30
31

Новости за 13.05.2023

AC Milán po prohře s outsiderem utíká Liga mistrů, Inter rivalovi odskočil

Fotbalisté AC Milán v 35. kole italské ligy překvapivě prohráli na hřišti Spezie 0:2 a na pátém místě tabulky si zkomplikovali boj o Ligu mistrů, na čtvrté Lazio ztrátí čtyři body. Naopak Inter Milán vyhrál nad Sassuolem 4:2 a svému rivalovi odskočil na rozdíl pěti bodů.

Krejčí po nejtěžší penaltě: Rádi bychom hráli fotbal, ale bojuje se o titul

Rozhodl další klíčový zápas. Opět v nastavení a opět z penalty. Na tiskové konferenci se kapitánu sparťanských fotbalistů Ladislavu Krejčímu klepal hlas, který připomněl bouřlivé oslavy po ligové výhře 3:2 nad Slavií. „Cítíme se skvěle. Jsem hrdý na celý tým, že setrvačně bojuje do poslední minuty bez ohledu na výsledek,“ prohlásil Krejčí.

Bayern dal šest gólů, Dortmund pět a bitva o titul pokračuje

Bayern Mnichov uhájil první příčku i po 32. kole bundesligy. Vysoko 6:0 porazil Schalke, které bojuje o záchranu. Jeho konkurent Dortmund nezůstal pozadu a Mönchengladbach rozstřílel 5:2. Rozdíl zůstává jediný bod. V souboji o účast v Lize mistrů domácí Union Berlín přehrál Freiburg. Český brankář Tomáš Koubek popáté za sebou nastoupil za Augsburg, ale ten v přím souboji o záchranu podlehl v Bochumi 2:3.

Sparta - Slavia 3:2, další pozdní penalta a titul na dosah, rozhodl Krejčí

Sparťanští fotbalisté udělali obří krok k mistrovskému titulu, na který čekají devět let. Čtvrté derby v sezoně rozhodl z penalty v sedmé nastavené minutě kapitán Ladislav Krejčí. Sparta porazila Slavii 3:2 a k jistotě prvního místa jí bez ohledu na výsledky rivala stačí čtyři body ze zbývajících tří duelů.

Plzeň - Olomouc 1:3, domácí vedli, pak je nalomil vlastní gól

Plzeňští fotbalisté doma v nadstavbové části nevyhráli ani druhý zápas. Po minulé remíze se Slováckem ve druhém kole dokonce podlehli Olomouci 1:3. Přitom vedli, ale po minutě je v nastavení první půle nalomil vlastní gól Sýkory. Po pauze skórovali z brejků hostující Israel a Navrátil.

Liberec - Č. Budějovice 4:0, postup do finále za tři góly po pauze

Liberečtí fotbalisté vrátili Českým Budějovicím porážku (2:3) i s úroky. V odvetném semifinále skupiny o umístění vyhráli 3:0 a postoupili do finále, v kterém se utkají s Hradcem. Liberec vyhrál poločas 1:0, po pauze skórovali Frýdek, Tupta a Olatunji.

Sparťanská rezerva ve druhé lize navzdory přesilovce remizovala v Třinci

Fotbalisté sparťanské rezervy v 27. kole druhé ligy jen remizovali v Třinci 2:2, přestože hráli od 42. minuty přesilovku. Pražský klub ztratil body po čtyřech vítězstvích za sebou a v neúplné tabulce je sedmý. Slezané mají na předposledním místě stejně bodů jako čtrnáctá Opava.

ONLINE: Newcastle hraje v Leedsu, pak jdou do akce United či Chelsea

Sobotní program fotbalové Premier League nabídne souboje o účast v příštím ročníku Ligy mistrů, další pohárové příčky i záchranu. Už od 13.30 třetí Newcastle hraje na stadionu předposledního Leedsu, od 16.00 začne dalších pět zápasů. Manchester United přivítá Wolverhampton, Aston Villa se utká s Tottenhamem a Chelsea s Nottinghamem. Duely můžete sledovat v podrobných online reportážích.