2015

Новости за 02.10.2015

Mocne oskarżenia: Triumfalny powrót Putina, Ukraina "przehandlowana'

Interia

​Prezydent Francois Hollande stwierdził po rozmowach z Władimirem Putinem, że w sprawie nalotów rosyjskich w Syrii każda ze stron pozostała przy swojej argumentacji. Sytuacja w Syrii kładła się cieniem na główny temat paryskiego spotkania z udziałem także Angeli Merkel i Petra Poroszenko. Chodziło bowiem o Ukrainę i porozumienia z Mińska.

Afera FIFA. Sponsorzy chcą natychmiastowej rezygnacji Blattera

Interia

Znane na świecie firmy, najważniejsi sponsorzy współpracujący z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA), domagają się natychmiastowej rezygnacji prezydenta Josepha Blattera. Takie oświadczenia wydały w piątek Coca-Cola oraz McDonald's.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0-3 w 11. kolejce Ekstraklasy

Interia

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3-0 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy. "Jaga" dominowała w pierwszej połowie, ale nie wykorzystała karnego, a wcześniej zmarnowała kilka dogodnych okazji. W drugiej połowie na murawie rządziła niepodzielnie Lechia. Ozdobą meczu był gol Macieja Makuszewskiego.