2021

Новости за 30.05.2021

Liga Mistrzów: Ósmy finał z udziałem drużyn z jednego kraju

Polsatnews.pl (sport)

Sobotni finał piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Chelsea FC pokonała Manchester City 1:0, był ósmym w historii tych rozgrywek meczem o tytuł pomiędzy dwoma drużynami z jednego kraju, a trzecim z udziałem zespołów angielskich.

Srebrna LE M: Pewni Macedończycy, Chorwaci ulegli Austrii

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Za nami kolejne mecze Srebrnej Ligi Europy mężczyzn. W grupie A, która rywalizuje w Danii, drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali Macedończycy, natomiast gospodarze pokonali ekipę Cypru. W grupie B, rozgrywającej swój turniej w Luksemburgu, niespodziewanie Chorwacja uległa Austrii 2:3, zaś Węgrzy pokonali gospodarzy bez straty seta. W niedzielę zostaną rozegrane ostatnie spotkania grupowe.  W […]

Piłkarska LM - Chelsea Londyn pokonała Manchester City

Salon24

Był to to ósmy finał tych rozgrywek z udziałem drużyn z jednego kraju , a trzeci angielski. Zwycięską bramkę dla Chelsea strzelił Kai Havertz w 42 minucie. [twitter-tweet]https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1398745220938973184[/twitter-tweet]...

Liga Mistrzów: Zdobywcy Pucharu Europy

Trzynaście klubów triumfowało do tej pory w Lidze Mistrzów. W tej formule rywalizacja o Puchar Europy - najcenniejsze piłkarskie trofeum na Starym Kontynencie - toczy się od sezonu 1992/1993.

Haaland nowym królem strzelców Ligi Mistrzów

SportoweFakty.wp.pl

W zakończonej edycji Ligi Mistrzów Erling Haaland dziesięć razy trafił do siatki. Utalentowany Norweg przejął koronę po Robercie Lewandowskim. W sezonie 2020/21 polski snajper miał o połowę mniej bramek.

Kto rozumie Rosję? Applebaum może odegrać kluczową rolę

Rzeczpospolita

Gdy objąłem urząd, gazociąg był prawie ukończony i wprowadzenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji europejskich – powiedział w środę prezydent USA Joe Biden w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Polskiego Radia o losy gazociągu Nord Stream 2. Dodał jednak, że był przeciwnikiem tej inwestycji.

Komunia nie dla Bidena?

Radykalnie odmienne postrzeganie katolickości i katolicyzmu jest wewnątrz Kościoła faktem od dawna. Arcybiskupi, biskupi, kardynałowie, o teologach i zwykłych świeckich nie wspominając, wyznają w wielu krajach świata inne doktryny, które uznają za prawdziwie katolickie. I choć wszyscy o tym wiedzą, to od czasu do czasu dochodzi do kolejnego doktrynalnego starcia.

Gadał dziad do obrazu

Lał deszcz, drogi rozmokły, a wiekowa już Teresa z Avilla jechała karocą. Szlag trafił oś, karoca się wywróciła, a pobożna mniszka bach, prosto w błoto. Wygrzebując się z niego, spojrzała w niebo z wyrzutem „Ale dlaczego?". „Tak doświadczam swoich przyjaciół" – odpowiedział jej Głos. „Nie dziwię się więc, że masz ich tak niewielu" – mruknęła mistyczka. Tyle przekaz, se non e vero e ben trovato.