2021

Новости за 24.10.2021

SESTŘIH: Budějovice - Slavia 2:2. Třetí ztráta mistra, Skovajsa nedohrál po ČK

iSport.cz

Fotbalisté pražské Slavie ve 12. kole první ligy jen remizovali v Českých Budějovicích 2:2 a podruhé z posledních tří zápasů nejvyšší soutěže nezvítězili. Domácí v pauze nečekaně vedli 2:0, když se mezi 10. a 14. minutou trefili Patrik Brandner a Lukáš Havel. Obhájce trofeje po přestávce stihl jen srovnat poté, co Peter Olayinka proměnil penaltu a v 58. minutě se prosadil Oscar Dorley. Vítězný gól nedal favorit ani v krátké přesilovce po vyloučení Lukáše Skovajsy v 77. minutě.

iSport.cz

Třinec vrátil úder. Dali jsme tři góly, ale prohráli 1:2, zoufal kouč Plzně

iSport.cz

Páteční zápas otočila Plzeň v přesilovkách za špatně zvolenou trenérskou výzvu Pardubic, v neděli ji videohrátky připravily o body s Třincem. Ve 48. minutě při tlaku Indiánů upadl gólman hostů po kontaktu s Tomášem Mertlem, jehož však přiměl k neuváženému pohybu úderem taky ocelový bek David Musil. David Jiříček ve stejnou chvíli nabil zprava na opačnou stranu Pavlu Musilovi, ten odkrytou bránu trefil. Jedni se radovali, druzí protestovali, strhla se mela.

Simeone nasázel Laziu čtyři góly, přispěl i Barák. Atalanta - Udine 1:1

iSport.cz

Fotbalisté Verony zvítězili díky čtyřem brankám Giovanniho Simeoneho v utkání 9. kola italské ligy nad Laziem Řím 4:1. K třem bodům pomohl i český záložník Antonín Barák, který odehrál celý zápas. Verona bodovala naplno podruhé z posledních tří ligových zápasů a je s 11 body jedenáctá. Lazio má o tři body více a je osmé.

SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 3:0. Jasná výhra, dva góly dal Dvořák

iSport.cz

Fotbalisté Hradce Králové ve 12. kole první ligy porazili Teplice 3:0 a v tabulce se posunuli na šesté místo. Dva góly nováčka nejvyšší soutěže vstřelil Pavel Dvořák, jeden přidal Jakub Rada. Teplice po třetí prohře za sebou zůstávají předposlední a jejich nový trenér Jiří Jarošík stále marně čeká na první bod.

Schick má osmý gól, Bayer ale přišel o náskok. Wolfsburg vyhodil kouče

iSport.cz

Fotbalisté Leverkusenu ztratili navzdory brance Patrika Schicka dvoubrankový náskok na hřišti Kolína nad Rýnem a remizovali v utkání 9. kola německé ligy 2:2. Tým trenéra Gerarda Seoaneho nevyhrál v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a má na kontě 17 bodů, o pět méně než vedoucí Bayern Mnichov. Den po sobotní bundesligové porážce 0:2 s Freiburgem odvolal Wolfsburg trenéra Marka van Bommela. Kdo nizozemského kouče zastoupí, zatím není jasné.

Skvělý úspěch badmintonisty Loudy! Ovládl prestižní LI-NING Czech Open v Brně

iSport.cz

Naprosto parádní zpráva pro český badminton! Jan Louda se stal vítězem kvalitně obsazeného turnaje LI-NING Czech Open, které se pořádalo v Brně. Ve finálovém duelu přehrál po boji 82. hráče světa Ng Tze Yonga z Malajsie. Poprvé v kariéře tak získal titul z turnaje International Series. „Je to obrovský úspěch. Tím, že je to na domácím půdě, tak si toho hodně vážím. Atmosféra a diváci mi hodně pomohli,“ prohlásil Louda po úspěchu na turnaji, kterého se zúčastnilo hodně asijských hráčů.

West Ham ovládl derby s Tottenhamem. Po rohu rozhodl Antonio

iSport.cz

Fotbalisté West Hamu porazili v domácím utkání 9. kola anglické ligy Tottenham 1:0 a dál atakují čelní příčky v soutěži. Jedinou branku vstřelil v 72. minutě Michail Antonio. K výhře pomohl také český reprezentační záložník Tomáš Souček, který odehrál celý zápas a dostal žlutou kartu.

Debata bez fanoušků... Čajánek před zimákem vysvětloval, kam míří Zlín

iSport.cz

Fiasko. Naštvaní fanoušci hokejového Zlína si chtěli s vedením vyříkat, kam vedou klub a proč. Jenže se nesešli. Navrhovali nedělní termín, dvě hodiny před utkáním s Kometou. Ten se ale šéfům nehodil, i z bezpečnostních důvodů trvali na sobotním poledni. Výsledek? V sobotu poslouchala primátora města Jiřího Korce a spol. sotva dvacítka lidí, v neděli nedorazil mezi příznivce před stadion nikdo. Zhruba čtyři desítky podporovatelů posledního celku extraligy se před zraky policie záhy rozešly, aniž by daly jakkoliv najevo své názory. Читать дальше...

