2018

Новости за 08.10.2018

Polacy za granicą: Niezawodny Piątek i kryzys Lewandowskiego

Polsatnews.pl (sport)

Pracowity tydzień mają za sobą Polacy reprezentujący nasz kraj na zagranicznych boiskach! Kolejnego gola do swojej kolekcji strzelił w Serie A Krzysztof Piątek, choć jego drużyna przegrała z Parmą 1:3. Na kryzys może narzekać z kolei Robert Lewandowski, którego Bayern Monachium zremisował u siebie w Lidze Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (1:1) i przegrał w Bundeslidze z Borussią Moenchengladbach (0:3).

Cracovia - Wisła Kraków 0:2. Zwycięstwo dyscypliny nad nerwami - Sport.pl

Sport – Google News (pl)

Sport.pl

Cracovia - Wisła Kraków 0:2. Zwycięstwo dyscypliny nad nerwami
Sport.pl
Dlaczego piłkarze "Białej Gwiazdy" mogli zagrać diametralnie różne połowy? Bo byli pewni siebie i nikt im w tym nie przeszkodził. Nie oznacza to jednak, że nie próbował. Rywal dośrodkowywał, strzelał, obijał słupki, a przy tym nie przedstawił żadnych ...
Nie dorośli do derbów z klasą. Imaz bohaterem Wisły, która po jego dublecie ograła CracovięPrzegląd Sportowy
Wisła Kraków wraca do czołówki! Читать дальше...

Niebezpieczny wyciek u wybrzeży Europy! Czy to już ekologiczna katastrofa?

Fakt

W niedzielę (07.10) u wybrzeży Korsyki zderzyły się dwa statki transportowe. Doszło do niebezpiecznego wycieku, który zanieczyścił Morze Tyrreńskie. Nie wiadomo jeszcze jaka dokładnie substancja przedostała się do wody. Służby nie wykluczają jednak katastrofy ekologicznej, a w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy Francuzi powołali specjalną komisję.

Niesamowity Mbappe z czterema golami! PSG bezlitosne dla Lyonu

Paris Saint-Germian pokonało na własnym obiekcie Olympique Lyon 5:0 na zakończenie dziewiątej kolejki Ligue 1. Cztery gole strzelił Kylian Mbappe, co więcej zajęło mu to 13 minut. Ponadto Francuz wywalczył też rzut karny.