Warszawa: Kontrowersje wokół nowych okręgów wyborczych

Interia

Rada Warszawy ustaliła w czwartek nowe okręgi wyborcze. W wyborach do rady miasta Rembertów został dołączony do Pragi Południe. Kontrowersje wzbudził podział okręgów w dzielnicach, szczególnie w przypadku Pragi Południe, gdzie będzie więcej okręgów.

Driedaagse De Panne-Koksijde: Zwycięstwo Jolien D'Hoore

Polsatnews.pl (sport)

Belgijka Jolien DHoore (Mitchelton-Scott) wygrała wyścig Driedaagse De Panne-Koksijde, zaliczany do kolarskiego cyklu World Tour. Po finiszu z dużej grupy wyprzedziła Australijkę Chloe Hosking (Ale Cipollini) oraz zawodniczkę z Luksemburga Christine Majerus (Boels-Dolmans).

Pod Krakowem powstaje osiedle tylko dla wierzących.

Salon24

Położona 11 km od południowej granicy Krakowa wieś Krzywaczka będzie enklawą przeznaczoną wyłącznie dla katolików. Pierwszy etap inwestycji to 6 domów jednorodzinnych, o powierzchni od 223 do 296 mkw.  Juz sam początek inwestycji był "boski", bowiem działkę o...

Grupa wsparcia w Milanie

ACMilan24

Tuttosport donosi, że Gennaro Gattuso zdecydował się utworzyć w drużynie swego rodzaju grupę wsparcia dla młodszych zawodników Milanu i tych co mają problem z z aklimatyzacją w zespole Il Diavolo. Jednym z ich zadań jest wpojenie piłkarzom wartości jakie reprezentuje Milan. Wspomnianą grupę tworzą: Christian Abbiati (kierownik zespołu), Leonardo Bonucci, Mateo Musacchio, Riccardo Montolivo, Lucas Biglia, Ignazio Abate i Marco Storari.

Politico: Polska cofa się w sprawie kontrowersyjnych ustaw

Rzeczpospolita

"Posunięcia (PiS) wprowadzają niewiele prawdziwych zmian, ale Warszawa liczy, że jej 'gest' uspokoi zagranicznych krytyków" - czytamy w politico.eu, które w artykule pod tytułem "Polska cofa się w sprawie kontrowersyjnych ustaw" relacjonuje proponowane przez PiS zmiany w ustawach o SN, o ustroju sądów powszechnych i o TK.

Liczyliśmy na poprawę, było jeszcze gorzej

GKS Katowice

Po przegranej 5:0 w pierwszym meczu finałowym liczyliśmy, że w drugim spotkaniu pozostawimy po sobie lepsze wrażenie. Już w pierwszej minucie bliski pokonania Johna Murray’a był Martin Vozdecky, który minimalnie niecelnie przekierował wrzucony w stronę bramki krążek. W okolicy 9 minuty bardzo dobre sytuacje strzeleckie mieli Malasiński i Fraszko. Równo w 10 minucie spotkania sędziowie […]

Tyska dominacja (WIDEO)

Hokej.net

Hokeiści GKS-u Tychy pokonali dziś Tauron KH GKS Katowice 6:0 i w finałowej rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 2:0. O ich sile najlepiej świadczy fakt, iż w obu meczach nie stracili bramki! To musi budzić respekt.

Juventus Turyn zmierzy się z reprezentacją gwiazd ligi MLS

Sport w INTERIA.PL

W tegorocznej edycji Meczu Gwiazd Major League Soccer (MLS) najlepsi piłkarze tej ligi zmierzą się z Juventusem. W czwartek oficjalnie poinformował o tym włoski klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.