2022

Новости за 09.04.2022

Slavia ať dojde co nejdál, smál se Vrba. Střelce Čvančaru chtěl podržet

iSport.cz

Ze šesti bodů na vedoucí Plzeň už jsou jen tři. Sparta vyhrála v Teplicích 3:0 a stáhla Plzeň. Pavel Vrba měl samé důvody k radosti. „Chceme být na dostřel. Víme, že všechna mužstva budou ztrácet,“ pronesl kouč Letenských po triumfu na Stínadlech. Ten se však – minimálně z pohledu prvního poločasu – nerodil vůbec snadno.

Dočkal: Titul? Cítíme, že jsme zpátky ve hře. Vychvaloval Hložka

iSport.cz

Prvním poločasem se stejně jako jeho spoluhráči potrápil. Po změně stran ale dokázal Bořek Dočkal svůj výkon vystupňovat. Sparťanský kapitán připravil po rohu druhý gól pro Martina Vitíka a přispěl k triumfu 3:0, jenž Pražany zase o kus víc vrátil do hry o titul. „Trpělivě sledujeme, co se nad námi děje. Daří se nám to víc dostávat do vlastních rukou,“ pochvaluje si zkušený záložník.

Deset minut a dost! Svědík vyhnal Levina ze hřiště: Tak se nesmí chovat

iSport.cz

Pouze deset minut vydržel proti Karviné (3:1) na hřišti záložník Vladislav Levin. Střídajícího záložníka Slovácka kouč Martin Svědík po krátké době nemilosrdně vyhnal z placu. Přitom nešlo o žádné zranění či nevolnost. „Ještě jsem to nikdy neudělal, ale tohle po tom volalo,“ přiznal trenér.

Zkušená Boleslav slaví, fanoušci chtěli víc. O krásu nešlo, říkal hrdina

iSport.cz

Čekalo se na jedinou střelu. Zbloudilý míček, který rozhodne... Tu vítěznou ránu vyslal zkušený matador Daniel Šebek. Právě on rozjásal florbalisty Mladé Boleslavi, kteří obhájili v superfinále titul, Tatran přetlačili 2:1 v nastavení. Do O2 areny dorazilo 10 865 fanoušků, atmosféra byla skvělá, ale samotný florbal už takový šlágr nebyl… „Chtěli jsme vyhrát. Jestli je to hezký zápas, nebo ne, je nám jedno,“ trefně a výstižně to okomentoval hrdina z prodloužení.

Oktagon 32 ONLINE: pískot na vítěze Dohnala, vrchol Kozma vs. Kníže

iSport.cz

Nejen Ostrava se dnes těší na pořádné MMA bitvy. V rámci galavečera Oktagon 32 se představí třeba Lucie Pudilová, Jeremy Kimball či Matěj Peňáz, největší pozornost pak přitahují duely Václav Mikulášek vs. Tomáš Meliš a hlavní titulový zápas David Kozma vs. Petr Kníže. Zápasy hlavní karty sledujte ONLINE na iSport.cz, přímý přenos celého galavečera na Oktagon.tv >>>

SESTŘIHY: Plzeň ztratila a může přijít o první místo, Sparta v závěsu

iSport.cz

Dvě kola před koncem základní části se fotbalová FORTUNA:LIGA může dočkat (staro)nového vedoucího týmu. Dosud první Plzeň ve 28. kole zaváhala v Olomouci (1:1) a druhá Slavia už si brousí zuby, jak se po nedělním duelu s Pardubicemi vyšvihne zpět do čela tabulky. O tři body za Plzní číhá po triumfu 3:0 v Teplicích pražská Sparta. Na trochu klopotný start do jara zapomíná Slovácko, které přejelo poslední Karvinou 3:1 a zajistilo si čtvrté místo. Podívejte se na sestřihy dosavadních zápasů 28. kola!

SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:3. Čtvrtá výhra v řadě, dvakrát pálil Čvančara

iSport.cz

Fotbalisté Sparty zvítězili v utkání 28. kola první ligy v Teplicích 3:0 a nadále se drží ve hře o titul. Pražané vstřelili všechny góly ve druhé půli. Ve 47. minutě se prosadil Tomáš Čvančara, 11 minut po něm zvýšil Martin Vitík a konečné skóre uzavřel po hodině hry svou desátou brankou v sezoně nejvyšší soutěže opět Čvančara.

iSport.cz

Fotbalisté Sparty zvítězili v 28. kole FORTUNA:LIGY v Teplicích 3:0 a mají na kontě čtyři výhry za sebou. Dva góly vstřelil Tomáš Čvančara, jednou se prosadil Martin Vitík. Letenští stáhli manko na aktuálně vedoucí Plzeň na tři body. Druhá Slavia, na kterou rudí ztrácejí nyní dva body, má nedělní duel s Pardubicemi k dobru.

