Fotbal.idnes.cz
2022

Новости за 27.08.2022

Byli jsme pomalí a ve špatných pozicích, úvod mě velmi zklamal, řekl Priske

Bylo na něm poznat, že je nemile překvapený. Z výsledku, z další domácí ztráty, z úvodních pětatřiceti minut, které jeho týmu vůbec nevyšly. „Myslím, že nám celkově chybělo pět deset procent výkonu, který musíme podat. A pak se může zrodit takové skóre,“ řekl trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po sobotní ligové remíze s Bohemians (1:1).

Bohemians trápili Spartu, Plzeň spasil gól v nastavení. Baník má aspoň bod

Fotbalisté Bohemians pokračují v solidním vstupu do sezony, v 5. kole Fortuna ligy získali bod (1:1) na hřišti Sparty, která i tak jde přinejmenším dočasně do čela. Plzeň rozhodla o výhře 1:0 v Českých Budějovicích až ve čtvrté nastavené minutě, ostravský Baník vybojoval remízu 1:1 v Jablonci až v závěru.

Leverkusen poprvé vyhrál, Schalke dostalo šest gólů. Bayern ztratil

Fotbalový Leverkusen po třech porážkách slaví první vítězství, v Mohuči rozhodl první poločas, ve kterém vstřelili hosté tři góly. Zápas i přes dvě červené karty zvládli a vyhráli 3:0. Patrik Schick odehrál 83 minut, Adam Hložek zůstal na lavičce. Union Berlín vsítil ve 4. kole bundesligy šest branek a porazil Schalke s Alexem Králem v sestavě na jeho hřišti 6:1. Má deset bodů stejně jako vedoucí Bayern Mnichov, který ztratil remízou 1:1 s Mönchengladbachem.

Sparta - Bohemians 1:1, další ztráta doma, bod zajistil po půli Čvančara

Sparťanští fotbalisté znovu ztratili doma, podruhé ze tří zápasů. V utkání 5. kola Fortuna ligy remizovali s Bohemians 1:1, když prohrávali a aspoň bod jim zajistil po přestávce Čvančara. Od adepta na titul to bylo hodně málo, pouhé tři střely na bránu, zato mraky nepřesností. Větší šance měli hosté.

Liverpool dal devět gólů, Haaland hattrick. Arsenal stále bezchybný

Fotbalisté Liverpoolu vítězstvím 9:0 nad Bournemouthem vyrovnali rekord anglické Premier League. Ve 4. kole se dařilo také Manchesteru City, který i zásluhou hattricku Erlinga Haalanda otočil domácí duel s Crystal Palace, či Arsenalu, jenž je po derby s Fulhamem (2:1) nadále stoprocentní. Manchester United zaznamenal druhou výhru za sebou v Southamptonu (1:0).

Pardubice - Ml. Boleslav 0:3, hosté za poločas rozhodli a poprvé vítězí

Celkem deset obdržených gólů ve dvou zápasech svítí u fotbalistů Pardubic. V 5. kole Fortuna ligy podlehli doma Mladé Boleslavi 0:3. Všechny branky padly v prvním poločase, dvakrát se prosadil Škoda a v 35. minutě pálil z dálky nově příchozí Kubista. Východočeši prohráli v ligovém ročníku čtvrtý z pěti zápasů a klesli na poslední místo neúplné tabulky.

Oslaví Jablonec první výhru v sezoně? Na Střelnici dorazí Ostrava

Čtyři zápasy – dva body a až 14. místo v tabulce. Jablonečtí fotbalisté se na startu letošního prvoligového ročníku pod vedením nového trenéra Davida Horejše zatím nedočkali vítězství. Obě remízy uhráli na hřištích soupeřů, doma ještě nebodovali, třetí šanci mají před sebou v sobotu, kdy na svém stadionu Střelnice vyzvou Baník Ostrava.