2021

Новости за 19.09.2021

Skvělý Schick! Leverkusenu vystřelil vítězství, pálil počtvrté v řadě

iSport.cz

Český fotbalista Leverkusenu Patrik Schick vstřelil v 5. kole německé bundesligy vítěznou branku do sítě Stuttgartu, pomohl svému týmu k výhře 3:1, utkání ale nedohrál kvůli zranění. Svěřenci trenéra Gerarda Seoaneho přečkali na hřišti soupeře i dlouhé oslabení, kdy museli hrát od 32. minuty bez vyloučeného Roberta Andricha. Bayer se tak po třetí výhře z posledních čtyř zápasů drží u předních příček.

Radost vystřídal strach! Schick se trefil počtvrté v řadě, pak se zranil

Sport.cz

VIDEA TÝDNE: Výbuch plynu, zásah elektřinou a další řádění Volného

iDNES.cz

Výbuch otřásl ve středu Koryčany na Kroměřížsku. Explozi plynu nepřežili dva dobrovolní hasiči. Poslanec Lubomír Volný opět řádil ve Sněmovně a musel být vyveden policií. Zásah elektrickým proudem málem usmrtil chlapce a nepozorný řidič smetl dívku na přechodu.

SESTŘIH: Karviná - Teplice 1:1. Soupeři po remíze dál na chvostu tabulky

iSport.cz

Zápas dvou týmů ze dna tabulky první fotbalové ligy mezi Karvinou a Teplicemi skončil v 8. kole remízou 1:1. Domácím zařídil v 54. minutě vedení Lukáš Čmelík, ale už za minutu srovnal Daniel Trubač. Pro Slezany to byla už čtvrtá dělba bodů v této sezoně a jako jediná zůstává bez vítězství. Na předposledním místě má čtyři body, stejně jako její dnešní soupeř, který je vinou horšího skóre poslední.

Další ztráta, Lafatovi k narozeninám věnovali jen bod

Sport.cz

Během čtvrtka oba soupeři rozehráli skupinovou fázi evropských pohárů, při návratu do domácí soutěži narazili na sebe. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 8. kola Fortuna ligy remizovali s Jabloncem 1:1 a zaznamenali další bodovou ztrátu. V žádném ze tří soutěžních zápasů po reprezentační přestávce nedokázali zvítězit a na vedoucí Plzeň ztrácejí z druhého místa už čtyři body. Severočeši si pomohli na devátou příčku.

Karviná zůstává jediným ligovým týmem bez vítězství

Sport.cz

Na Kanárských ostrovech začala sopečná erupce, úřady se chystají evakuovat tisíce lidí - ceskatelevize.cz/ct24

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Na Kanárských ostrovech začala sopečná erupce, úřady se chystají evakuovat tisíce lidí  ceskatelevize.cz/ct24
  2. Kanárskými ostrovy otřásá sopečná erupce. Úřady evakuují obyvatele  novinky.cz
  3. Na Kanárských ostrovech se začala erupce sopky, je vidět láva i kouř. Úřady zahájily evakuaci obyvatel  iRozhlas.cz
  4. Na ostrově La Palma začala erupce, chystá se evakuace tisíců lidí | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  5. Na Kanárských ostrovech vybuchla sopka, k evakuaci je připraveno... Читать дальше...

Na Kanárských ostrovech začala sopečná erupce, úřady evakuují některé obyvatele - ceskatelevize.cz/ct24

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Na Kanárských ostrovech začala sopečná erupce, úřady evakuují některé obyvatele  ceskatelevize.cz/ct24
  2. Na Kanárských ostrovech vybuchla sopka. Evakuovaných přibývá  Seznam Zprávy
  4. Na Kanárských ostrovech vybuchla sopka. Oblastí zmítají otřesy  denik.cz
  5. Na Kanárských ostrovech vybuchla sopka. Valí se z ní láva, evakuují místní | TN.cz  tn.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 1:1. Vrbova první ztráta doma, srovnal Čvančara

iSport.cz

Fotbalisté Sparty remizovali v 8. kole první ligy doma s Jabloncem 1:1. V souboji dvou účastníků skupin evropských pohárů otevřel skóre ve čtvrté minutě domácí útočník Václav Drchal, krátce po změně stran vyrovnal Tomáš Čvančara. Pražané nevyhráli druhé kolo po sobě a pod trenérem Pavlem Vrbou v nejvyšší soutěži ve 13. duelu na svém stadionu poprvé ztratili body. Severočeši venku v ligové sezoně nezvítězili ani napočtvrté.

