2021

Новости за 30.01.2021

Zklamaný Krejčí po prohře: Nevytvořili jsme si jedinou gólovou šanci

iSport.cz

První soutěžní porážka s Bohemians po více než devatenácti letech. Sparta v sobotu padla na Letné 0:1. Nezměnil to ani v druhé půli střídající Ladislav Krejčí I. Osmadvacetiletý záložník uznal, že rudí podali špatný výkon. „Když jsme se pokoušeli o postupnou rozehrávku, nedařilo se nám. Neměli jsme ideální pohyb, každý jsme dělali něco jiného,“ konstatoval Krejčí.

Přestupy v extralize ONLINE: Vítkovice posílil kanadský centr Flick

iSport.cz

I když bylo přestupové období pro nynější sezonu hokejové Tipsport extraligy již dávno zahájeno a ročník je v plném proudu, pohyby nejen s volnými hráči v české nejvyšší soutěži se dějí neustále. Podpisy, přestupy, výměny, příchody borců ze zahraničí i zajímavosti. Všechny extraligové transfery sledujeme ONLINE na iSport.cz.

Schick se proti bývalému klubu neprosadil, Bayern si upevnil vedení

iSport.cz

Fotbalisté Bayernu Mnichov v 19. kole německé ligy doma porazili Hoffenheim 4:1 a upevnili si vedení v tabulce. Úřadující mistři mají sedmibodový náskok na druhé Lipsko, které na svém hřišti zdolalo Leverkusen 1:0. Za hosty jako náhradník v 59. minutě naskočil reprezentační útočník Patrik Schick, ale proti bývalému týmu se neprosadil.

Klepiš: Horko těžko jsme srovnali a pak se stane tohle. Je to na ho*no…

iSport.cz

Upřímnost nade vše. Jakub Klepiš po skličující porážce s Litvínovem (3:4) pojmenoval aktuální „pohodu“ v Kometě trefně: „Teď je to na ho*no. Omlouvám se, ale jiný výraz pro to nemám,“ reagoval zkušený útočník na ztracený zápas. Další v řadě. Brno prohrálo šest z posledních sedmi partií, tři v řadě. Nad Severočechy přitom vedlo po první třetině 2:0.

SESTŘIH: Sparta - Bohemians 0:1. Výhra hostů na Letné po 25 letech

iSport.cz

Fotbalisté Sparty v 17. ligovém kole překvapivě doma prohráli v malém pražském derby s Bohemians 1905 0:1. O prvním vítězstvím "Klokanů" v nejvyšší soutěži nad Letenskými od listopadu 2001 a po 25 zápasech rozhodl v 13. minutě Tomáš Necid. V 58. minutě navíc nedal hostující Vladislav Ljovin penaltu.

Jágr dal první gól v sezoně! Dělovkou v přesilovce srovnával duel s Jihlavou

iSport.cz

Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr se poprvé v letošní sezoně gólově prosadil, když ve třetí třetině v přesilovce po přiťuknutí od Tomáše Plekance dělovkou srovnal na 3:3. Jeho Kladno dotáhlo zápas z tříbrankové ztráty až do nájezdů, ve kterých ovšem bod navíc získala Jihlava. Dukla se díky úspěchu v 25. kole první ligy bodově dotáhla na vedoucí Vrchlabí, které prohrálo v Třebíči 2:5. Slavia oplatila Vsetínu středeční porážku a v odvetě zvítězila 3:1

Dvě tyče, jedna z penalty. Hlavatý: Věřil bych si i na další, ale...

iSport.cz

Ve druhé lize proměňoval Michal Hlavatý pokutové kopy spolehlivě, trefil se i na podzim v nejvyšší soutěži proti Liberci. V sobotu však proti Příbrami selhal, z puntíku trefil jen tyč. „Ani si nepamatuju, kdy jsem penaltu naposledy nedal,“ přiznal pardubický záložník bezelstně. Vzhledem k výhře ho to příliš mrzet nemuselo.

Kučera: Bez posil nám hra fungovala lépe. Káral chybujícího Grigara

iSport.cz

V poločase vedli nad Karvinou 2:0 a trenér Radim Kučera už vyhlížel první jarní body. Omyl! Severočeši i v 17. kole FORTUNA:LIGY předvedli zatmění. Po přestávce si nechali vstřelit dva góly z totožných akcí a z bahnitých Stínadel odešli jen s bodem. „Je paradoxní, že posily na naše výkony nemají účinek. V prosinci, kdy jsme sestavu lepili, nám hra fungovala lépe,“ nechápal kouč žlutomodrých.

