Январь
2019

Новости за 01.01.2019

Premier League: Łatwe zwycięstwo Tottenhamu w Walii

Cardiff City uległo 0:3 przed własną publicznością w meczu 21. kolejki Premier League Tottenhamowi Hotspur. Gładkie zwycięstwo Kogutom już w pierwszej połowie zapewnili Harry Kane, Christian Eriksen oraz Heung-Min Son. Londyńczycy dzięki wygranej wyprzedzili Manchester City i wrócili na pozycję wicelidera. Przynajmniej do czwartku będą zajmowali drugiej miejsce, bowiem 3 stycznia Obywatale zmierzą się z liderem Liverpoolem.

ATP w Dausze: Wygrana Djokovica w pierwszym oficjalnym meczu sezonu

Novak Djokovic na otwarcie w swoim pierwszym w tym sezonie turnieju ATP odniósł gładkie zwycięstwo. Lider światowego rankingu pokonał w imprezie na kortach twardych w Dausze (pula nagród 1,31 mln dolarów) Bośniaka Damira Dzumhura 6:1, 6:2.

Vlhova i Schwarz wygrali slalom równoległy w Oslo

Słowaczka Petra Vlhova i Austriak Marco Schwarz wygrali w Nowy Rok w Oslo slalom równoległy alpejskiego Pucharu Świata. W finale Vlhova pokonała liderkę cyklu Amerykankę Mikaelę Shiffrin, a Schwarz triumfował po dyskwalifikacji Brytyjczyka Davea Rydinga.

Redaktor Sport Bild: Lewandowski jest zbyt samolubny

Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski, czy taka sama rolę mógłby pełnić w Bayernie Monachium? - Nie sądzę, nie nadaje się. Jest trochę samolubny - uważa szef działu piłkarskiego Sport Bild Christian Falk. W wywiadzie dla Sportu niemiecki dziennikarz dodał, że docenia osiągnięcia polskiego napastnika, który dla mistrzów Bundesligi jest jednocześnie błogosławieństwem i nocnym koszmarem.

Stoch: Musicie wierzyć, skoki będą dużo lepsze

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w drugim konkursie 67. Turnieju Czterech Skoczni. Po pierwszej serii zawodów w niemieckim Garmisch-Partenkirchen trzykrotny mistrz olimpijski był dopiero 16., drugi skok wywindował go o dziesięć pozycji wyżej. Po konkursie Stoch zapewniał kibiców, że wszystko idzie w dobrym kierunku, że realizuje swój plan i doskonale wie, co jeszcze musi poprawić, by znów stawać na podium zawodów Pucharu Świata.

Alpejski PŚ: Slalom równoległy w Oslo dla Vlhovej i Schwarz!

Kubacki: Mogę obiecać kibicom, że...

Ryoyu Kobayashi wygrał jak na razie dwa konkursy 67. Turnieju Czterech Skoczni. - Na pewno będę z nim walczył. Muszę robić swoje. Mogę obiecać kibicom, że wykonam pracę najlepiej, jak potrafię - powiedział Dawid Kubacki, który w Garmich-Partenkirchen zajął trzecie miejsce.

84. Plebiscyt PS i Polsatu: Niedoścignieni lekkoatleci, wygrała też gimnastyczka

Najwięcej zwycięstw w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku mają na koncie przedstawiciele Królowej Sportu. Lekkoatleci zdobywali serca oraz najwięcej głosów polskich kibiców aż 31 razy i pozostają w tej klasyfikacji daleko przed konkurencją. Na drugiej pozycji są skoczkowie narciarscy, którzy zwyciężali w plebiscycie siedmiokrotnie. Jedno zwycięstwo ma też gimnastyka, dyscyplina, która dzisiaj jest w Polsce wręcz egzotyczna.

