrem zvítězili i celkově. Ve druhém semifinále Jihlava doma prohrála s Kladnem 1:2 a Středočeši snížili sérii hranou na čtyři vítězná klání na 2:3. O čtvrtém účastníkovi baráže se tak rozhodne nejdříve ve středu a nejpozději v pátek.

Liberec vyhrál v Plzni a je krůček od postupu do semifinále

Sport.cz

Hokejisté mistrovského Liberec vyhráli ve čtvrtém čtvrtfinále extraligy v Plzni 4:0, vedou v sérii 3:1 na zápasy a jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Bílí Tygři rozhodli v úvodní třetině díky brankám Vladimíra Svačiny a Petra Jelínka, v závěrečném dějství zpečetili vítězství Branko Radivojevič a Dominik Lakatoš. Gólman Roman Will při svém premiérovém startu v extraligovém play off vychytal čisté konto. Severočeši mohou rozhodnout už ve středu doma.

Plzeň - Liberec 0:4. Obhájci titulu válčí dál, vybojovali mečbol

iSport.cz

Barcelona po výhře: Piqué se pustil do fanoušků, Enrique vzbudil novináře

iSport.cz

Po senzačním postupu přes PSG v Lize mistrů naprosto nečekaně zkolabovali v La Lize na půdě La Coruni. A i v dalším zápase měli fotbalisté Barcelony problémy. Proti Valencii prohrávali 0:1, když zápas otočili, soupeř dokázal i o deseti hned vyrovnat na 2:2. Proto se z tribun Camp Nou několikrát ozval pískot. Favorit ale nakonec utkání zvládl, vyhrál 4:2 a obránce Gerard Piqué vlastní příznivce kritizoval. Trenér Luis Enrique byl ale evidentně v dobré náladě.

Hrdina Super Bowlu má zpátky svůj dres! Policie ho našla až v Mexiku

Sport.cz

Šest týdnů po Super Bowlu, v němž Tom Brady pomohl k historickému obratu týmu New England Patriots, se našel jeho ukradený dres ze zápasu. Šéf policie v Houstonu, kde se finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL hrálo, potvrdil nález cenného předmětu s vysokou sběratelskou hodnotou na twitteru.

TOP 5 gólů 21. kola: Ivanschitzův obstřel i Horova tvrdá rána

iSport.cz

Poslední kolo české ePojisteni.cz ligy před reprezentační přestávkou toho nabídlo opravdu hodně. A fanoušci viděli i mnoho hezkých gólů. První trefu v dresu Viktorie Plzeň si připsal záložník Andreas Ivanschitz, krásnou ranou se prezentoval pro změnu záložník Teplic Jakub Hora. Kdo další patří do TOP 5 gólů 21. kola? Podívejte se ve videu. V anketě pak můžete zvolit ten nejhezčí podle vás.

Rudí ďáblové mají dvě cesty do Ligy mistrů a Mourinho dál táhne proti všem

Sport.cz

Nebyl by to on, aby nešel proti všem. Jeho Rudí ďáblové mají během jara vpravdě pekelný program a kouč José Mourinho si po vyřazení z FA Cupu stěžoval na rozpis zápasů. Nelze se mu ani divit, vedení Premier League dlouhodobě klubům hrajícím evropské poháry nikterak nepomáhá. Snad i jemu navzdory válčí fotbalisté Manchesteru United na dvou frontách.

Vůch dostal pokutu za negativní komentář k absenci v zápase

Sport.cz

Liberecký fotbalista Egon Vůch dostal pokutu v řádu desetitisíců korun za to, že na sociální síti negativně komentoval svou absenci v nominaci na sobotní ligové utkání s pražskou Slavií. Šestadvacetiletý hráč se omluvil fanouškům a zúčastní se tréninků mládežnického výběru Slovanu.

Šampionka Ledecká: Tato sezona vyšla perfektně. Ještě ale nekončí

iSport.cz

Vypadala odpočatě, uvolněně. I přes to, co všechno má Ester Ledecká v této náročné sezoně za sebou. Před novináře předstoupila pouze se svým lyžařským koučem Tomášem Bankem. „Omlouvám se, že tu není zbytek týmu. Dávají se dohromady, aby stíhali mé tempo,“ žertovala čerstvá mistryně světa v paralelním obřím slalomu a celková vítězka Světového poháru alpských snowboardistek. Sezona ale ještě nekončí, teď sněhovou obojživelnici čeká přesun na lyže.

Весь мир чипировали умом Ленина?! Раскрыта загадка Мавзолея В.И. Ленина. Проект "Святой Ленин".

Vůch pyká za prostředníček, zaplatí desetitisíce: Přestřelil jsem, mrzí mě to

iSport.cz

Přestřelil a dobře to ví. Egon Vůch se Liberci omluvil za nemístnou reakci, když nebyl nominován na duel se Slavií. V áčku zůstává s podmínkou, klub mu napařil pokutu. „Mrzí mě to,“ řekl viník. A hlavně, záložník si ztížil pozici. Do jara šel totiž s tím, aby ukázal, že v létě do něj stojí investovat, na severu hostuje z Plzně. „Po tomhle extempore toho musí ukázat mnohem víc,“ tvrdí sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Liberec s Chomutovem mají mečbol! Série pokračují ve středu

Sport.cz

Na druhý pokus už mečbol získali. Hokejisté Liberce porazili ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série extraligy Plzeň 4:0 a ujali se vedení 3:1 na zápasy. Zápas od postupu do semifinále jsou i hráči Chomutova, kteří zdolali Třinec na svém ledě 2:1 v prodloužení.

Chuligány už nechtějí. Baníkovci byli bez zábran, řekl šéf Opavy

iSport.cz

Opavský fotbalový klub bude žádat změnu ligových pravidel. U Ligové fotbalové asociace (LFA) chce prosadit, aby se v budoucnu rizikové zápasy hrály bez problematických fanoušků. Řekl to předseda představenstva druholigového klubu Marek Hájek. Vychází ze sobotních zkušeností, kdy se 1500 fotbalových chuligánů, kteří nesměli na stadion, během zápasu s Baníkem Ostrava opakovaně střetlo s policisty.

Výborný: Přežranost hráčů v extralize je neskutečná. Se*e mě to!

iSport.cz

Je to pár dnů, co vyšlo najevo, že František Výborný balí úctyhodnou trenérskou kariéru. Rozhodnuto bylo už před měsícem, kdy se na exitu dohodl s majitelem boleslavského klubu Janem Plachým. Branži opouští velký hráč, který prožil nejlepší roky ve Spartě. Tu donesl ke třem zlatým medailím. Nikdo jiný po něm už to nezvládl. „Už bych se na ní ale necítil,“ říká.