Výhra na Spartě, doma kolaps. Lyon padl po třech gólech za devět minut

iSport.cz

Fotbalisté Lyonu, kteří ve čtvrtečním utkání Evropské ligy porazili po obratu pražskou Spartu, ztratili nyní dvoubrankový náskok v 11. kole francouzské ligy a prohráli v Nice 2:3. Všechny tři branky inkasovali v posledních devíti minutách, přičemž od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Tina Kadewereho.

Seattle Kraken poprvé doma: Nirvana, trajekt a pobláznění fanoušci

iSport.cz

Natěšení místních bylo obrovské. Už čtyři hodiny bylo kolem arény natřískáno. Každý chtěl vidět první domácí zápas hokejistů Seattlu v historii. Ve strhující atmosféře však Kraken padnul, Vancouveru podlehl 2:4. Nový tým NHL má zatím problém se střílením gólů, chybí mu nebezpečná chapadla. Chraplák Kurta Cobaina se halou nesl jen dvakrát. Seattle prohrál počtvrté v řadě. „Ale zlepšujeme se,“ tvrdí kouč Dave Hakstol. Fanoušci viděli skvělou show.

Quartararo slaví triumf v MotoGP, jistotu dal pád. Salač se propadl

iSport.cz

Fabio Quartararo se jako první Francouz stal mistrem světa MotoGP. K jistotě titulu v královské kategorii mu dva závody před koncem sezony v nedělní Velké ceně Emilia-Romagna pomohl pád jediného konkurenta Francesca Bagnaii. V závodě Moto3, do něhož vyrážel z první řady, dojel Filip Salač nakonec desátý. Boj o titul zdramatizoval i přes start ze 14. pozice vítězný Ital Dennis Foggia.

První výhru v olympijské sezoně slaví Odermatt, matador Krýzl byl 58.

iSport.cz

Olympijskou sezonu sjezdových lyžařů zahájil nejlépe Švýcar Marco Odermatt. Bývalý juniorský mistr světa vyhrál na ledovci v Söldenu obří slalom o pouhých sedm setin před domácím Rakušanem Rolandem Leitingerem a oslavil pátý triumf ve Světovém poháru, z toho třetí v této disciplíně. Třetí byl Slovinec Žan Kranjec, český matador Kryštof Krýzl obsadil 58. místo z 71 startujících.

Nula bodů, minus 19. Satoranský vypadl ze sestavy, lavička je nejhorší

iSport.cz

Tři zápasy, žádná výhra a poprvé utkání, které celé proseděl na lavičce. Angažmá Tomáše Satoranského v New Orleans začalo ztuha, trenér Willie Green mu v Minnesotě ani nedal šanci. Pelicans prohráli 89:96 a s bilancí 0:3 se krčí na posledním místě Západní konference. Naposledy nasekali 30 ztrát, což je vyrovnaný klubový rekord. A jejich náhradníci včetně českého basketbalisty jsou v produktivitě nejhorší z celé ligy.

Liberec věří ve Frýdkův talent, musí zesílit. Kozel: Ještě úplně nedospěl

iSport.cz

Skoro se na něj za ty roky zapomnělo. Christian Frýdek byl v mládežnických letech vnímán jako jeden z největších talentů své generace, během posledních let bojoval o své místo na slunci. Po hostováních ve Vlašimi a Hradci zamířil v létě pod Ještěd. Liberecké vedení z něj chce potenciál vydolovat, proti Sigmě (2:0) 22letý záložník poprvé skóroval na ligovém jevišti.

Prestižní cena pro Jágra. Vyhrál hlasování fanoušků, porazil i Dacjuka

iSport.cz

Hokejový útočník Jaromír Jágr ovládl anketu Evropské asociace hokejových klubů a získal cenu za celoživotní přínos „The Warrior Career Excellence Award", která je obdobou Bill Masterton Trophy v NHL. Devětačtyřicetiletá hvězda a v současnosti hrající majitel extraligového Kladna v hlasování fanoušků porazil i svého krajana Viktora Hübla z Litvínova. Dalšími adepty byli Rus Pavel Dacjuk, rakouský forvard Thomas Koch a švédský útočník Joakim Lindström.

