2023

Новости за 05.02.2023

Tichý zloděj kostí. Nedostatek vitaminu D je plíživou hrozbou, varuje lékař

iDNES.cz

Podle odborníků trpí dvě třetiny Čechů nedostatkem vitaminu D. Hlavně senioři, kteří jej paradoxně nejvíc potřebují. Co jim hrozí? „Pomáhá správnému fungování imunitního systému a předchází vzniku některých nádorových onemocnění a osteoporózy,“ říká o vitaminu D primář specializovaného oddělení klatovské nemocnice Richard Pikner. K čemu ještě v těle slouží?

Columbo by u nás nedostal za mříže jediného padoucha, říká policista

iDNES.cz

Při výsleších proti nim seděly desítky vrahů. Společně s dalšími členy vyšetřovacích týmů ověřovali spousty pravdivých i vymyšlených verzí, které jim předkládali pachatelé. Vše neustále porovnávali se stopami z místa, závěry znalců, se svědectvími svědků. Vyšetřovatelé Michaela Nosková a František Müller z krajského policejního ředitelství v Plzni poprvé předstoupí v únoru před veřejnost a na přednáškách ve Studijní a vědecké knihovně v Plzni začnou vyprávět o svých nejzajímavějších případech.

RECENZE: Jinak běžnou krimi Docent zdobí příjemná dávka hravosti

iDNES.cz

Trilogie Docent může lákat na scenáristické duo seriálu Případy 1. oddělení, z něhož sem přestoupil i Ondřej Vetchý v prakticky totožné úloze šéfa mordparty. Nicméně tady vládne ve jménu odlehčené hravosti jiné trio: herci Ivan Trojan a Tereza Ramba v režii Jiřího Stracha.

Glosa: Nepříliš svižný Docent

Novinky

Začíná nová třídílná minisérie České televize Docent. Kdo očekává pohled na řešení skutečných kriminálních případů, jako v Případech 1. oddělení, které napsali stejní scenáristé Jan Malinda a Josef Mareš, bude zklamán.

Sparta po obratu porazila Boleslav a na vedoucí Slavii ztrácí sedm bodů

Sport.cz

Fotbalisté Sparty v 18. kole první ligy po obratu porazili Mladou Boleslav 4:1. Hosty poslala ve třetí minutě do vedení čerstvá posila Michal Tomič, hned za další tři minuty ale srovnala finská zimní akvizice Letenských Kaan Kairinen a ještě do přestávky otočil stav z penalty Ladislav Krejčí mladší. V závěru pojistil výhru Pražanů dvěma góly střídající Martin Minčev.

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat spustil Kairinen, zářil Minčev

iSport.cz

Fotbalisté Sparty v 18. kole FORTUNA:LIGY porazili Mladou Boleslav 4:1 a na vedoucí Slavii ztrácí ze třetího místa sedm bodů, šest bodů před nimi je Plzeň. V chladném večeru na Letné ještě víc zmrazil domácí fanoušky už ve 3. minutě Michal Tomič, když z dálky poslal míč za Matěje Kováře, bleskově ale srovnal Kaan Kairinen. Ve 36. minutě pak VAR potvrdil penaltu pro domácí, kterou skvěle umístil Ladislav Krejčí, první jarní triumf Sparty pak v závěru dvěma trefami pečetil Martin Minčev. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu!

iSport.cz

City nevyužili ztráty Arsenalu, slaví Tottenham. Kane dal 200. gól v lize

iSport.cz

Fotbalisté Manchesteru City nevyužili zaváhání Arsenalu a prohráli ve 22. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu po gólu Harryho Kanea 0:1. Anglický útočník vstřelil svůj 200. gól v Premier League, což se mu po Alanu Shearerovi a Waynu Roonymu povedlo jako teprve třetímu. Nottingham porazil Leeds 1:0, v prvním zápase po příchodu z Paris St. Germain udržel čisté konto Keylor Navas.

Komu dáte ty miliony? ,,Fialův cenzor” odpověděl a mnozí se divili

Parlamentnilisty.cz

Třikrát dostal stejnou otázku a třikrát nebyl schopen odpovědět. Rozhovor vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy, poskytnutý Seznam Zprávám, mnohé šokoval. Rovněž kličkováním a neschopností odpovědět na základní věci. Klíma sám vše vysvětluje „krácením“ novináře v jeho odpovědích.

Bayern dal venku tři góly za úvodních 19 minut, Pavlenka má čisté konto

Tenisové zprávy - iDnes

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v 19. kole německé ligy ve Wolfsburgu 4:2 a vrátili se do čela tabulky před Union Berlín, který byl v čele přibližně 26 hodin. Bayern rozhodl v úvodu, už v 19. minutě vedl 3:0. Zvítězil i Dortmund, který nadělil oslabenému Freiburgu pět branek. Poslední Schalke bere bod z Mönchengladbachu za remízu 0:0

Вадим Арутюнов и его книга «Записки странствующего армянина»

Heidi Janků po divoké pařbě s Leošem Marešem přiznala morální kocovinu. Pomohli jí fanoušci - eXtra.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Heidi Janků po divoké pařbě s Leošem Marešem přiznala morální kocovinu. Pomohli jí fanoušci  eXtra.cz
  2. Heidi Janků tančila na baru a ukazovala kalhotky. Neměla jsem ty nohy vyhazovat tak vysoko, smála se a děkovala Marešovi  Super.cz
  3. Na tuhle pařbu chceme taky! Leoš s Kozubem řádili v Kozičce, Heidi to roztočila na stole  Expres.cz
  4. Heidi Janků: Divoká party se stala legendou, reagoval i Leoš Mareš  eXtra.cz
  5. Heidi Janků (60) divočela na párty s Marešem a Kozubem. Читать дальше...

Líp jsem to trefit nemohl, řekl plzeňský Kopic o své vítězné trefě z Brna

iDNES.cz

Než se dvacet minut před koncem zápasu v Brně krásně opřel do míče Jan Kopic a trefil se k tyči zbrojovácké branky, zahrávala si Plzeň s druhou bodovou ztrátou na jaře. Tuhý odpor domácího mužstva zlomil mistr třemi góly ve druhém poločase a vyhrál 3:1. Moment zápasu? Kopicův výstavní gól na 1:2.