Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Июнь
2022

Новости за 11.06.2022

Kas Putin himustab varsti Narvat?

Ohtuleht 

Putin rääkis imetleval toonil Peeter Suurest ning sellest, kuidas keisri vallutuskäik Narvas oli „oma maa“ tagasivõtmine – mis olevat diktaatori silmis ka tänapäevase Venemaa eesmärk. Laibahaisu kätte mattuvas Mariupolis saavad vanakesed nüüd pensioni Vene rublades, mida veoautodega kohale tuuakse. Tekivad tohutud järjekorrad, memmed ja taadid lähevad omavahel kaklema, kogu värk on linnavõimu hinnangul kohutavalt kehvasti organiseeritud.



Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas piiriäärsetele kohtadele pandi eestipärased nimed

Ohtuleht 

„Võõrapäraseid kohanimesid on loomulikult kõige rohkem Eesti-Vene piiri ääres ja Peipsi järve rannikul. Venepärased nimed panid kohtadele siin elavad venelased. Kuid võõrapäraseid kohanimesid pandi ka nendele kohtadele, mis asuvad siinpool eesti rahvuslikku piiri, venelaste kunstliku koloniseerimise puhul eestlaste põlisele maa-alale,“ nendib Esmaspäev 10. juunil 1935, kui oldi siseministeeriumi otsusel ja põllutööministeeriumi ettepanekul külade ja talude ümbernimetamisega algust tehtud.

Loobuge Vene naftaembargost: võtke ära tulud

Postimees 

Euroopa Komisjoni 4. mai ettepanek näeb ette täielikku naftaembargot Venemaa toornaftale ja rafineeritud naftatoodetele. EL kehtestab täieliku embargo toornaftale kuue kuu jooksul ja rafineeritud toodetele aasta lõpuks. On olemas mõned kaalukad põhjused, mis panevad naftaembargo tõhususes kahtlema, ütleb mõttekoja Atlantic Council vanemteadur dr Alan Riley.

Uurimiskomisjon süüdistab Trumpi riigipöörde mahitamises

Postimees 

Neljapäeval kõige magusamal eetriajal üle kantud Ameerika Ühendriikide esindajatekoja komisjoni esimene avalik istung tõi vaatajate ette tõsised süüdistused: 6. jaanuari veriste rahutuste keskmes oli toonane president Donald Trump, kes oli valmis riigipöördeks, et iga hinna eest võimule jääda.

Kuidas Saksamaa Venemaa energiast sõltuvusse jäi

Postimees 

2018. aasta septembris toimunud ÜRO peaassambleel rääkis USA toonane president Donald Trump, et Saksamaa on muutumas täielikult sõltuvaks Venemaa energiast ning et nad peaksid kiiresti kurssi muutma.

Muuseumirahvas viis Tallinna õpetajad karujahile

Postimees 

Tallinna Linna Pedagoogiline Muuseum alustas tegevust 1922. aastal. Eesmärgiks oli koguda, eksponeerida ning koolidele laenutada pedagoogilist kirjandust ja moodsaid õppevahendeid – teadmisi laiali laotada, nagu seisab muuseumi esimeses juhatuskirjas. Muuseumist kujunes esimese juhataja, innuka pedagoogi ja ühiskonnategelase Aleksei Jansoni (1866–1941) eestvedamisel aga midagi palju suuremat – tugi- ja innovatsioonikeskus koolidele ja õpetajatele.

Riina Kionka

Postimees 

Eesti diplomaat Riina Kionka asub juhtima Euroopa Liidu esindust Pakistanis. Varasemalt tegi ta sama tööd Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Новости России
Москва

Бухалово и Париж: откуда появились необычные и смешные названия населенных пунктов в России


Elegantne purilend nõrganärvilistele ei sobi

Postimees 

«Kas käed värisevad ka?» Küsib Maks, kui kõnnime väikese valge lennuki poole, mis, üks tiib vastu maad, suurel põllulapil seisab. Raputan pead. Lõppude lõpuks, kui hull saab purilennukiga lendamine olla?

Miks elekter on suvel ikka nii kallis?

Postimees 

Aprillis ostis Viljandi fotograaf Larissa Tilk endale jalgratta. Et oleks, millega tööl käia, sest autokütuse hind oli tõusnud kiiresti. Tilk üürib fotostuudiot, rent on kütte ja elektri hinna tõusu tõttu paarkümmend eurot suurem kui aasta tagasi. Tütar õpib Tartus, ühiselamu üür tõusis viis eurot. Aga kõige valusamalt annab energiakriis tunda kodus.

Hille Hanso: President Päts pooldas turanismi ja leidis, et eestlased ja türklased on sugulasrahvas

Postimees 

Kümmekond aastat Istanbulis elanud Hille Hanso aina tervitab naabruskonna Feneri tänavatel käies vastutulijaid. Ta teab, kes valmistab oma keldris linnaosa parimat hapendatud köögivilja, viipab kõrge müüri tagant paistvatele rohelistele puuvõradele (seal peituvat kreeka õigeusu kirik) ning nopib juurviljakaupmehe kärust maitsmiseks krõmpsuvrohelise ploomi, mida türklased loevad eriliseks hõrgutiseks. Aja jooksul on tuttavaks saanud mitte ainult inimesed, vaid ka loomad.

Armastus tööpostil

Postimees 

See pole hea mõte, unusta parem ära! Kutsud ise kurja karja. Miks peab oma elu ise nii keeruliseks elama? Selliseid hoiatavaid soovitusi jagatakse tihti neile, kel mõte töökaaslase peale silma särama ja südame kiiremini põksuma paneb ning kes mõtlevad, et silmasärast võiks areneda päris suhe.

Assoorid – turvaline ja tundmatu paradiis keset Atlandi ookeani

Postimees 

Olin näinud aastaid unes end rändavat mööda ookeani, kus leian ühe eriliselt rohelise saare. Unenägudes aga saarel inimesi ei elanud, ka mitte loomi, aga olid tohutult lopsakad rohelised puud ja taimed. Hästi kummaline tunne oli – teadsin, et ei teadnud seda saart veel, aga et see on olemas. Kui siis üks hetk ilmusid Assoorid mu radarile, toimus korraga taipamine ja äratundmine, et pean sinna minema.

Kolm nippi naadist vabanemiseks

Postimees 

Naati peetakse aias tõeliseks nuhtluseks, sest kahevõitluses inimesega osutub naat sageli visamaks. Huvitaval kombel on naat kasvukoha suhtes siiski üsna valiv. Naat armastab viljaka kobeda mullaga parasniisket ja poolvarjulist kasvukohta, kergematel liivmuldadel on teda vähem ja lauspäikese käes olevas kuivas toitainevaeses mullas ei edene ta peaaegu üldse.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Арина Соболенко

Соболенко — Коллинз: белоруска выиграла первый сет в полуфинале Рима






Губернатор поздравил «золотую молодежь» из Наровчата

В Орехово-Борисово Северном благоустроят территорию у дошкольного учреждения

Общественник из Химок передал помощь Машкинскому приюту

Лавров: лидеры стран Запада врут, когда обвиняют РФ в перекрытии поставок газа