30
31

Новости за 06.12.2023

Mladá Boleslav - Plzeň 1:3, rozhodly Šulcovy trefy v úvodech poločasů

Plzeňští fotbalisté zvládli dohrávku 6. kola v Mladé Boleslavi. Za výhrou je nasměroval útočník Pavel Šulc, který se nejprve prosadil v páté minutě. Na jeho trefu sice odpověděl gólem těsně před přestávkou Martin Suchomel, Šulc se však trefil i na začátku druhé půle. V závěru pak vítězství 3:1 pečetil Robin Hranáč.

Hradec Kr. - Slavia 0:2 pp. Obhájce se trápil, spasil ho Wallem a chyba gólmana

Dlouho se slávističtí fotbalisté v pohárovém utkání trápili. Ačkoliv si vytvořili několik zajímavých šancí, gól nedokázali dát za devadesát minut ani během prvního poločasu prodloužení. Až v tom druhém se prosadil Conrad Wallem, jehož hlavička na nerovném terénu propadla pod rukou brankáře Adama Zadražila. Výhru 2:0 nad Hradcem Králové a postup obhájce trofeje do čtvrtfinále zpečetil v závěru Mick van Buren.

Jablonec - Teplice 3:2, vypjaté utkání, výhru trefil až v závěru Chramosta

Dvě proměněné penalty, celkem pět vstřelených branek a nakonec radost Jablonce, který si poradil v dohrávce 17. kola fotbalové ligy s Teplicemi. Domácí šli třikrát do vedení, za hosty však dvakrát dokázal srovnat Filip Havelka. Na trefu Jana Chramosty z 86. minuty už ale tepličtí zareagovat nedokázali a prohráli 2:3.