2021

Новости за 16.01.2021

NHL ONLINE: Hertl hraje proti Arizoně, Boston padl s New Jersey v prodloužení

iSport.cz

Zámořská hokejová liga pokračuje víkendovým programem. Od 22 hodin SEČ jde znovu proti Arizoně do akce San Jose s Tomášem Hertlem, kterému se první zápas velmi vydařil (dva góly a asistence). V zápase od 19 hodin New Jersey porazilo Boston po prodloužení a vrátilo svému soupeři den starou porážku po nájezdech. Za Devils nastoupil Pavel Zacha, za Bruins David Krejčí, Ondřej Kaše a Jakub Zbořil, ale žádný z českých hráčů nebodoval.  V noci se odehraje hned osm dalších zápasů, převážně od 1:00 SEČ.... Читать дальше...

Jawo obrovsky roste, těší Páníka. Jen obrousit, zprostředka hrát nechce

iSport.cz

Ze tří bodů, které byly na dosah, se Bohumil Páník těšit nemohl. Nicméně pár drobných radostí mu zápas v Opavě (0:0) přinesl. V první řadě výkon útočníka Lamina Jawa (25), který navázal na povedené představení v posledním kole minulého roku proti Teplicím. Zlepšení dravého Gambijce je evidentní, vedle Condeho by se mohl stát bývalý hráč Jihlavy dalším žádaným artiklem ze Zlína. „Hraje o obrovskou úroveň výš než na začátku,“ prohlásil kouč Fastavu.

West Ham - Burnley 1:0. Souček i Coufal hráli celý zápas, Chelsea vyhrála

iSport.cz

Fotbalisté West Hamu porazili v 19. kole Premier League Burnley 1:0 po brance Michaila Antonia, který vstřelil svůj jubilejní 40. gól v dresu „Kladivářů.“ Celý zápas za ně odehráli čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, za hosty nastoupil v 63. minutě český útočník Matěj Vydra. Chelsea vyhrála brankou Masona Mounta ze 78. minuty na půdě Fulhamu. West Bromwich vyhrál přestřelku na půde Wolverhamptonu 3:2. Leeds podlehl Brightonu 0:1.

Akrobat Gebre Selassie postrčil Brémy k triumfu, zaváhalo Lipsko i Borussia

iSport.cz

Český obránce Theodor Gebre Selassie se poprvé v sezoně německé fotbalové ligy zapsal mezi střelce a byl strůjcem vítězství Brém 2:0 nad Augsburgem. Čisté konto vychytal v utkání 16. kola Jiří Pavlenka. Lipsko nevyužilo možnost předskočit vedoucí Bayern Mnichov, na hřišti Wolfsburgu pouze remizovalo 2:2. Bodem musel vzít zavděk po výsledku 1:1 také Dortmund, který doma překvapivě nedokázal porazit sestupem ohroženou Mohuč.

SESTŘIH: Slavia – Olomouc 3:1. Rychlý gól hostů, pak penaltový obrat

iSport.cz

Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole FORTUNA:LIGY Sigmu Olomouc 3:1 a v neúplné tabulce mají zpět náskok šesti bodů na Jablonec. Hanáci v Edenu rychle, když zmatky v obraně využil Radim Breite, sešívaní otočili po dvou penaltách, když tu první proměnil Kúdela a druhou po dorážce Jan Kuchta. Útočník přidal po přestávce ještě jeden gól a zpečetil domácí výhru.

SESTŘIHY: Slovácko a Jablonec slaví výhru, Slavia otočila se Sigmou

iSport.cz

Nejvyšší fotbalová liga se netradičně rozjíždí už v lednu. Krátká zimní přestávka prospěla Jablonci, který v páteční předehrávce 15. kola FORTUNA:LIGY vyhrál 5:0 v Teplicích. Na začátku sobotního programu pak Mladá Boleslav na domácím hřišti jen remizovala s Brnem 1:1 a poslední Opava s čerstvými posilami v sestavě hrála se Zlínem 0:0. Smírně se rozešli i fotbalisté Liberce s Bohemians (1:1), Slovácko si poradilo s Karvinou 2:0. Podívejte se na SESTŘIHY všech zápasů.

