Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Polish
Май
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Inscenizacja Bractwa św. Rity zakończy odpust w sądeckim sanktuarium świętej od spraw beznadziejnych

Gazeta Krakowska 

W środę, 22 maja, zakończy się odpust ku czci św. Rity, w jej sądeckim sanktuarium, którym od pięciu lat jest kościół pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w osiedlu Milenium w Nowym Sączu. Wierni mogą uczestniczyć w porannych nabożeństwach. Po ostatniej mszy świętej, która odprawiona zostanie o godz. 18, Bractwo św. Rity zaprezentuje inscenizację pt. „O święta Rito, oblubienico droga, wstawiaj się za nami”.

Ekspert nie ma złudzeń: Art. 7 nigdy nie był skuteczny

Dziennik 

Komisja Europejska miała prawo zamknąć procedurę z art. 7; wydaje się, że kierunek jest uzasadniony, ale termin może się wydawać przedwczesny i Bruksela mogła zaczekać trochę dłużej - uważa Paul Dermine, profesor z Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego.

Polak oficjalnie wykupiony przez upadłego giganta. "Niezwykle zadowoleni"

Sport.pl 

HSV kolejny raz musiało odłożyć plany powrotu do Bundesligi. Sezon na zapleczu niemieckiej elity zasłużony klub skończył na czwartym miejscu, które nie daje nawet prawa gry w barażach. Pewne jest, że w przyszłym sezonie pomoże w awansie Łukasz Poręba. Polski pomocnik spędził miniony sezon na wypożyczeniu w Niemczech. Jego przygoda z Hamburgiem potrwa dłużej.Przyszłość Pochettino wyjaśniona! Szok w Chelsea - Meczyki.pl

Najważniejsze artykuły – Google News (com) 

  1. Przyszłość Pochettino wyjaśniona! Szok w Chelsea  Meczyki.pl
  2. Potęga Premier League zwolniła trenera  Sportowefakty
  3. Pochettino opuszcza Chelsea mimo pozytywnego zakończenia sezonu Premier League  Flashscore
  4. Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny  Transfery.info
  5. Rewolucja! Gigant Premier League żegna trenera. Sensacyjny ruch  Przegląd Sportowy Onet

NIK ujawnia braki w żłobkach. Niepokojący raport

Dziennik 

Program "Maluch plus", realizowany w ramach polityki rodzinnej państwa, jedynie częściowo spełnił swoje zadanie. Choć liczba miejsc w placówkach opieki systematycznie rosła, jedynie co czwarte dziecko miało w nich zapewnione miejsce - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli po przeprowadzonych inspekcjach.

Czym będzie „Tarcza wschód”? Wiceszef MON wyjaśnia [WIDEO]

TVP.INFO 

We wtorek Donald Tusk powołała rządową komisję ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich. – Znajdą się w niej specjaliści. To muszą być osoby wybitne, które znają się na służbach specjalnych, szczególnie tych ze wschodu. Komisja będzie łączyła służby cywilne ze służbami wojskowymi i na samym końcu będzie przygotowany raport, który zostanie przedstawiony premierowi – wyjaśnił wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk w „Pytaniu dnia”.

Tak mieszka Joanna Opozda w pięknego domu. Koniecznie zajrzyj do nowego apartamentu byłej żony Antka Królikowskiego - galeria zdjęć

Gazeta Krakowska 

Joanna Opozda mieszka już w nowym apartamencie w sercu stolicy. Aktorka pięknie urządziła mieszkanie, które kupiła w 2022 roku stanie deweloperskim. Podczas aranżacji nowego lokum Asia Opozda korzystała z pomocy projektantki, więc nie brakuje tu designerskich smaczków. Zobacz, jak mieszka była żona Antka Królikowskiego z synkiem Vincentem.

Trzylatek przejechany przez traktor. Ojciec stanie przed sądem

Fakt 

Wokół tragedii, do której doszło w Wielkiej Brytanii, wiele jest niejasności. Trzyletni Albie został przejechany przez traktor na rodzinnej farmie i pomimo natychmiastowej reakcji rodziców nie udało się go uratować. Ojciec chłopca nie przyznaje się do winy, choć został oskarżony o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Niewolnicy Waszyngtona

Do Rzeczy 

Pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych był plantatorem i właścicielem kilkuset Murzynów. Czy zostanie strącony z cokołów?

Wysocki mój i wasz

Do Rzeczy 

W parku łazienkowskim, który był świadkiem jego wspaniałego wejścia na scenę historii, jest dziś tylko niewielkie popiersie Wysockiego.

Intymny wynalazek

Do Rzeczy 

Tymoteusz Pawłowski || Majtki to – wbrew pozorom – niesamowicie ważny wynalazek, mający olbrzymie znaczenie dla ludzkości.

Новости России
Москва

Новые вызовы и обеспечение технологического суверенитета квалифицированными кадрами обсудили в Москве


Tyrania konsensusu

Do Rzeczy 

Nauka będąca zorganizowanym systemem podważania dogmatów obciążona została zadaniem dostarczania dogmatów – a do tego się nie nadaje.

Wojna rosyjsko-japońska na morzu

Do Rzeczy 

Michał Mackiewicz || W drugiej połowie XIX w. okręty wojenne przeszły gruntowną metamorfozę, stal wyparła ostatecznie drewno i stała się zasadniczym materiałem konstrukcyjnym.

Afrykańska pięść Franco

Do Rzeczy 

Zwycięstwo prawicy w wojnie domowej byłoby niemożliwe, gdyby nie determinacja i poświęcenie ze strony hiszpańskiej Armii Afrykańskiej.

Uznani za poległych

Do Rzeczy 

Sądzono, że zginęli we wrześniowych bojach, lecz przeżyli. Jeden z nich zmarł w obozie Auschwitz, drugi był autorem antykomunistycznej broszury wydanej podczas okupacji.

Postrach perskiego świata

Do Rzeczy 

Julian Apostata starał się odwrócić bieg historii i zepchnąć potężne chrześcijaństwo na margines. Rzadko kiedy pamięta się jednak, że ten pogański cesarz był też świetnym wodzem, który gromił Persów.

Leninowski seks

Do Rzeczy 

- Nieumiarkowane życie seksualne to cecha burżuazyjna, szkodząca rewolucji – stwierdzał Włodzimierz Iljicz, dodając, że od „teorii szklanki wody” młodzież wprost oszalała.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Дарья Касаткина

Касаткина, Андреева и Кудерметова — в тройке лидеров в борьбе за звание лучшей теннисистки


Гектар земли разыграют на празднике ко Дню предпринимательства в Мытищах

Если все-таки теракт, то кому была выгодна смерть президента Ирана Эбрахима Раиси?

Новые рабочие места для молодежи появятся благодаря соглашению в Подмосковье

Новосибирского физика Анатолия Маслова осудили на 14 лет за госизмену