Brankář-střelec o dozoru New Jersey a cestě do NHL: Nedaří se mi přibrat

iSport.cz

Jsi mladý, velký, ambiciózní, levný a umíš slušně chytat? Šanci ti dáme, zbytek je na tobě. Takhle se do NHL letos probil Karel Vejmelka z Komety, Carolina sáhla v draftu po Patriku Hamrlovi z Varů a sleduje jeho progres v zámořské juniorce. Další na řadě je Jakub Málek (19), prospekt New Jersey Devils. „Nedaří se mi přibrat,“ stěžuje si opora prvoligového Vsetína.

ONLINE + VIDEO: Budějovice - Slavia. Vrátí se mistr na druhé místo?

iSport.cz

Mistrovská Slavia ve 12. kole hraje v Českých Budějovicích. Domácí Dynamo po dvou výhrách v řadě naposledy jen remizovalo s Jabloncem, sešívaní si po derby spravili chuť výhrou nad Libercem, v týdnu ale padli s Maccabi Haifa v Konferenční lize. Jak vzájemný zápas dopadne? Sledujte ONLINE na iSport.cz včetně VIDEÍ z klíčových momentů.

СОТРУДНИКИ СОБР «СТОЛИЦА» СТАЛИ ИНСТРУКТОРАМИ НА СБОРАХ ПО БЕСПАРАШЮТНОМУ ДЕСАНТИРОВАНИЮ СПЕЦНАЗОВЦЕВ РОСГВАРДИИ В ВОРОНЕЖСКОЙ ОБЛАСТИ

ONLINE: Plzeň - Třinec 0:1. Souboj rozjetých. Krejčí na Hané hostí Spartu

iSport.cz

Nedělní 17. kolo hokejové Tipsport extraligy začíná nezvykle již od 13:00 a to zápasem dvou týmů s momentálně nejlepší formou - Plzní a Třincem. Obě mužstva vyhrály sedm z posledních osmi duelů. Kometa Brno hraje na hřišti posledního Zlína. Karlovy Vary hostí Vítkovice. Kladno v Chomutově čelí Českým Budějovicím. Trápící se Liberec bojuje s Litvínovem. Mladá Boleslav startuje v Pardubicích. Na závěr kola se Olomouc s Davidem Krejčím pouští do bitvy se Spartou. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Boleslav. Potvrdí domácí dobrou formu?

iSport.cz

Fotbalisté Sparty se ve 12. kole FORTUNA:LIGY střetnou na domácí půdě s Mladou Boleslaví. Letenští předvedli v týdnu solidní vystoupení v Evropské lize, v domácí soutěži chtějí čtvrtý triumf v řadě, který by je vrátil na druhé místo tabulky. Mladá Boleslav vyhrála dvakrát za sebou a je osmá. Zápas sledujte od 19 hodin v naší online reportáži i s VIDEI nejzajímavějších momentů duelu.

ONLINE + VIDEO: Plzeň - Jablonec. Dočká se Rada výhry na půdě prvního?

iSport.cz

Fotbalisté Plzně přivítají ve 12. kole FORTUNA:LIGY Jablonec. Domácí Viktoria vede tabulku a bude si chtít udržet náskok před Spartou, Slavií i zatím druhým Slováckem. Hostující tým naopak nevyhrál už čtyři zápasy a je až jedenáctý. Podaří se družině Petra Rady zaskočit favorita? Zápas sledujte od 16 hodin v naší online reportáži i s VIDEI nejzajímavějších momentů duelu.

ONLINE: West Ham - Tottenham. Souček nastupuje v londýnském derby

iSport.cz

Nedělní program 9. kola Premier League ozdobí nejen šlágr mezi Manchesterem United a Liverpoolem, ale i londýnské derby mezi West Hamem a Tottenhamem. Za domácí nastoupí český záložník Tomáš Souček, další Češi Vladimír Coufal a Alex Král chybí kvůli zdravotním problémům. Zápas sledujte ONLINE na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Hradec Králové - Teplice. Ukončí Jarošík krizi?

iSport.cz

Fotbalisté Hradce Králové hostí ve 12. kole FORTUNA:LIGY Teplice. Severočeši jsou předposlední a s novým koučem Jiřím Jarošíkem prohráli oba poslední zápasy, nováček z Hradce je na poklidném sedmém místě. Duel sledujte od 16 hodin v podrobné online reportáži s VIDEI nejzajímavějších momentů zápasu.

El Clásico hledá superstar. Real a Barcelonu táhne nová generace

iSport.cz

El Clásico, jeden z nejslavnějších zápasů planety, jehož další díl je na pořadu dnes, přišel o hlavní taháky. Po Cristianu Ronaldovi „emigrovali“ z La Ligy i Lionel Messi či Sergio Ramos. Bitva Barcelony a Realu Madrid hledá nové hrdiny. Na scénu přichází dravé mládí, budoucí SuperStar. Na straně „blaugranas“ se o slovo hlásí Ansu Fati. Klub ze španělské metropole kontruje Viníciem Júniorem.