2022

Новости за 03.04.2022

Bílek: Vy říkáte pasivita, já... Cením si, že Havel se Staňkem hráli

iSport.cz

Remízu 1:1 se Slavií musí brát pozitivně, zvlášť, když jeho Plzeň dohrávala zápas v deseti bez vyloučeného Pavla Buchy. Michal Bílek pochválil své hráče za přístup i za to, že splnili taktický plán. První poločas působili domácí hodně zataženě, západočeský kouč ale odmítl při dotazu Sportu tezi o tom, že byl výkon jeho týmu příliš pasivní.

Chorý: Věřil jsem, že zápas otočíme. Po vyloučení je nakonec bod zlatý

iSport.cz

Na jaře naskočil do sedmi zápasů a vstřelil pět gólů. Tomáš Chorý přesnou hlavičkou srovnal proti Slavii na 1:1 a zařídil domácím barvám důležitý bod. Vysoký náhradník Viktorie ukázal výbornou formu a do vyloučení Pavla Buchy věřil tomu, že Plzeň zápas otočí a vyhraje.

Daňo o ráně od Ševce: Nešťastné, určitě mě nechtěl jít brutálně zabít

iSport.cz

Chvíli mu trvalo, než se po ostrém hitu boleslavského kapitána Martina Ševce posbíral z ledu a přišel k sobě. Třinecký útočník Marko Daňo první semifinále Generali ČP play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Mladou Boleslaví (3:0) dohrál. Narozdíl od Ševce, který dostal trest na pět minut plus do konce za hrubost. Daňo věří, že kapitán Bruslařů ho netrefil s úmyslem zranit. „Naštěstí to dopadlo dobře, byl to nešťastný faul, určitě do toho nechtěl jít s tím, že by mě tam nějak brutálně zabil,“ popisoval třinecký útočník.

SESTŘIHY: Drama o titul trvá! Plzeň remizovala se Slavií, Sparta stoupá

iSport.cz

Souboj o tiutl bude ještě drama. Souboj první Plzně a o bod druhé Slavie skončil v 27. kole FORTUNA:LIGY smírně 1:1. Nejšťastnější tak může být Sparta, která zdolala Baník po obratu 2:1. Letenští z třetího místa neúplné tabulky ztrácejí pět bodů na vedoucí místo. Slovácko zvítězilo nad Olomoucí 1:0 a upevnilo si čtvrtou příčku. České Budějovice remizovaly se Zlínem 2:2. Teplice překvapivě vyhrály v Liberci 1:0.  Fotbalisté Bohemians v premiéře pod novým trenérem Jaroslavem Veselým remizovali na hřišti poslední Karviné 1:1... Читать дальше...

Narvaný Lapač ovládl smutek. Spadlo jim tam každé ho..., ulevil si Říha

iSport.cz

Smutných pět tisíc Vsetíňáků, slavící kotel příznivců Jihlavy. Elektrizující finále play off Chance ligy odstartovalo triumfem hostů z Vysočiny 4:2. „Přišlo mi, že jim tam spadlo s prominutím každé hovno,“ ulevil si obránce poražených Jiří Říha, bývalý duklák. „Na brankáře Žukova musíme vytvořit větší tlak,“ vybízel před pondělní partií číslo dvě. Opět ji uvidí zaplněný a hlučný Lapač.

SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:1. Chorý trkl remízu, Viktoria dál vede ligu

iSport.cz

Šlágr 27. kola fotbalové FORTUNA LIGY k titulu nikoho výrazně nepřiblížil, vedoucí Viktoria Plzeň ale díky domácí remíze 1:1 udržela Slavii o bodík za sebou na druhém místě... Obhájci titulu vedli od 48. minuty, kdy po rychlé akci udeřil slávistický kanonýr Ondřej Lingr, čtvrt hodiny před koncem ale býčí silou trknul hlavou do míče Tomáš Chorý a zařídil konečnou dělbu bodů. Podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků zápasu, sledujte také živé iSport Studio, jehož hosty jsou Jakub Podaný a Lukáš Jarolím.

Vyloučený Ševc hudroval: Jsme v Třinci a zase to samé! Jen si to natoč...

iSport.cz

Necelých 26 minut duelu a konec šichty s trestem do konce. Pro Martina Ševce dopadl úvodní duel extraligového semifinále Třinec-Mladá Boleslav (3:0) tristním způsobem. Po ataku Marka Daňa dostal za hrubost pětiminutový postih a poukázku na první vstup do sprchy. Oprávněně? Ševc si to rozhodně nemyslí. A dal to posvém najevo.

