Ноябрь
2022

Новости за 21.11.2022

Senegal - Nizozemsko 0:2, vysvobození v závěru, hlavou rozhodl Gakpo

Fotbalisté Nizozemska porazili na mistrovství světa výběr Senegalu 2:0. Jejich vítězství se ale nerodilo lehce. Dlouhých 84 minut čekali nejen na gól, ale i na samotnou střelu na branku. Když poté Gakpo překonal v rychlostním souboji brankáře Mendyho a hlavou jej přehodil, vysvobodil Nizozemce z dlouhé fotbalové letargie. V závěru pohřbil senegalské naděje Klaassen.

Anglie - Írán 6:2, koncert v režii mladíků, dva ze šesti gólů dal Saka

Angličtí fotbalisté ve svém prvním zápase na mistrovství světa zesměšnili Írán 6:2, v obou poločasech nastříleli po třech brankách. Duel skupiny B se povedl třeba autorovi dvou gólů Sakovi, jinému mladíkovi Bellinghamovi či Sterlingovi, který zaznamenal trefu a asistenci.

POHLED: Katarská lekce. Jsou věci, které si za peníze nekoupíte

Jsou věci, které si za peníze koupíte. Třeba pořadatelství mistrovství světa, úchvatné stadiony, působivou zahajovací laserovou show, slavné herce, hudebníky, ambasadory, tisíce dobrovolníků v ulicích. A pak jsou věci, které si za peníze nekoupíte, ani kdybyste se na hlavu postavili.

1. DEN MS: Prohra pořadatele, zraněný Benzema i přeplněná fanzóna

Úvodní výkop je za námi. Dvaadvacátý světový šampionát ve fotbale začal porážkou domácího Kataru s Ekvádorem (0:2). Dopoledne před zahajovacím zápasem rezonovala smutná zpráva o zranění francouzského střelce Karima Benzemy, který musel uvolnit své místo na soupisce, odpoledne přineslo chaotické scény ve fanzóně v Dauhá.