Další krach United. Padl i Arsenal. Chelsea rozstřílela Southampton 6:0

iSport.cz

Fotbalisté Chelsea ve 32. kole anglické ligy deklasovali Southampton na jeho hřišti 6:0 a upevnili si třetí pozici v tabulce. Dva góly dali Mason Mount a Timo Werner. Arsenal doma podlehl Brightonu 1:2 a zůstal pátý. V boji o umístění v nejlepší čtyřce nečekaně zaváhal také sedmý Manchester United, jenž utrpěl porážku 0:1 na stadionu zachraňujícího se Evertonu.

Vlašim padla, Líšeň remizovala a Příbram nestačila na Duklu

iSport.cz

Dva nejbližší pronásledovatelé vedoucí Zbrojovky Brno ztratili ve 22. kole druhé fotbalové ligy body. Vlašim prohrála v přestřelce v Prostějově 2:3 a na lídra soutěže dál ztrácí devět bodů, navíc má na kontě o utkání více. Další brněnský klub Líšeň doma jen remizovala s předposlední Chrudimí bez branek a je o další dva body zpět. Stále se trápí exligová Příbram, která prohrála s Duklou Praha 2:3.

Růsek: Snad nás to povzbudí. A gólový roh? Stojím si za tím, že byl

iSport.cz

Podle trenéra Václava Jílka odehrál nejlepší jarní zápas. Antonín Růsek (23) ke slušné práci v poli přidal proti Plzni (1:1) nadstavbu v podobě pohotové gólové voleje. Útočník Sigmy slavil pošesté v ročníku, čímž v týmu vyrovnal Martina Hálu a Mojmíra Chytila. Jeden zásah mu chybí k sedmibrankovému maximu z minulé sezony.

Belgičan z Liberce po nule překvapil češtinou: Pro tohle jsem roky makal

iSport.cz

Na stadionu překvapil výkonem a první vychytanou nulou rovnou při debutu (0:0) ve FORTUNA:LIZE, druhé překvapení si nechal hned na začátek tiskové konference. „Můžu mluvit česky,“ přerušil hned první otázku Belgičan Olivier Vliegen. Předvedla s v Ďolíčku nová jednička Slovanu Liberec?

Florbalové superfinále: Boleslav obhájila titul, první triumf má Ostrava

iSport.cz

Florbalisté Mladé Boleslavi obhájili titul v superlize. Vítěz základní části porazil v superfinále v pražské O2 areně před 10.865 diváky Tatran Střešovice 2:1 v prodloužení. V čase 62:05 rozhodl o celkově třetím triumfu Středočechů v historii Daniel Šebek. Pražané při své první superfinálové účasti od roku 2016 na 17. triumf nedosáhli. Premiérový ženský titul získaly florbalistky FBC Ostrava, které vyhrály nad Chodovem 4:2.

Drobisz (45) jistil Slovácko! Petržela nebyl nejstarší: Musí i na Spartu

iSport.cz

Ze staré party bývalého Synotu Staré Město už hraje ligu jen on. V sobotu se k Milanovi Petrželovi (38) jeden nečekaný pamětník přidal. Na lavičku náhradníků usedl proti Karviné (3:1) jako brankářská dvojka Petr Drobisz, pětačtyřicetiletý člen kádru Slovácko C. „Musí dát samozřejmě něco do kasy,“ zdůraznil s úsměvem záložník.

Bílek: Vypadalo to, že roh neměl být... Jsme zklamaní, Slavia neklopýtne

iSport.cz

Mužstvo za výkon celkem chválil, tedy až na chování ve finální fázi. Pokud by Tomáš Chorý proměnil tutovku po hodině hry za stavu 1:0 pro Plzeň, velmi pravděpodobně si Viktoria odvezla z Olomouce tři body. Takhle však nabídla Sigmě vyrovnání a v boji o titul ztratila za konečnou remízu 1:1. „Jsme zklamaní,“ přiznal kouč Michal Bílek, který jako jediný ze Západočechů dorazil na tiskovou konferenci.