Polscy siatkarze tuż za piłkarskimi gigantami w prestiżowym plebiscycie

Polscy siatkarze, złoci medaliści mistrzostw świata, sklasyfikowani zostali w plebiscycie AIPS na czwartym miejscu wśród najlepszych drużyn 2018 roku. Wyprzedzili ich tylko piłkarze Francji, Chorwacji oraz Realu Madryt. Kamil Stoch, złoty i brązowy medalista olimpijski w skokach narciarskich, uznany został za siódmego sportowca globu.

Noworoczne wzmocnienia beniaminka z Sosnowca

Słowacy Lukas Gressak i Martin Toh zostali piłkarzami zamykającego tabelę ekstraklasy beniaminka Zagłębia Sosnowiec. Obaj ostatnio grali w zespole mistrza Słowacji Spartaku Trnawa. Podpisali półroczne umowy.

Najgłośniejsze transfery piłkarskie w 2018 roku

W 2018 roku barwy klubowe zmieniło wielu klasowych graczy. Ogromne pieniądze nie zawsze szły w parze z jakością prezentowaną na boisku. Zapraszamy do zapoznania się z listą dziesięciu najgłośniejszych transferów w minionym roku.

Piszczek autorem pierwszego gola w 2019 roku

Biegacze narciarscy Szwedka Stina Nilsson i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair, trzecie zawody cyklu Tour de Ski. W ćwierćfinale odpadł Maciej Staręga, a w eliminacjach - Kamil Bury i Urszula Łętocha.

Tour de Ski: Zwycięstwa Nilsson i Klaebo w sprincie

Mayweather: Jestem tylko starym człowiekiem

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) nie był do końca zadowolony ze swojej formy, chociaż błyskawicznie rozprawił się z Tenshinem Nasukawą na gali RIZIN 14 w Saitamie. - Jestem tylko starym człowiekiem - powiedział.

TCS: Bracia Prevcowie wycofani z turnieju

Trener reprezentacji Słowenii Gorazd Bertoncelj zdecydował o wycofaniu z Turnieju Czterech Skoczni Domena i Petera Prevców. Obaj wrócili do kraju i będą na swoich obiektach przygotowywali się do kolejnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

ATP w Pune: Hurkacz wyeliminowany w pierwszej rundzie

Hubert Hurkacz przegrał z Białorusinem Ilią Iwaszką 7:6 (11-9), 2:6, 3:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Pune. W poniedziałek Polak odpadł także z imprezy w Indiach na tym samym etapie rywalizacji deblistów.

23 МАЯ РОССИЙСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ АКАДЕМИЯ ТУРИЗМА ОТМЕТИЛА СВОЙ 55-Й ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ. ФОТОРЕПОРТАЖ

ATP w Brisbane: Zwycięski powrót Murraya

Były lider światowego rankingu tenisistów Andy Murray pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha 6:3, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju ATP na twardych kortach w Brisbane. Brytyjczyk wraca do gry po wielu przerwach spowodowanych problemami ze stawem biodrowym.

Włoszczowska: Najpierw Jakuszyce, potem Hiszpania

Święta Bożego Narodzenia i dni kończące rok 2018 dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska spędziła w większości na nartach biegowych w rodzinnych Karkonoszach. Po Nowym Roku przeniesie się z treningami do Hiszpanii.

Turniej Czterech Skoczni: Polacy z nadziejami na sukces w Ga-Pa

Japończyk Ryoyu Kobayashi będzie bronił w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen pozycji lidera Turnieju Czterech Skoczni. Gonią go m.in. polscy zawodnicy. Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do wtorkowych zawodów, a Kamil Stoch był trzeci.

Błoński typuje dziesiątkę w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu

Gala Mistrzów Sportu odbędzie się 5 stycznia. To właśnie podczas jej trwania ogłoszony zostanie zwycięzca w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2018 roku Przeglądu Sportowego i Polsatu. Do dnia gali będziemy prezentować dziesiątki wytypowane przez naszych ekspertów. Swoje zestawienie przedstawił Robert Błoński.