HC Vsetín

Redakce - Společnost Vodovody a kanalizace Vsetín bude od počátku října vyměňovat kanalizaci v ulici Na Lapači. Samotnou realizaci prací pro ni bude vykonávat firma TM Stav. V průběhu prací dojde k omezení provozu od mostu přes Rokytenku až po křižovatku za sportovní halou. Možnost průjezdu vozidel by ale měla být zachována.

Starší dorost v závěru přetlačil Zlín a je v I. lize už druhý!

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - Starší dost v nejvyšší soutěži pokračuje ve skvělé podzimní jízdě! Po výhrách na Dukle a doma s Karvinou zvládl i bitvu o horní příčky tabulky proti Zlínu! V utkání dlouho prohrával, ale v závěru dokázal díky trefám Jana Chytrého a Tadeáše Zaruby skóre otočit 2:1 (0:1)! Naši mladíci se tak posunuli na parádní 2. příčku extraligové tabulky s dvoubodovou ztrátou na Spartu! Nutno dodat, že po devíti kolech jsou sestupové příčky vzdáleny jen o devět bodů.

Znojmo si před svými fanoušky znovu zastřílelo

HC JME Znojemští Orli

Simona Růžičková, Martin Smejkal - Orli se v první třetině ujali dvoubrankového vedení, Ďáblové sice v úvodu té druhé snížili, ale poté mířili do černého už jen domací hráči. Ti překonali novojičínského gólmana celkem sedmkrát a podruhé za sebou dosáhli vysokého vítězství. Hattrickem se na výhře podílel Kirill Nižnikov.

Vsetín marně dotahoval, ze Sokolova se vrací s prázdnou

HC Vsetín

Jan Tajzler - Podruhé v řadě cestoval vsetínský tým v rámci tohoto týdne k utkání na půdu soupeře. Do nejvzdálenější destinace Sokolova zamířili Valaši s jednodenním předstihem a do utkání nevstoupili špatně. Ovšem domácí Baník byl ve svých příležitostech efektivnější a v první třetině si vypracoval dvoubrankový náskok, který do poloviny základní hrací doby ještě o jednu branku navýšil. Vsetín nic nevzdával, ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky, ale původní tříbrankové manko se mu smazat nepodařilo.

Dorostenci vyrovnali, nájezdy však zvládá lépe Třemošná

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - Již od prvních minut utkání se v útoku drželi hlavně hosté, kterým se také v 8. minutě podařilo dostat do vedení. Vyrovnáno bylo nejprve na počátku druhé třetiny po chybě hostujícího obránce. Netrvalo však dlouho a Třemošná byla opět ve vedení a ve 27. minutě získala dvougólový náskok. Další vyrovnání přinesl počátek třetí periody, kdy se Vsetínským podařilo v rozmezí dvou minut skórovat. Do konce základní hrací doby padli ještě dva góly, každý ve prospěch jedné strany a hrálo se prodloužení. Читать дальше...

Naše holky si s chutí zastřílely a protáhly vítěznou šňůru na tři zápasy

FC Slovan Liberec

Adam Žatečka - Liberec - Hráčky Slovanu se v šestém kole 1. ligy žen opět představily doma, tentokrát ale na Městském stadionu. Po nepříliš dobrém vstupu do utkání se ve 33. minutě trefila Michaela Harvilová, a najednou jakoby se s brankami roztrhl pytel. Hattrickem se blýskla Kim Dinh Thanová, která stihla vstřelit tři góly za pouhých jedenáct minut. Naše fotbalistky tak vyhrály 6:0 a protáhly šňůru vítězství na tři zápasy.

Tlak, šance, břevna, body ne: Baník - Dynamo 1:2

FC Baník Ostrava

Redakce - Ani velké množství šancí a místy drtivý tlak Baníku k bodům proti Českým Budějovicím nepomohl. Slezané nastřelili dokonce dvě břevna, gól však dali pouze jeden a s Českými Budějovicemi prohráli 1:2.

Ladislav Almási: Bylo tam všechno, ale chyběly milimetry...

Redakce - Kdyby jen on proměnil své šance, které si během zápasu vypracoval, Baník by se teď radoval ze tří bodů. LADISLAV ALMÁSI byl na hrotu útoku hodně cítit. Do šancí se dostával, střílel velmi nebezpečně, jen jediné tomu chybělo. Gól...

Baňky se vydaly ze všech sil: Baník - Slavia 0:8

Redakce - Byl to střet s tuzemským ženským fotbalovým obrem, pro ženy Baníku cenná zkušenost. Konfrontace s účastníkem Ligy mistryň vyzněla podle očekávání pro Slavii, jejíž gólostroj se naplno rozjel v poslední fází zápasu. Mladé "Baňky" podlehly Slavii nakonec 0:8.

Babišova blamáž v Jihlavě

Neviditelny pes

Miloš Vystrčil vyhrál v Jihlavě nad Janou Nagyovou potažmo Andrejem Babišem o dvacet procent. Klání bylo o parník nejzajímavější než jakékoli jiné v letošních volbách do třetiny senátu. Babiš vynaložil maximální úsilí a úměrně tomu je maximální jeho prohra. ve věci Čapího hnízda.

