Američanům se vyplácí žít na podpoře. A tak hledají cesty, jak zůstat doma. Za čtyřiadvacet let, co bydlím v Americe, nic takového nepamatuji. Soukromé podnikatele v současné době neničí uzávěry nebo pandemie. Jejich byznys se hroutí kvůli sociálním podporám, které proudí lidem v nezaměstnanosti. Práce je přitom víc než dost.

iDNES.cz

Covid brzdí nasazení nových vlaků v Česku. Některé uvázly už ve výrobě, jiné na zkouškách. Někde musí dál čekat, jinde se s novým jízdním řádem objeví také zbrusu nová vozidla – od Škody přes Stadler po čínský Sirius. Čeká se na rychlíky i moderní vlaky, například s kinem.

Rada obral Spartu. Konečně plnej sál, radoval se trenérský bouřlivák

iDNES.cz

Už jen sledovat ho po zápase je zážitek. Jiný by spořádaně čekal na televizní rozhovor. On? Nepostojí, neposedí. Zamává hrstce hostujících fanoušků, kteří vážili cestu do Prahy. Pak jim ještě na dálku vysekne hlubokou poklonu. Nakonec se vydá na špacír po trávníku a v polobotkách pomáhá letenským trávníkářům zašlapávat drny. Petr Rada byl, je a bude svůj.

Obrat v posledních minutách. Real Madrid porazil Valencii a vede La Ligu

Fotbal.idnes.cz

Fotbalisté Realu Madrid otočili díky dvěma brankám v posledních čtyřech minutách duel 5. kola španělské ligy a po výhře 2:1 nad Valencií se probojovali do čela tabulky. Na kontě mají nyní 15 bodů, o dva více než jejich městský rival a úřadující šampion Atlético Madrid.

Obrat PSG proti Lyonu. V nastavení rozhodl Icardi, Messi naštvaně střídal

iSport.cz

Fotbalisté Paris St. Germain otočili utkání 6. kola francouzské ligy s Lyonem a po vítězství 2:1 zůstali v nejvyšší soutěži nadále stoprocentní. O třech bodech pro domácí rozhodl ve druhé minutě nastaveného času Mauro Icardi. Tým z hlavního města tak drží v čele soutěže pětibodový náskok před druhým Marseille, které porazilo 2:0 Rennes.

Barák pomohl gólem Veroně porazit Řím, Juventus na výhru stále čeká

Tenisové zprávy - iDnes

Český fotbalista Antonín Barák se podílel ve 4. kole Serie A brankou na výhře Verony 3:2 nad AS Řím. Hellas získal své první vítězství v ligové sezoně a posunul se na 14. místo tabulky. Naopak římský celek nevyužil možnost jít do čela soutěže a po první prohře pod vedením Josého Mourinha je v neúplné tabulce čtvrtý.

PRVNÍ DOJMY: Jak se dostat na ostrov lásky? Stačí opakovat Wow!

iDNES.cz

Reality show Love Island, prostá seznamka křížená s Velkým bratrem a s dvoumilionovou výhrou, má za sebou na Nově první díl. Co z něj vyplynulo kromě přestylizované nudy? Že na celé čáře prohrává čeština, potažmo slovenština.

Jasná penalta, moje blbost, přiznal se hříšník klokanů Köstl, že derby rozhodl vlastně on

Sport.cz

Emoce byly zbytečné. Vášně kolem pokutového kopu, kterým Slavia krátce po přestávce zlomila předchozí vývoj a skóre vršovického derby také. „Škrtnul jsem o Bořila nohou. Moje blbost, penalta jasná,“ přiznal domácí stoper Daniel Köstl, že k faulu v šestnáctce Klokanů došlo. „Však mi jeden záběr na videu stačil, abych si byl jistý,“ potvrzoval ostatně i hlavní rozhodčí Ondřej Berka, že po pohledu na monitor nemusel dál přemýšlet.

Real otočil s Valencií během dvou minut, trefili se Vinicius a Benzema

iSport.cz

Trpišovský: Stoper? Přemlouval jsem i Kováře. Situace je kritická

iSport.cz

Po výhře 5:1 ve vršovickém derby proti Bohemians vypíchl celý tým, nechtěl dělat rozdíly. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský se může radovat z produktivity ofenzivních hráčů, ale musí zároveň řešit potíže na pozici stopera. Přišel už i o Ladislava Takácse. „Ve druhém poločase jsem přemlouval Přému Kováře, jestli si nechce zkusit stopera, protože je soubojový a důrazný,“ odlehčil nejprve. „Ale situace je kritická,“ přiznal Trpišovský.