Jihlava dotáhla Porubu, které skončila série výher. Kladno bez Jágra prohrálo

iSport.cz

Vedoucí Poruba podlehla v 21. kole první hokejové ligy doma Sokolovu 4:5 v prodloužení a neuspěla poprvé po sérii šesti vítězství. Bodově se na ni dotáhla Jihlava díky vítězství nad poslední Kadaní 6:3. Druhá Dukla má navíc zápas k dobru. Kladno nastoupilo v Havířově bez Jaromíra Jágra, jenž ze středečního duelu proti Vsetínu odstoupil před třetí třetinou, a prohrálo 0:1. Kleslo ze třetího místa na páté za Vrchlabí, které vyhrálo v Litoměřicích 4:3 po samostatných nájezdech a Přerov, který vyhrál ve Vsetíně 3:2.

Unikát NHL u jezera! Kabiny v chatce, sprcha v hotelu a žádné tribuny

iSport.cz

U téhle zprávy zaplesalo srdce všem hokejovým nadšencům. NHL uspořádá – kvůli koronavirové situaci – dva zápasy na břehu jezera Tahoe na hranici Kalifornie s Nevadou. Akce nahradí klasické zápasy Winter Classic, které bývají obvykle hojně vyhledávanou diváckou zábavou. V boji na břehu malebného Tahoe se 20. a 21. února představí Vegas Golden Knights s Coloradem Avalanche a Philadelphia Flyers, která naskočí proti proti Bostonu Bruins. Co koronavirová opatření? A jak vypadá prostředí a co podmínky?

Petržela neviděl po dělovce míčem na jedno oko. Musel do nemocnice

iSport.cz

Do jarní části FORTUNA:LIGY vstoupili fotbalisté Slovácka vítězně, doma porazili Karvinou 2:0. Museli se však vyrovnat se ztrátou klíčového borce. Milan Petržela dostal už ve 22. minutě po odrazu míčem tvrdě do obličeje a musel ze hřiště. „Neviděl na jedno oko, je v nemocnici ve Zlíně,“ informoval trenér Martin Svědík.

Pulkrab: Nostalgie byla, v Liberci jsem zažil nejlepší sezonu

iSport.cz

Už je tomu dva a půl roku, co Matěj Pulkrab válel v dresu Liberce. Až teď ale útočník Bohemians poprvé naskočil od začátku U Nisy jako soupeř, specifický „debut“ navíc oslavil gólem, který nakonec zápas dotáhl k remíze (1:1). „Nostalgie proběhla hlavně po cestě, když jsme přijížděli do města. Vzpomněl jsem si na první ligová kola na severu,“ pousmál se.

Matějovského návrat po roce a hned gól. Příběh jako z filmu, smál se

iSport.cz

Návrat po roce a hned gól. „Je to příběh jako z filmu,“ pousmál se boleslavský záložník Marek Matějovský. Loni v lednu si poranil achilovku, proti Brnu si zase zahrál ligu. Původně plánoval, že naskočí později, ale okolnosti včetně zranění Milana Jiráska jeho start urychlily. Matějovský měl ale kvůli remíze smíšené pocity.

Souček zářil v obraně, zastavil i Vydru. Toho může vysvobodit Union Berlín

iSport.cz

V Premier League odkoučoval David Moyes už 564 zápasů, ale kolegu Seana Dyche porazil ve vzájemném utkání poprvé až v sobotu. Na sedmý pokus. West Hamu, za který odehráli plný počet minut Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, na to stačil proti Burnley jediný gól Michaila Antonia. Za hosty nastoupil od 63. minuty Matěj Vydra, do šance se nedostal.

Ze záložníka Kulhánka je v Opavě stoper. Nebylo to tak špatné, řekl

iSport.cz

Přišel jako záložník, který bude hrát stopera a řídit defenzivu. Jiří Kulhánek (24) byl jedním ze šestice zimních posil, které nasadil opavský kouč Radoslav Kováč do bitvy se Zlínem. (0:0) Z nuly vzadu neměl radost, neboť nepřinesla tři body. „Radši, ať vyhráváme 2:1 nebo 3:2,“ prohlásil Kulhánek, který je stále pod smlouvou ve Spartě. Takže ve středu proti ní nastoupit nesmí.

Co přinesl Dakar 2021: hluboká česká stopa, fair play, smrt i skandál

iSport.cz

Byla to palba, na kterou se bude vzpomínat. Motocyklista Martin Michek vyrovnal desátým místem české maximum. Martin Macík slavil v kamionu tři etapová vítězství. A cíl spatřili i slavní nováčci Libor Podmol či Tomáš Enge. „Neskutečné,“ shodli se všichni ke včera skončenému 43. ročníku Rallye Dakar. Nebyly to jediné příběhy, o nichž se mluvilo. Některé zůstaly veselé. Jiné ne. Projděte si ty nejzajímavější na iSport.cz.

