World News in Croatian
Январь
2018

Новости за 14.01.2018

SPLIĆANI OSTAJU U BEOGRADSKOM ALCATRAZU! Huligani i dalje šute, 'propjevao' jedan domaći navijač, trojica Hrvata uopće nisu sudjelovala u neredima?

Globus

PRODULJEN PRITVOR - Šestorici Splićana koji se nalaze u Okružnom zatvoru u Beogradu produljen je istražni zatvor na još mjesec dana. U subotu im je istekao prvi mjesec dana te je sudac Višeg suda u Beogradu zadužen za prethodni postupak donio rješenje o produljenju istražnog zatvora, kako je i uobičajeno, zadnji radni dan, u petak. Oni se i dalje brane šutnjom te ni jedan nije priznao i nagodio se s tužiteljstvom, a tijekom istrage za sada je saslušan jedan svjedok koji ih nije teretio. Tijekom proteklog... Читать дальше...

Vučić: Nisam slavio novu godinu po Julijanskom kalendaru

Vijesti.ba

On je na početku emisije “Oko intervju“ čestitao Srpsku novu godinu svim građanima koji početak 2018. godine slave u noći između 13. i 14. januara. “Nisam“, odgovorio je Vučić na pitanje da li je slavio Srpsku novu godinu. Podsjetimo, Vučić je, tada sa pozicije premijera Srbije 2016. godine 14. januara organizovao prijem za novinare u Vili "Bokeljka"utf8

Teška noć za Musu i društvo u Beogradu

Vijesti.ba

Crveno-beli su od početka susreta imali prednost koju su povećavali i na kraju stigli do trjumfa od 82:66. Feldeine je za gostujuću ekipu bio neriješiva enigma, te je uspio postići odličnih 27 poena, dok je u redovima Cedevite najefikasniji bio Nichols sa 13 ubačenih poena. Bh. reprezentativci, Džanan Musa i Andrija Stipanović su postigli po osam poena.   (Vijesti.ba / utf8

Abbas: Mirovni sporazum više ne postoji

Vijesti.ba

"Kažem da nema više Osla", rekao je Abbas na sastanku Centralnog savjeta Palestinske oslobodilačke organizacije (PLO) sazvanog da se razgovara o odgovoru na priznanje predsjednika SAD Donalda Trumpa da je Jerusalem glavni grad Izraela. "Izrael je okončao Oslo", dodao je Abbas, objasnvši da se moraju donijeti odluke za budućnost na tom sastanku. O američkutf8

Što nas čeka na tržištu nekretnina u 2018. godini?

Globus

ANALIZA - Stručnjaci predviđaju hoće li se tržište potražnje i kupnje stanova i kuća u Hrvatskoj nastaviti oporavljati. Kako stvari stoje, ova godina će biti slična prošloj. Rast cijena se nastavlja, ali samo na području Zagreba i turističkih središta, a naši sugovornici upozoravaju da ne treba biti preoptimističan, ali ni gledati stvari crno

Espanyol i Athletic Bilbao podijeli bodove u Barceloni

Vijesti.ba

U izjednačenom prvom poluvremenu domaći su stigli u vodstvo golom Morena nakon pola sata igre. Ipak, samo šest minuta kasnije Williams je na asistenciju Saborita poravnao rezultat i na odmor se otišlo s rezultatom 1:1. I u nastavku su obje ekipe bile izjednačene na terenu pa je neriješen rezultat na kraju bio najrealniji ishod današnje utakmice. Espanyol jeutf8

Veliki promašaji koštali Borussiju pobjede protiv Wolfsburga

Vijesti.ba

Iako se očekivao zanimljiv susret, na kraju je rezultat glasio mršavih 0:0. Borussia je imala dominaciju u meču, te su uspjeli uputiti čak 18 udaraca ka golu Vukova, ali samo jedan je išao u okvir gola, dok je Wolfsburg bio nešto uspješniji, pa je od 10 udaraca, četiri završilu u oviru gola.   (Vijesti.ba / SCsport)

Okončana potraga za Omersoftićem i djevojčicom Čelić

Vijesti.ba

Kako je iz Federalne uprave Civilne zaštite saopćeno, pripadnici Profesionalnih vatrogasnih jedinica Maglaj i Tešanj, Dobrovoljnog vatrogasnog društva Doboj-Jug, tim Specijalne policijske jedinice MUP-a Zeničko-dobojskog kantona, uposlenici Civilne zaštite, Policijske stanice Maglaj,  te članovi maglajskog Rafting kluba "Natron" su uspješno okoutf8

Djeca ne bi smjela koristiti Snapchat!

Vijesti.ba

Neke škole širom Velike Britanije već su počele da zabranjuju korišćenje Snapchata tokom nastave, a dječiji komesar Ana Longfild smatra da bi roditelji trebalo da nastave s istom praksom i nakon škole. Longfildovoj najviše smeta što Snapchat zbog svojih mogućnosti izaziva svojevrsnu zavisnost kod djece. To se naročito odnosi na tzv. "vatricu&amutf8

Vrijeme je sniženja!

Globus

SHOPPING PATROLA - Siječanj možda i je mjesec u kojem vlada postblagdanska depresija i manjak financija, ali to je ujedno i mjesec u kojem vladaju opako dobra sniženja.