ONLINE: Hraje se londýnské derby, Ronaldo pomohl k otočce s West Hamem

iDNES.cz

West Ham s českými fotbalisty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem neudržel v 5. kole anglické ligy vedení a podlehl doma Manchesteru United 1:2. Vyrovnávací branku hostů vstřelil Cristiano Ronaldo a obrat dokonal Jesse Lingard. Další reprezentant Alex Král zůstal na lavičce náhradníků londýnského týmu.

Přemožitelka českých tenistek Tausonová vyhrála turnaj v Lucemburku

Tenisové zprávy - iDnes

Osmnáctiletá Clara Tausonová vyhrála turnaj v Lucemburku. Přemožitelka českých tenistek Marie Bouzkové a Markéty Vondroušové porazila ve finále 6:3, 4:6 a 6:4 vítězku Roland Garros z roku 2017 Jelenu Ostapenkovou. Nenasazená Dánka získala druhý letošní i kariérní titul. Bývalá juniorská světová jednička navázala na březnový úspěch z Lyonu.

Půlmaraton v Ústí nad Labem: Homolková vyhrála třetí závod domácí série

iSport.cz

Ideální běžecké podmínky, rychlá trasa a hodně diváků. Takový byl letošní ročník Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem. V mužské kategorii dominoval Němec Tom Gröschel s časem 1:04:10. Druhý byl jeho krajan Nic Ihlow, který zaběhl o dvě minuty pomaleji. Mezi ženami doběhla první Hana Homolková v osobním rekordu 1:18:10. „Celý závod jsem běžela sama, tudíž jsem byla docela překvapená, když jsem překonala svůj osobní rekord,“ prohlásila v cíli Homolková, která letos vyhrála také v Karlových Varech a v Olomouci.

Někteří mají nadlidskou imunitu, zjistili vědci v Texasu

Novinky

Studie podle americké stanice CBSN ukazují, že v boji proti covidu může naše tělo získat dodatečnou sílu v podobě hybridní či „nadlidské“ imunity. Oba pojmy se podle odborníků zaměňují, každý však znamená něco jiného.

В Москве больной мальчик выпал из окна больницы и погиб

„Aliance pro budoucnost roste, průzkumy to potvrzují,” má radost Sehnal

Parlamentnilisty.cz

Předvolební průzkumy jsou terčem věčných debat. Podle Pavla Sehnala, předsedy Aliance pro budoucnost, se nyní výrazněji ukázalo, že některé agentury voličům tají určité strany, zatímco jiné zobrazují skutečnost. “Máme už 6,4 procenta volební potenciál,” sděluje Sehnal.

Badminton má nové šampiony. Tituly slavi po boji Švábíková a Louda

iSport.cz

Mistrovství republiky v badmintonu, které se konalo v pražských Štěrboholech, ovládli favorité. Třetí titul vybojoval Jan Louda, který ve finále porazil Jiřího Krále. Popáté se radovala z prvního místa Tereza Švábíková, která přehrála Sabinu Milovou. „Bylo to pro mě hodně emoční mistrovství, protože jsem byla nervózní a cítila na sobě tlak. Jsem ráda, že jsem to zvládla,“ tvrdila Švábíková po více než hodinu trvajícím zápase ve třech setech. Podobně dlouhé bylo také mužské finále. „Soupeř měl dobrou... Читать дальше...

Nadšený Hlava o Jágrovi: Klobouk dolů! Očividně byl při chuti

iSport.cz

Poslouchá legendy, ale vůbec mu to nevadí. „Byl bych vůl, kdybych byl naštvaný,“ směje se kladenský útočník Nicolas Hlava o spolupráci s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. 49letý majitel byl v ráži, Litvínov skolil třemi body (2+1). „Byl očividině při chuti, co?“ reagoval Hlava, střelec úvodního gólů Rytířů. Ti uspěli poprvé v sezoně a po čtyřech utkáních zvítězili. Úleva byla patrná.

Koryčanští hasiči uctili na místě neštěstí památku svých zesnulých kolegů - novinky.cz

1. Koryčanští hasiči uctili na místě neštěstí památku svých zesnulých kolegů  novinky.cz
  2. V Ústeckém kraji uctili památku hasičů zemřelých při výbuchu domu v Koryčanech  Chomutovský deník
  3. Hasiči uctí památku dvou kolegů, kteří zahynuli v Koryčanech | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  4. Na Chodově zavlála černá vlajka. Hasiči uctili památku zesnulých kolegů  Pražský deník
  5. Také na Děčínsku uctili památku hasičů zemřelých při výbuchu domu v Koryčanech  Děčínský deník