SESTŘIH: Opava - Zlín 0:0. Slezané zůstávají poslední, nastoupilo šest posil

iSport.cz

Posílená Opava se v 15. kole FORTUNA:LIGY rozešla se Zlínem remízou 0:0. Trenér Radoslav Kováč do prvního jarního zápasu poslal řadu nových hráčů v kádru - v útoku nastoupili vedle sebe Tomáš Smola s Tomášem Čvančarou, v záloze Patrik Hellebrand s Alešem Nešickým a v obraně Jiří Kulhánek s Davidem Březinou. Aktivnější byli ovšem hosté, ale oni se nedokázali prosadit.

Eurasianet: Азербайджан публично и цинично уничтожает армянское культурное и историческое наследие в Нагорном Карабахе

Bříza o osudu MS: Faselova návštěva nedopadla dobře. Vlak odjel ze stanice

iSport.cz

Události kolem (ne)konání běloruské části mistrovství světa nabraly spád. Po návštěvě šéfa IIHF Reného Fasela v Minsku u Alexandra Lukašenka se události ještě víc daly do pohybu. „Taková věc se musí řešit s tím, komu byl turnaj přidělen. Návštěva prezidenta Fasela bohužel nedopadla dobře. Je jasné, že vlak už odjel ze stanice,“ řekl iSportu Petr Bříza, český člen Rady IIHF. Do věci se vložili politici, europoslanci a nyní i největší sponzoři hokeje v čele s automobilkou Škoda. Šampionát v Bělorusku nechtějí. Читать дальше...

Návrat k „ukradenému“ titulu! UFC bude i s diváky, uspěje Holloway?

iSport.cz

Odmlka po novém roce je u konce. UFC opět roztáčí kolotoč turnajů, jen za nadcházejících devět dní jsou v plánu tři. Už dnes se v hlavním duelu turnaje UFC on ABC 1 představí Max Holloway a Calvin Kattar. Bývalý šampion se po dvou těsných prohrách na body opět pokusí probojovat k titulu. Americký duel bude mít navíc poprvé od 7. března diváckou kulisu. Do haly v Abú Zabí bude vpuštěno asi 2000 fanoušků.

SESTŘIH: Boleslav - Brno 1:1. Trefili se navrátilci Matějovský s Pernicou

iSport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 15. kole FORTUNA:LIGY s Brnem 1:1. Po prvním poločase vedla Zbrojovka po hlavičkové trefě navrátilce Luďka Pernici. Do druhé části zápasu vstoupili lépe domácí, po jednom neuznaném gólu se boleslavští vyrovnání dočkali v 60. minutě. Marek Matějovský, který v první půlce nahradil zraněného Milana Jiráska a do ligového utkání zasáhl poprvé od prosince roku 2019, si krásně zasekl míč na velkém vápně a uklidil ho k tyči.

Velmi slušný výkon ženské štafety. Šesté místo i s trestným kolem

iSport.cz

Česká biatlonová štafeta dojela na Světovém poháru v německém Oberhofu na velmi slušném šestém místě. Skvěle zajely hlavně Jessica Jislová na druhém a Markéta Davidová na třetím úseku. Finišmanka Lucie Charvátová udržela tým s bezpečným náskokem na šestém místě, i když si neodpustila trestné kolo na poslední střelbě. Vyhrály domácí Němky.

Mohutný házenkář z Konga baví svět. Září na MS, v „papírech“ má 89 kilo

iSport.cz

Na mistrovství světa v házené se do Egypta sjely největší hvězdy svého sportu, ale šampionát má zatím jiného hrdinu. Obrovskou pozornost na sociálních sítích získal pivot týmu Konga Gauthier Mvumbi. Na první pohled rozhodně nevypadá na sportovce, ale čísla má skvělá! A je vlastně nemožné oddělit ho od míče.

Přetlak na kraji Slavie: Bah a Sima první volbou, oblíbenci hrozí půst

iSport.cz

Osvědčil se jako pravý záložník a za poslední půlrok se přeučil i na pravého obránce. Dva roky je stálicí slávistické sestavy, teď ale čeká Lukáše Masopusta jaro, v němž svou pozici bude muset tvrdě obhajovat. Konkurenti? V obraně nová vysněná posila Alexander Bah, čtvrtý nejdražší nákup v historii „sešívaných“. A na křídle rozjetý mladík Abdallah Sima, který si může myslet třeba i na střeleckou korunu.