Teška saobraćajna nesreća kod Laktaša, poginuo pješak

Vijesti.ba

Mira Miletić, sekretar Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, rekla je za "Nezavisne" da su uviđaj na mjestu događaja, na magistralnom putu Laktaši - Gradiška, obavili policija i dežurni tužilac Zorica Baroš, te da je naložena obdukcija tijela stradalog pješaka, a koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu RS. "Takođe, naloženo je da utf8

Rukometaši Srbije poraženi od Švedske, druga pobjeda Francuske

Vijesti.ba

Šveđani su do prve pobjede na prvenstvu došli savladavši večeras u Splitu selekciju Srbije sa 30:25. U drugom susretu u grupi A od 20.30 sati igraju Hrvatska i Island, koji su ostvarili pobjede u prvom kolu. Francuzi su u prvom meču drugog kola B-grupe pobijedili Austriju sa 33:26. Zahvaljujući drugoj pobjedi aktuelni prvaci svijeta su kolo prije kraja osigurali plasmanutf8

HDZ kroz neusvajanje budžeta ucjenjuje cijelu Federaciju BiH

Vijesti.ba

U Našoj stranci smatraju da je pitanje federalnog budžeta zapravo mehanizam kojim HDZ BIH pravi pritisak na koalicione partnere da se izmjeni Izborni zakon. - Ja mislim da je ovo pitanje, dakle prijedlog HDZ-a, izmjena Izbornog zakona i da se kroz budžet zapravo pokušava izvršiti pritisak u odnosu na partner. Ono što trenutno možemo posvjedočiti je jedna, da takoutf8

U BiH sutra pretežno oblačno vrijeme s kišom i slabim snijegom

Vijesti.ba

Temperature zraka u 13 sati: Bjelašnica -5, Ivan-sedlo, Sokolac -1, Gradačac 0, Banja Luka, Bihać, Bijeljina, Sarajevo, Srebrenica 1, Brčko, Bugojno, Doboj, Prijedor, Sanski Most, Tuzla, Zvornik 2, Trebinje 5, Grude, Mostar, Široki Brijeg 6, Neum 7 stepena Celzijevih. Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, sutra će u BiH preovladavati pretežno oblačno vrijutf8

Banovićanke bez problema do bodova protiv Jedinstva Piemonte

Vijesti.ba

Domaće igračice bile su lagan plijen za ekipu koja je ostvarila 11 pobjeda u nizu, ovoga puta rezultatom 57:107 (12:39, 14:24, 15:26, 16:18). Zvuči čudno, ali susret je odlučen već nakon prve četvrtine koju su gošće riješile u svoju korist sa 12:39, nakon veoma loše igre domaćih igračica koje su u serijama pravile greške i gubile loptu. Iako se pobjeda liderkiutf8

Более 100 студентов посетило СЛД Курск в рамках акции «Неделя без турникетов»

Partizan slavio u Laktašima

Vijesti.ba

Najefikasniji kod “igosa” bili su Robert Rikić sa 15 i Marko Ljubičić sa 14 poena. Partizan su do pobjede predvodili kapiten Novica Veličković sa 25 poena i Najdžel Vilijams –Gos sa 16 poena. Bila je ovo prva pobjeda Partizana na gostovanju kod Igoke od 2013 godine.   (Vijesti.ba / NN)

Lyon kiksao protiv slabašnog Angersa

Vijesti.ba

Gosti, koji prolaze kroz krizu, u vodstvo su stigli već u 14. minuti utakmice kada je Ekambi postigao gol iz penala. Angers je i do odlaska na odmor bio opasniji protiv danas neprepoznatljivog Lyona. Već u drugoj minuti nastavka Fekir na asistenciju Corneta donosi izjednačenje i nagovještava mogući preokret. Uslijedili su žestoki napadi domaćih, koji su u nekoliko dobrih situacutf8

Savez za promjene proveo anketu: Ivaniću, Mićiću i Šaroviću najveća podrška

Vijesti.ba

- Ankete su pokazale da Mladen Ivanić ima daleko najveće povjerenje birača i da je on siguran pobjednik za bilo koju pojedinačnu funkciju. Od ostalih kandidata za člana Predsjedništva BiH u ovom slučaju najveće povjerenje dobili su Mićo Mićić iz Bijeljine i Mirko Šarović iz Istočnog Sarajeva, kaže Krsmanović za Vijesti.ba. Kaže da je ovakvo nešto najavio prije godinu dautf8

Liverpool u devet minuta nokautirao City i nanio mu prvi poraz u sezoni

Vijesti.ba

Redsi su poveli sjajnim golom Oxlade-Chamberlaina, ali je u finišu prvog dijela gostujuća ekipa uspjela da poravna preko Sanea. U nastavku je uslijedio pravi uragan Liverpoola, koji je za samo devet minuta razbio Guardiolinu ekipu. U 59. minuti fenomenalan gol postigao je Firmino za 2:1, a Građane su dokrajčili Mane u 61. i Salah u 68. minuti. Do kraja je neočekivano uslijedila drutf8

Očekujem sankcije Dodiku iz EU u aprilu ili maju poslije Londonske konferencije

Vijesti.ba

VIJESTI.BA: NDP oštro je reagovao na okupljanje, kako ste ih nazvali, ekstremista iz kriminalnog miljea u Narodnoj skupštini RS. Pozvali ste vlast da objasni prisustvo pripadnika organizacije, koja je u dijelu javnosti nazvana paravojnom formacijom, u najvišem zakonodavnom organu RS. Šta je njihov cilj? KRSMANOVIĆ: Priča nije toliko ozbiljna u kontekstu paravojneutf8