25
26 27 28 29 30

Новости за 19.09.2022

Byl jsem si naprosto jistý, říká sudí Hocek o vyloučení Santose a penaltě

Sotva začala druhá minuta ligového taháku mezi Plzní a Slavií, když musel razantně vstoupit do dění zápasu. „Byl jsem si naprosto jistý tím, že je to na červenou kartu a pokutový kop,“ vysvětlil sudí Petr Hocek svůj verdikt k zákroku hostujícího fotbalisty Eduarda Santose.

Hradecký trenér Koubek: Dozadu vynikající, dopředu mám výtky

Začněme raději plusem. Fotbalisté Hradce Králové v neděli v utkání se Zlínem, ve čtvrtém z pěti zápasů, který hráli jako domácí v mladoboleslavském azylu, nedostali gól. Jediní, kdo jim nějaký dali, tak zatím stále jsou šampioni z Plzně.

Musíme být soudržnější a hrát jako tým, velí budějovický kapitán

Pískot, bučení i ostřejší slova. To si museli při sobotním zápase s Olomoucí vyslechnout hráči Dynama i kouč Jozef Weber. Mizerný výkon proti Hanákům znamenal třetí porážku v řadě a pokračování čekání na první domácí výhru v sezoně. V nadcházející reprezentační pauze musí tým zvednout i kapitán Martin Králik.

V patnácti do Premier League. Nwaneri z Arsenalu přepsal anglický rekord

Byla to chvilka, závěrečné okamžiky zápasu mezi Brentfordem a Arsenalem (0:3), když Ethan Nwaneri zapsal nový rekord v Premier League. Nadějný záložník se stal nejmladším debutantem vůbec, je mu totiž teprve patnáct. „Myslíme, že má opravdu neskutečný talent, který je třeba rozvíjet. Tenhle moment si zasloužil,“ míní trenér vítězů Mikel Arteta.

Bod z přestřelky. Na tohle lidi chodí, řekl Jarošík po duelu v Brně

Sedm gólů, pět bodů, tři zápasy bez prohry. Odepisované fotbalové Teplice se v 1. lize rozjely ke šňůře, kterou tu dlouho nepamatují. Po výhře nad Jabloncem a remíze se Spartou uspěly i na půdě nováčka Brna, odkud si vezou bod za plichtu 2:2. Všechny góly padly v 1. půli.

Těsné madridské derby opanoval Real, Villarreal remizoval se Sevillou

Velký svátek ve španělském hlavním městě přineslo šesté kolo tamní nejvyšší fotbalové soutěže. Na Atlétiku zvítězil jeho městský rival Real Madrid 2:1. Hosté zatím vyhráli všechny své soutěžní zápasy a přesvědčivě vedou ligovou tabulku. Betis otočil zápas s Gironou a je po vítězství 2:1 na třetím místě. Villarreal remizoval doma se Sevillou 1:1.

Messiho gól v Lyonu rozhodl o vítězi šlágru kola, Monako porazilo Remeš

Ostrý souboj mezi PSG a Lyonem v osmém kole fotbalové Ligue 1 rozhodl jediným gólem Lionel Messi v páté minutě. Hosté se tak dostali do čela tabulky s náskokem dvou bodů na druhé Marseille, které remizovalo s Rennes 1:1. Monako pálilo ostrými, v Remeši zvítězilo 3:0.