Svědík: Ofenzivní hráči neměli formu. Kdy se vrátí zranění z marodky?

iSport.cz

Od svých svěřenců čekal víc. Ovšem za remízu s takticky vyspělými Českými Budějovicemi jim tolik mandle nezvedne. Protivník ukázal kvalitu, což Martin Svědík (46) uznal. „Naši hráči v ofenzivě neměli svůj den. To se může stát,“ shrnul s pochopením kouč Slovácka, jehož tým přetrhl šňůru vítězství.

SESTŘIH: Kometa - Litvínov 3:4. Kolaps Brna v závěru, rozhodl Pospíšil

iSport.cz

Kometa v sobotní předehrávce 41. kola Tipsport extraligy podlehla Litvínovu 3:4 a potřetí v řadě nebodovala. Hokejisté Brna sice šli do vedení zásluhou dvou gólů Petera Muellera. Verva ale dokázala zareagovat a ve třetí třetině utkání otočit po trefách Richarda Jarůška, Aarona Irvinga a Viktora Hübla. V 57. minutě se povedlo srovnat Petru Holíkovi, ale domácí tým předvedl kolaps. Hned za 17 vteřin strhnul vedení zpět na stranu hostí Tomáš Pospíšil a zajistil Litvínovu cenné vítězství.

Rozbor mládeže v Plzni: Šulc je obrovský talent. Kdo ochutná ligu?

iSport.cz

V Plzni vzniká nová éra, trenérský štáb Adriana Guľy zapracovává do sestavy mladší hráče. Výměna úspěšné generace musela přijít a nevyhýbá se problémům, jaké přinesl mizerný výsledkový podzim. Viktoria spoléhá i na mladíky z akademie, prvním vážným aspirantem na základní sestavu je teprve dvacetiletý záložník Pavel Šulc. Jak práce s mládeží na západě Čech vypadá, kdo další se může zapojit? „Z ročníku 2000 nebude Pavel jediný, kdo ligu ochutná,“ říká v obsáhlém rozhovoru pro iSport.cz současný trenér reprezentační dvacítky Jiří Žilák... Читать дальше...

Manchester City vyhrál podvanácté v řadě, Sheffield udolal 1:0

iSport.cz

Fotbalistům Manchesteru City se nadále daří. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly v anglické lize doma zdolali poslední Sheffield 1:0, vyhráli dvanácté soutěžní utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o čtyři body před městským rivalem United. Druhý tým soutěže hraje ve večerním zápase 21. kola na stadionu Arsenalu.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Bohemians 0:1. Hosté v derby vedou, trefil se Necid

iSport.cz

Fotbalisté Sparty vstoupili do jarní fáze FORTUNA:LIGY remizou s ostravským Baníkem (0:0), následně porazili Opavu (3:0) a Mladou Boleslav (1:0). Naopak „Bohemka“ získala jen dva body ze třech duelů za remízy s Libercem (1:1) a Opavou (1:1). Malé pražské derby startuje na Letné v 18:30 a sledovat ho můžete v ONLINE REPORTÁŽI na webu iSport.cz.

Krčmář o stříbrném finiši: V tu chvíli jsem na víc neměl. Doma si odpočine

iSport.cz

Parádní návrat. Na začátku ledna ho zastavil pozitivní test na koronavirus, přišel o čich a chuť, dva týdny se léčil, teď však český biatlonista Michal Krčmář zrežíroval velký comeback. V sobotním stíhacím závodě ME v Dušníkách vybojoval po jedné střelecké chybě stříbrnou medaili a necelé dva týdny před startem MS ukázal návrat formy. „Pomohlo mi to,“ vyznal se třicetiletý reprezentant.

SESTŘIH: Slovácko - Dynamo 0:0. Spálené šance, Budějovice mají cenný bod

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka v 17. kole FORTUNA:LIGY remizovali na domácí půdě s Českými Budějovicemi 0:0. Na obou stranách si týmy vypracovaly velké gólové šance, které však zůstaly nevyužity. Dynamo v závěru utkání dokonce dalo branku, která byla ale okamžitě pro ofsajd odvolána. Oba týmy přišly o vítěznou sérii, ale zároveň zůstávají na jaře neporažené.

ONLINE + VIDEO: Kometa - Litvínov 3:4. Pospíšil vrátil vedení Vervě

iSport.cz

Sobotní odpoledne má na programu předehrávku 41. kola Tipsport extraligy. Hokejisté Komety hostí na svém ledě souseda v tabulce Litvínov, před kterým mají náskok tří bodů. Brňanům se však v poslední době nedaří, během šesti předešlých duelů získali pouhé čtyři body. Odčiní domácí špatné výsledky proti Vervě, v jejíž brance nastupuje terpve 19letý gólman Šimon Zajíček. ONLINE reportáž a VIDEA ze zápasu sledujte na iSport.cz.

