29
30 31

Новости за 02.05.2021

Itálie má nového šampiona, titul slaví Inter. Jankto gólem pomohl k výhře

Fotbalová Itálie má po devítileté nadvládě Juventusu nového mistra. Tím je Inter Milán, kterému ve 34. kole pomohla ztráta Atalanty Bergamo v Sassuolu (1:1). Na druhou příčku se po obratu v Udine (2:1), který zařídil Cristiano Ronaldo, dotáhl Juventus. Reprezentační záložník Jakub Jankto se šestou brankou v sezoně podílel na výhře Sampdorie Janov nad AS Řím (2:0).

Bale, Bale, Bale. Tottenham smetl posledního, zvítězil také Arsenal

Fotbalisté Tottenhamu deklasovali poslední Sheffield United 4:0 díky hattricku, kterým se blýskl Gareth Bale. Ve 34. kole anglické Premier League vyhrál i Arsenal nad Newcastlem (2:0). Utkání Manchester United - Liverpool bylo po nepokojích fanoušků odloženo.

Sláva už před výkopem. Mistrovský hattrick v Edenu, v hlavní roli Kúdela

Uprostřed hřiště vytvořili vítězné kolečko, skákali, objímali se, jásali. A pak se všichni hráči i členové realizačního týmu rozběhli pod severní tribunu, kde dostal hlavní roli obránce Ondřej Kúdela. Slávističtí fotbalisté v Edenu slaví další mistrovský titul. Třetí po sobě a jedenadvacátý v historii.

Slavia je mistr, Plzeň deklasovala. Sparta ztratila, Jablonec slavil v deseti

Slávističtí fotbalisté jsou potřetí za sebou mistry republiky. Věděli to ještě před utkáním 30. kola s Plzní, kterou sebevědomým výkonem deklasovali 5:1. Sparta remizovala v Liberci 2:2, se zápasem k dobru ztrácí ze třetí příčky tři body na Jablonec, který v deseti zdolal Olomouc 3:1.

Pardubice - Karviná 2:2, nováček měl na výhru, ale inkasoval v závěru

Pardubičtí fotbalisté v nejvyšší soutěži neprohráli popáté za sebou, proti Karviné ale ve 30. kole pomýšleli i na výhru. V souboji dvou týmů ze středu tabulky ve 32. minutě poslal hosty do vedení Kristi Qose z penalty, vzápětí vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran otočil stav Cadu z pokutového kopu, ale poslední slovo měl hostující Lukáš Bartošák.

Manchester City vyhrál a může slavit už v neděli, uspěla i Chelsea

Fotbalisté Manchesteru City zdolali v anglické lize Crystal Palace 2:0 a v neděli můžou oslavit titul, pokud městský rival United podlehne Liverpoolu. Chelsea si vítězstvím v londýnském derby s Fulhamem (2:0) upevnili čtvrtou příčku v tabulce. Sobotní program 34. kola pokračuje duelem Everton - Aston Villa, od 21 hodin ho můžete sledovat minutu po minutě.

Atlético přežilo penaltu na konci a drží náskok v čele, Real po výhře dotírá

V napínavé bitvě o titul ve španělské lize měli fotbalisté Atlétika Madrid pořádnou porci štěstí: v Elche čelili v nastavení pokutovému kopu, ale Fidel trefil tyč a hosté si tak po výhře 1:0 udrželi pozici na první příčce. Druhý Real zvítězil ve 34. kole nad Osasunou 2:0 a mezi oběma týmy je nadále dvoubodový rozestup.