Na Spartu! Vyloupí Energie jako první O2 arénu?

HC Energie Karlovy Vary

Filip Mikulášek - Karlovarskou Energii čeká v neděli další těžká prověrka. Reputaci ze západočeského derby se pokusí svěřenci trenéra Bruka napravit proti Spartě, která na svém kluzišti v O2 aréně ještě neztratila ani bod. Zůstane po nedělním duelu Sparta doma stoprocentní? Nebo Energii po Třinci zaskočí dalšího favorita? Utkání startuje v 16:00. Kde utkání sledovat: Online přenos | Hokejka TV

Dorostenci srazili lídra, po výhře na Slavii jsou druzí

Daniel Kubelka - Karlovarští dorostenci pokračují v úspěšném startu do nové sezony. V rámci utkání 6. kola zamířili na led pražské Slavie, kde ukončili dosavadní neporazitelnost aktuálního lídra skupiny A. Na výhře 6:2 měl velký podíl útočník Matěj Zeman, který se blýskl hattrickem. Mladí energetici si výhrou zároveň pojistili průběžné druhé místo.

BIG BEN: Doba pro silné ženy

Trussová se po letech Cameronova „liberálního konzervatismu“, v němž pokračovali Mayová i Johnson, vrací k principům thatcherovským, jejichž první ukázkou je snížení daní. Druhou je odklon od Green Dealu a principu nulových emisí, na němž ještě trval Johnson. Včetně chystaného zrušení zákazu těžby břidličného plynu (“fracking“), jehož geologové odhadují pod Británií dostatek na padesát let pro celou Evropu.

ENERGIE: Trhá mi to srdce!

Popravdě řečeno, po tom, co o tom slyším z televizní obrazovky, se občas i chvěji a vhání mi to slzy do očí. Takovou nespravedlnost přece nemůžeme dopustit! Co bychom to byli za demogratycký (to „g“ a „y“ jsou tam schválně) stát a spravedlivou společnost? Kdybychom dopustili, aby naši soukromí akcionáři ČEZu, dodavatelů plynu, jaderných i uhelných elektráren a majitelů OBZ (Občasných zdrojů energie), byznysových hráčů na pražské i lipské energetické burze, nedostali své tvrdě zasloužené peníze.

POLEMIKA: Neházej všechny do jednoho pytle.

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takový nešvar, a to je házení lidí se kterými nesouhlasíme do jednoho pytle. Tento přístup je nejenom hloupý, ale člověk si tím sám škodí hned na několika úrovních. Člověk má něco rád a automaticky je to třídní nepřítel. Někdo něčemu nevěří a hned je to padouch jako z bondovky.

PRÁVO: Osmý den procesu Nagyová-Babiš

Dne 29.září 2022 proběhlo hlavní líčení v kauze Nagyová-Babiš za neúčasti obž. Andreje Babiše. Obž. Jana Nagyová požádala na začátku jednání o omluvení odpolední neúčasti. Nedostavily se dvě svědkyně, proto musel předseda senátu jednání krátce po zahájení přerušit do 10:15.

RASISMUS: Co znamená být propalestinský?

V loňském roce došlo v Spojených státech amerických, kde žije po Izraeli největší židovská komunita, k téměř 3 000 antisemitských útoků, což je o 34 % více než v roce 2020. V New Yorku se jejich počet zvýšil o 409 %.

Эксперт Президентской академии в Санкт-Петербурге о препарате для лечения болезни Бехтерева

ŠAMANOVO DOUPĚ: Až delfín promluví

V případě stejnojmenného románu Roberta Merleho měli dva hodní delfíni, vycvičení zlými tajnými službami USA, zaútočit atomovými náložemi na americké lodě, aby měli Amíci záminku poslat své jaderné rakety na Čínu.

BEST OF HYENA: Příliš mnoho pejsků

Na vysvětlenou, ten les u nás za vsí je něco jako park, zvlášť v neděli. Kolaři, maminky s kočárky a samozřejmě lidi s pejskem, prostě, živo je tu. Někdy až hodně.

JEN TAK: Budeme mlsat

Copak bude dneska na Neviditelném Psu? A co v lednici? A co bysme si dali??? V lednici. Co třeba obloženou houstičku? Pěkněji rozkrojit na půlku, namazat jihočeským dobroučkým máslem a dát si na ní kousek šunčičky, takhle kdyby byla nějaká od kosti. Á okurčičky! Jak říkal Jan Werich v Medvědovi: „Teď potřebujeme hlavně okurčičky!!!“

DEMONSTRACE: Make Czechia Great Again

Desítky tisíc lidí protestovaly ve středu proti vysokým cenám energií, proti vládě a proti pomoci Ukrajině. Organizátoři demonstrace načrtli plán nazvaný „Česká republika na 1. místě“, který prý čítá deset požadavků, mezi nimiž je zajištění plynu za nízké ceny z Ruské federace, vojenská neutralita a ukončení údajného ředění národa Ukrajinci.