SESTŘIH: Pardubice - Příbram 1:0. Kvída rozhodl vlastním gólem

iSport.cz

Pardubičtí fotbalisté v utkání 17. kola první ligy porazili ve svém vršovickém azylu Příbram 1:0 a po dvou porážkách na jaře poprvé bodovali. Premiérový vzájemný duel těchto týmů v ligové historii rozhodl v 72. minutě vlastní gól střídajícího Jana Kvídy. Domácí Michal Hlavatý navíc neproměnil penaltu.

NHL ONLINE: Zacha už večer proti Buffalu. Nastoupí v noci Pastrňák?

iSport.cz

V NHL je na programu pořádná porce nočních zápasů. Vše odstartuje už od 19:00 SEČ New Jersey s Pavlem Zachou v Buffalu. Poté se odehraje hned 11 zápasů, z nichž většina začíná v 1 hodinu. Největší pozornost je upřená na možný návrat Davida Pastrňáka, který má hrát poprvé po operaci kyčle. V utkání nastoupí David Krejčí, Jakub Zbořil a možná i Daniel Vladař za Boston proti Jakubu Vránovi a býválému kapitánovi Bruins Zdenu Chárovi, kteří hájí barvy Washingtonu. V akci bude například i Ondřej Palát, Petr Mrázek či Jakub Voráček. Читать дальше...

Об отношении к русским в Азербайджане

Pikantní duel pro energického Kašu: Plzeň budí nevděčný pes z Baníku!

iSport.cz

Ze Žiliny vlastně rovněž. Z Plzně nicméně Filip Kaša utéct odmítl, i když na podzim odehrál pouze jednu minutu. Kousl se a po zranění Lukáše Hejdy ukazuje, že by v něm Viktoria mohla najít zajímavého stopera. Energického a odvážného, přesně takového ve své situaci momentálně potřebuje. „Takhle má vypadat připravený hráč, že dostane šanci a chytí ji,“ pochválil trenér Adrian Guľa sedmadvacetiletého zadáka před týdnem po nedělní vydřené výhře nad Pardubicemi (2:0). Teď čeká stopera těžký duel proti Baníku.

Oktagon 21 ONLINE: První zápas pro Konráda, uškrtil Lukačoviče

iSport.cz

Československá MMA scéna se v novém desetiletí uvede sobotním turnajem Oktagon 21. Největší tuzemská organizace si pro fanoušky připravila dvanáct zápasů. Hlavním souboje galavečera v brněnské Zoner BobyHall areně bude souboj veterána světových asociací Ivana Buchingera s talentovaným Ronaldem Paradeiserem. Představí se ale také české naděje Tereza Bledá či Matěj Peňáz a jediná domácí bojovnice se zkušenostmi z UFC Lucie Pudilová. Sledujeme ONLINE na iSport.cz.

KSW 58: Buchingerův přemožitel se vrací. Lásku k MMA probudily filmy

iSport.cz

Za pár let může klidně kralovat pérové váze v UFC. Potenciál na to Salahdine Parnasse určitě má. Šampion polské organizace KSW například před rokem zdemoloval Ivana Buchingera. „Byl to zatím nejzkušenější protivník, s kterým jsem se utkal. Musel jsem bojovat chytře a držet se taktiky,“ vzpomíná na souboj se slovenským veteránem třiadvacetiletý Francouz pro iSport.cz. Dnes večer jej v Lodži na akci KSW 58 čeká obhajoba proti Danielu Torresovi.

MS v cyklokrosu: Havlíková brutální závod nedojela, mladíci neuspěli

iSport.cz

Nizozemka Lucinda Brandová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v cyklokrosu. Na šampionátu v belgickém Odense ji na stupních vítězů doplnily krajanky Annemarie Worstová a Denise Betsemaová. Pavla Havlíková na těžké trati nedojela. Mezi muži do 23 let potvrdil velký den nizozemských cyklokrosařů Pim Ronhaar.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:2. Kiks Grigara pomohl hostům k bodu

iSport.cz

Fotbalisté Teplic remizovali v 17. kole první ligy s Karvinou 2:2. Severočeši v poločase vedli 2:0 po brankách Martina Maceje a Jakuba Mareše, po přestávce ale hosté srovnali zásluhou střídajících hráčů Christiána Herce a Rafaela Tavarese, který se trefil devět minut před koncem. Oba týmy po úvodních dvou porážkách v jarní části sezony poprvé bodovaly.