Pogačar protaktizoval bitvu králů ve Flandrech, slaví Van der Poel

iSport.cz

Byl to neuvěřitelný souboj. Bitva dvou opravdových titánů současného světového pelotonu. V závěru monumentu Kolem Flander už to vypadalo, že rozhodnou sprinterské schopnosti Mathieu van der Poela a Tadeje Pogačara. Jenže přílišné taktizování a trochu i nezkušenost se slovinskému králi vymstily. Výhru slavil MVDP, který se nenechal zaskočit dvojicí, jež je dojela. Zato Pogačar přišel i o stupně vítězů.

SESTŘIHY: Úvodní zápasy pro Třinec a Spartu. V Praze rekordní návštěva

iSport.cz

Hokejisté Sparty porazili v úvodním duelu semifinále play off extraligy před nejvyšší návštěvou sezony 15.089 diváků České Budějovice 2:1. O vítězství rozhodl na začátku druhé třetiny Filip Chlapík. První utkání série zvládli lépe i třinečtí Oceláři. Mladou Boleslav porazili 3:0. Další nulu v úvodu série (stejně jako s Vítkovicemi) si připsal brankář Ondřej Kacetl. Vedení na zápasy se tak ujali Pražané a Oceláři. Druhé duely jsou na programu zítra.

Chlapík: Věděl jsem, že gól přijde! Provokatér Šmerha? Je jako čivava

iSport.cz

Byl v klidu. Z nuly na střeleckém účtu si vrásky nedělal. „Věděl jsem, že když budu hrát dál to svoje, tak to přijde. A přišlo,“ chechtal se po cenné nedělní výhře Filip Chlapík. Ofenzivní démon základní části se postaral o vítěznou trefu. Sparta vstoupila do semifinále s Motorem skvěle. V parádní atmosféře před 15 tisíci fanoušky zvítězila 2:1 a získala první triumf. Na cestě do vysněného finále jí zbývají tři. V pondělí se oba týmy utkají od 19.00 znovu.

Augsburg porazil Wolfsburg 3:0 a vzdálil se sestupu. Hrál i Morávek

iSport.cz

Fotbalisté Augsburgu porazili v 28. kole německé ligy Wolfsburg 3:0 a vzdálili se sestupovým příčkám na tři body. Navíc mají na čtrnáctém místě zápas k dobru. V dresu vítězného týmu nastoupil v závěru český záložník Jan Morávek, který vystřídal v 89. minutě Arneho Maiera. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce náhradníků.

Jihlava na úvod finále Chance ligy slaví. Dukla přehrála Vsetín 4:2

iSport.cz

Hokejisté Jihlavy zvítězili na úvod finále první ligy ve Vsetíně 4:2 a třemi asistencemi se na tom podílel útočník Tomáš Havránek. Druhý zápas série na čtyři vítězné, z které úspěšnější celek vyzve v baráži o extraligy Kladno, se hraje v pondělí v 17:30 opět ve Vsetíně.

Sparta proti Baníku: Nejlepší střelec umlčen, vzdušná síla i Smetana 10 %

iSport.cz

Ani na osmý pokus to Slezanům na Letné nevyšlo. Poslední ligová výhra se datuje až do roku 2014. Sparta porazila Baník 2:1 a drží kontakt s rivaly Plzní a Slavií. Velký díl na tom drží kvalitní defenziva, která vymazala nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY útočníka Ladislava Almásího. Co dalšího sobotní „klasika“ v Praze nabídla?

Hnus! zlobil se loni Patera. Třinec vs. Boleslav: když staré křivdy ožívají

iSport.cz

Máme jim co vracet! Sotva zahlédli špičky třineckých komínů, ozvala se rok stará křivda. Bruslaři z Mladé Boleslavi si v semifinále Generali ČP play off Tipsport extraligy zopakují bitvu s Oceláři. Před rokem padli ve stejné fázi v sedmém zápase, verdikty sudích je vytočily. „Hnus!“ hřímal trenér Pavel Patera. Ten už sice u Bruslařů není, ale pamětníků je na obou stranách stále dost. „Pamatuju si to moc dobře, pořád cítím křivdu,“ přikyvuje zkušený útočník Jan Stránský.