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 3:1. Domácí neprohráli sedmý duel v řadě

iSport.cz

Fotbalisté Karviné prohráli ve 28. kole první ligy na půdě Slovácka 1:3 a do nadstavbové skupiny o záchranu půjdou z posledního místa v tabulce. Dva zápasy před koncem základní části ztrácejí Slezané na předposlední Pardubice sedm bodů. Slovácko šlo do vedení už ve druhé minutě po vlastní brance Marca Túlia, po pauze přidali další góly domácích Rigino Cicilia a Stanislav Hofmann. Za hosty snížil střídající Vlasij Sinjavskij. Tým z Uherského Hradiště si pojistil čtvrtou příčku s devítibodovým náskokem na Ostravu, která má utkání k dobru.

Смертельная ревность. Что известно об «убийце с автоматом»

ONLINE NHL: Zacha pečetil obrat Devils, v akci Hertl i další Češi

iSport.cz

Bohatou porcí dvanácti zápasů pokračuje NHL. Pavel Zacha pečetil výhru New Jersey v Dallasu, kde Devils otočili výsledek třemi góly ve třetí třetině a vyhráli 3:1. V nočních zápasech se představí celá plejáda českých hokejistů. Například Radko Gudas z Floridy, Jakub Voráček z Columbusu či Tomáš Hertl ze San Jose. A nejen oni. Sledujte jejich počínání ONLINE.

ONLINE NHL: Faksa proti Zachovi, v akci Voráček, Hertl i další Češi

iSport.cz

Bohatou porcí dvanácti zápasů pokračuje NHL. Dva z nich jsou na programu už v sobotu večer, dalších deset pak v noci na neděli. Od 20 hodin (SELČ) proti sobě hrají Radek Faksa s Pavlem Zachou v utkání Dallasu s New Jersey. Od 21 hodin hostí Pittsburgh Washington. V nočních zápasech se představí celá plejáda českých hokejistů. Například Radko Gudas z Floridy, Jakub Voráček z Columbusu či Tomáš Hertl ze San Jose. A nejen oni. Sledujte jejich počínání ONLINE.

Mlejnková se bála, jak bude sezona vypadat, teď má titul: Neskutečné!

iSport.cz

Halou zněla známá písnička Ostravo od Jaromíra Nohavici, hráčky poskakovaly před kotlem fanouškům ve žlutém, objímaly se... Prostě ta pravá euforie. Florbalistky týmu FBC ČPP Ostrava poprvé v historii ovládly superfinále, když porazily Chodov 4:2 „Neskutečné, úžasné,“ vykládala Michaela Mlejnková, klíčová opora vítězného týmu, který senzačně v semifinále vyřadil Vítkovice, které předtím neprohrály 70 (!) zápasů.

SESTŘIH: Bohemians - Liberec 0:0. Klokani nevyhráli už sedm kol po sobě

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali ve 28. kole první ligy doma s Libercem bez branek a v nejvyšší soutěži nezvítězili posedmé za sebou. „Klokani“ získali bod i ve druhém utkání pod trenérem Jaroslavem Veselým a v neúplné tabulce se posunuli na 12. místo. Slovan nevyhrál tři kola po sobě, přesto poskočil na osmou příčku.

SESTŘIH: Olomouc – Plzeň 1:1. Růsek obral lídra, šance pro Slavii

iSport.cz

Fotbalisté Plzně ve 28. ligovém kole jen remizovali v Olomouci 1:1 a v případě nedělní výhry pražské Slavie nad Pardubicemi přijdou o první místo v tabulce. Skóre otevřel v 57. minutě útočník Jean-David Beauguel, jenž se 13. gólem v sezoně nejvyšší soutěže dotáhl na čelo tabulky střelců, o devět minut později ale zařídil domácím bod Antonín Růsek. Sigma se remízou udržela na sedmé příčce, na nadstavbovou skupinu o titul ztrácí v neúplné tabulce bod.

ONLINE + VIDEO: Olomouc - Plzeň 0:0. Viktoria hraje na dva útočníky

iSport.cz

Fotbalisté Plzně hrají v zápase 28. kola FORTUNA:LIGY v Olomouci. Podzimní měření sil skončilo bezbrankovou remízou a i v dnešním souboji hodlá Viktoria bodově uspět, ideálně vyhrát, aby si udržela vedoucí příčku před dotírající Slavií. Západočeši už čtrnáct ligových duelů neprohráli, podaří se jim tuto šňůru natáhnout? ONLINE přenos zápasu a VIDEA klíčových momentů sledujte od 16 hodin na iSport.cz.