2021

Новости за 20.03.2021

Zápasníky Vargu a Omarova dělila jedna výhra od letenky do Tokia

Tenisové zprávy - iDnes

Zápasníky v řecko-římském stylu Oldřicha Vargu a Artura Omarova dělila na evropské kvalifikaci v Budapešti jediná výhra od postupu do Tokia. Oba čeští reprezentanti prohráli v semifinále turnaje, z něhož si olympijskou vstupenku zajistili finalisté z každé kategorie.

Manchester City je v semifinále poháru

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru City porazili díky dvěma gólům ze závěru utkání 2:0 Everton a postoupili do semifinále Anglického poháru. Mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže je i Southampton, který vyhrál 3:0 nad druholigovým Bournemouthem.

Záchranářský souboj skončil remízou. Bitvu o Ještěd vyhrál Jablonec

Mediafax

24. kolo Fortuna ligy přineslo souboj dvou trápících se mužstev.

Lépe do něj vstoupila Zbrojovka, která mohla vést už od 17. minuty, ale gól Pachlopníka neplatil kvůli ofsajdu. Ve 27. minutě se ale už hosté radovali, když se prosadil Texl.

U domácí Příbrami se faktor nového kouče Jozefa Valachoviče projevil ve druhém poločase, kdy skóroval Voltr a srovnal 1:1.

Čtyři góly v zápase Pardubic s Boleslaví. Oba týmy berou bod

Nicméně remízový... Читать дальше...

Vláda lůzy? Zadupaná utopie? Francie se pře o odkaz Pařížské komuny

iDNES.cz

Francie si připomíná 150 let od vzniku Pařížské komuny. Radikální povstalci v polovině března 1871 na dva měsíce ovládli hlavní město, pak je zmasakrovaly vládní jednotky. Spory o význam komuny trvají dodnes: pro jedny představuje první krok ke spravedlivější společnosti, pro jiné je ukázkou anarchie a řádění lůzy.

Házenkáři Dukly porazili v extraligové dohrávce KP Brno

Házenkáři Dukly Praha porazili v dohrávce 19. kola extraligy KP Brno 33:30 a v tabulce se dostali zpět na třetí místo o bod před Lovosice, navíc mají stále zápas k dobru. Brňané, kteří bojují o postup do play off, po třech výhrách v řadě poprvé nebodovali a zůstali devátí.

ONLINE: Brighton hostí Newcastle, v neděli jde Arsenal proti West Hamu

Fotbal.idnes.cz

Jen tři utkání se o víkendu odehrají v anglické Premier League. Jedno z nich je velmi pikantní z pohledu Slavie: Arsenal, její čtvrtfinálový soupeř v Evropské lize, v neděli hostí West Ham United s někdejšími slávisty Součkem a Coufalem. Všechna můžete sledovat online.

Jablonec střídá rivala z Liberce na třetím místě

Sport.cz

Jen jednou v historii porazil Jablonec svého soka z Liberce v obou zápasech v sezoně a před šesti lety skončil třetí. A letos se mu to podařilo podruhé. Po podzimní výhře 3:1 U Nisy přidal i domácí triumf 2:1 a bronzu se výrazně přiblížil i tentokrát. Jablonec poslal v 56. Podještědském derby do vedení Schranz, hosté však dokázali hned po pauze vyrovnat z pokutového kopu. Přímou bitvu o třetí místo pak záhy rozsekl Kubista.

Pekelný led Sobotku nezastavil. Chvalozpěvy na svou osobu ale odmítal

Sport.cz

Logicky se měli na pozoru. Dva týdny nehráli soutěžní zápas, navíc čelí soupeři, který v předkole play off jednoznačně smázl Plzeň a hraje urputný nepříjemný hokej. A že Spartu ve čtvrtfinále čeká pěkná šichta, se potvrdilo hned na úvod. Pražané se hodně nadřeli, výhru 3:1 a první bod v sérii jim dvěma góly a jednou asistencí zařídil útočník Vladimír Sobotka.

Stihne se návrat dětí do škol? Testy pro školáky pořád nejsou vyřešené - tn.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Stihne se návrat dětí do škol? Testy pro školáky pořád nejsou vyřešené  tn.cz
  2. Státní hmotné rezervy vypsaly tendr na testy do škol. Dostaly nové zadání od ministerstva  iRozhlas.cz
  3. Správa hmotných rezerv v noci vypsala tendr na pět milionů testů do škol, uzávěrka je v úterý | Firmy a trhy  Lidovky
  4. Zvrat v tendru na testy do škol: Od Blatného přišlo menu, státní rezervy rozjely výběr  Blesk.cz
  5. SSHR v noci vypsala tendr na testy pro školy, uzávěrka je v úterý... Читать дальше...

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 2:1. Derby pro domácí, rozhodl Kubista

iSport.cz

Fotbalisté Jablonce porazili ve šlágru 24. kola první ligy v souboji o třetí místo v tabulce sousední Liberec 2:1. Skóre podještědského derby otevřel v 17. minutě Ivan Schranz, v 52. minutě srovnal z penalty Michael Rabušic, ale hned za dvě minuty rozhodl domácí Vojtěch Kubista. Jablonečtí vyhráli i druhý duel s Libercem v této ligové sezoně.

Представители народов Чувашии почтили память погибших в годы Великой Отечественной войны

Ignác Hoza: Hazard s pitnou vodou a s rektorem univerzity